reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maluszkowy rozwój miesiąc po mięsiącu - czyli co już potrafię ... :)

Jaipur wspaniale :-) U nas takiej akcji nie było, ostatnio to jest tak samo jak i u Igorka. Niechce siadać, nocnik odnosi, więc zrobiliśmy chwilowa przerwę.
 
reklama
Rano ładna akcja 2 w 1.
A potem mnie oszukał:-D Najpierw mówi "sisi", to mówię- "idziemy na nocnik"-odp "sisi nie".Więc nie poszliśmy, nalał w spodnie:-D
Po obiadku ładnie zakomunikował sisi i nie protestował.
 
No a na spanie zrobił nie wiem kiedy mini- kupsztina:eek: dobrze, że miał pieluchę, bo myślalam ,że już pójdzie spać.I takie to nocnikowanie.
 
gratulacje dla zdolnych majówczątek!
i życze prz okazji powodzenia w nocnikowaniach i innych nowościach, pewnie sie przyda ;)
my z lenoną za nocnikowanie bieżemy sie bardzo powolutku, czekamy na odpowiedni moment, a raczej gotowośc mamusi ;) raz próbowałyśmy, ale miałam wrażenie , że nie zrozumiała za co te brawa i melodyjka :)

mało co tu zaglądam, az mi gooopio , że nie chwale sie nowinkami Lenusi, a przecież pojawiają sie co chwilę :)
po tym jak nauczyła sie chodzić, zaczyna biegać i od niedawna wchodzic po schodach ;) robi to super zgrabnie i ostrożnie, chwyta sie barierek i tak słodko podnosi niemal wyprostowane nóżki :D
plac zabaw uwielbia, kieruje sie tam od razu po wyjściu z klatki :)
je widelcem, przejawia przy tym sporo cierpliwości, nie spocznie póki nie nadzieje kęsa, do buźki trafia wzorowo.
jeśli chodzi o mówienie to oprócz mama, baba, dada i tym podobnym, mówi przede wszystkim po swojemu, ale kiedy chce np aby włączyc jej bajkę, pokazuje na tv i mówi "ba" :) kiedy chce by włączyc wiatraczek , pokazuje na niego i dmucha ustkami :) słodkie to i rozkoszne :D kiedy cos spadnie bądź sama sie przewróci, mowi "bam" :)próbuje naśladowac odgłosy zwierzątek i urządzeń, ale w praktyce wychodzi jej niemal ten sam dźwięk :D kiedy chce cos przekąsić bądx widzi, że ktos mieli buzią, podchodzi i zaczyna mlaskać , ostentacyjnie otwierając przy tym buźkę jak szeroka :D
pokazuje jak mamusia ja bardzo kocha, rozkładając rączki na całą szerokość i z całej siły zaciskając piąstki :) śle buziaczki z daleka i daje je też w ustka całą otwartościa buzi :D
co będę mówić... cudna jest, dużo, duzo by pisać :D a mam zaległości, więc nawet trudno uchwycic wszystko.

upps rozpisałam sie troszku ;)
 
jaipur a to Ci gość wstaje w nocy i woła :-) moze za jednym razem oduczysz dziennego i nocnego siusiania :-p
bra super że Lenka się tak ładnie porozumiewa :-)

a jak już napisąłam to i się wysilę i napisze co tam Emka jeszcze mówi..
coraz więcej 2 wyrazowych zdań .. jak np ostatnio weszła w kałużę i mówi z akcentem na głoski " ale głęęęębooookoooo"
ale miałam z kumplem ubaw jak ona to mówiła.. :-D a byłam też w szoku bo głęboko to trudne słowo!
poza tym to już ładnie mówi tata pracy. mama pić , tu ide, na dwór , idę pokoju , itp na kiełbase mówi kiesa:-D
a po angielsku z nowości mówi do zdjęcia "cheese" (czis) z usmiechem -i tu miałam łatwość z nagraniem tego :-p hehe
ostatnio te z poszła do sąsiadów i oni wołali "hello baby" a ona do nich "how are u" oczywiscie z jej ust słychać było "chałaju" :-)
umie sporo nowych słów których do tej pory nie umiała , no i jeszcze jak czegoś nie umie powiedzieć to mnie woła -"choć" i pokazuje palcem i mówi "to ce" :-p wcześniej mówiła tylko "To"
 
Ale fajne jest to co piszecie o nocnikowaniu :)
U nas byla proba jakis czas temu, ale Filcio nie posadzil nawet dupki, wyginal sie tylko. Sprobujemy znowu.
Bra jak slodko Lenusia robi postepy. Z gadaniem i zwierzatkami podobnie jak u nas :)
Vi jestem pelna podziwu jak Emcia gada!
 
reklama
Vi nieźle sobie Emcia poczyna:-)
bra chcemy buziaczka od Lenony:-)

u nas z opowieści sikaniowych- gość leje w krzakach jak jest na zewnątrz.Czyli "sisi" i czeka na rozbiórkę.Oczywiście trzeba go obsługiwać i modlić się aby kupsztina nie chciał walnąć:-D
 
Do góry