reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maluszkowe zakupy

co do szlafroków to dokładnie taki sam dostałam od teściowej:-D,a od siostry na urodziny taki milutki, z grubej jakby frotki ale z włosiem,z hipciem i ten jest do kolan .Nie wiem który wezmę:baffled:
Przyszła mamusiu ale będziesz stroiła tą swoją księżniczkę;-)Suuper!
 
reklama
A ja mam kilka pytań co do zakupów:
1. Polecacie kosmetyki: skarb matki? dziś już miałam w ręku aby kupić ale wolałam się jeszcze upewnić. Myślałam, żeby kupić mydło, oliwkę i szampon z tej serii. Co wy na to.
2. Czy jeśli chodzi o wkładki laktacyjne to obojętnie jakie? Nie wiem na co przy nich zwracać uwagę:confused::confused: widziałam, że są jakieś też krążki laktacyjne a czym to się różni od wkładek? I polecacie jakąś firmę czy nie ma to znaczenia?
3. A staniki do karmienia...też się zastanawiałam czy kupować rozmiar większy niż taki jak nosze teraz? ile sztuk staników kupujecie? 2 wystarczy?
4. lepiej kupic krem linomag czy sudocerm?
1. Nie używałam wcześniej, a teraz mam jeden krem, taki na każda pogodę i jest ok. Czytałam sporo pozytywnych opinii o tych kosmetykach, ale jakoś nie wpadły mi w rękę. Tak jak Mrówa używałam głównie nivea
2. Teraz kupiłam sobie takie wielorazowe z aventu. A z jednorazowych to najgorsze dla mnie były Bella MAMMA, bo przeciekały bokiem. A najbardziej lubiłam z johnsons baby, chociaż te z canpola też nie były złe i przy moim prawie hurtowym zużyciu nie rujnowały portfela. Nie sprawdziły mi się te z plastrami. Ale dobrze trzymały się takie z dołkiem na sutek.
3. Stanik kupowałam pod koniec ciąży taki akurat i był potem dobry, choć przez pierwsze dni, zanim ilość mleka się unormowała, to miałam wrażenie, że mógłby być większy. Po jakimś czasie musiałam kupić w mniejszym rozmiarze.
4. Sudokrem to przy zaczerwienieniach, nie na co dzień. A na co dzień używałam bepanthenu, takiego samego jak do sutków.
 
i ja odradzam te waciki - lepiej kupić gaziki i do tego specjalnie rozrabiany spirytus - w aptece sa takie:tak:
bardzo dobrze do pępuszka sprawdzają sie też zwykłe patyczki, bo można nimi precyzyjnie manewrować.. a co do rozrabianego spirytusu to sa dwie szkoły: jedna mówi, ze ma być 100% (ale wtedy trzeba delikatnie oliwką albo kremikiem posmarowac skórę wokół pepuszka), a druga, że 70% - i obie mają swoje rację.. u mnie pępuszke tak sie długo ślimaczył, że w końcu pomóg fiolet i wietrzenie (a wszpitalu kazali mi zawijać)..

co do koszul - miałam 2.. tzn. używałam 2, bo dostałam też tą z dziurami po bokach, ale to był totalny niewypał!! cyce na wierzchu i tyle..

cicha widzę, że ty też masz skrzywienie na "męskie" ubranka.. ja kupiłam teraz wyprawkę w kolorze żółto-zielonym, ale i tak się tam jakiś samochodzik niechcący przemycił.. :-)

pytania przyszłej mamusi:

1. ja teraz też zakupiłam Nivea (poprzednio używałam Bobini)... i Skarbu Matki nie używałam..

2. co do wkładek - to odpowiem zupełnie inaczej niż giza - testowałam Bella Mamma i Canpol - wnioski: Bella u mnie spisał się świetnie - były dość cienkie i nie odbijały się tak strasznie pod bluzką, a Canpol - zdecydowanie nie, bo mnie gryzły dookoła - mają taką obwódkę, która mi strasznie dokuczała.. - to chyba zalezy od wielkości cyców i wycieków - ja mam nie za duze i nie ciekły zbyt mocno...

3. stanik - miałam jeden typowo do karmienia o rozmiar większy, ale nie lubiłam go i potem używałam takich zwykłych bawełnianych w rozmiarze takim jak zwykle..jak pisała giza - najgorzej to przez pierwsze dni, bo potem jak sie ilość pokarmu unormuje to jest już ok..

4. Sudocrem - rozgryzałam tę sprawę na ostatniej szkole rodzenia, bo ogólnie jest polecany, a mnie położna przy Bartku powiedziała, żeby go nie stosować, bo ma za dużo cynku - Wnioski: jeśli jest pupa zdrowa to można smarować sudocremem, bo on ma rzeczywiście dużo cynku, jest twardy i dobrze izoluje pupę od pieluchy, przy czymj nie nalezy go stosować tam gdzie skóra jest najdelikatniejsza (np. na zgięciach, w pachwinach - tam oliwką lub czymś innym), ale jak pupa jest chora to nie powinno się go używać, bo ta warstwa cynku izopluje pupę i ona ma utrudnione oddychani i gojenie.. jest za twardy - wtedy przejście na linomag lub krem na odparzenia.. Bepanthen był zachwalany bezwzględnie..
 
Ja wkładki kupiłam firmy BabyOno, chyba mam do niej słabość:-) I pochwalę się jeszcze moimi zdobyczami z Allegro:tak:, wiele więcej już nie planuję kupować, bo wydaje mi się, że taki maluszek to i tak najczęściej jest w "bieliźnie" typu śpiochy i pajacyki, a tych mam mnóstwo:baffled:
 
siwona superanckie:-):-):-) ja z takimi zakupami musze się wstrzymac do narodzin malucha, bo płeć jest nieznana:-(
 
Skaba u mnie to samo - na razie czekamy:tak:, może się jeszcze ujawni. Dzisiaj odwiedza mnie kuzynka i przywiezie mi ciuszki ale tez po chłopcu, wszystkie co mam są po chłopcach!! Może na przekór bedzie dziewuszka????:-);-):tak:
 
reklama
U mnie na szczescie na ostatnim USG potwierdziło sie, że bedzie chłopczyk wiec mam dobrze z wyborem ciuszków , mam juz 2 pudła sporo po synku kolezanki a sporo swoich ,pierwszy wnuk mojej mamy wiec to ona szaleje z kupnem zwłaszcza ze pracuje w Monachium to w wolnych chwilach spaceruje po sklepach i nabywa nowe ubranka . Właściwie jak duzo potrzeba ubranek na poczatek? Lepiej kupowac odrazu w rozmiarze 62? I co dobrze miec odrazu a z czego kupnem wstrzymac sie do narodzin dziecka? :blink::happy2:
 
Do góry