reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maluszkowe zakupy

rememy, fajne rajtuzki :tak: Chociaż nie wyobrażam sobie jak je można ubrać noworodkowi - o stronę techniczną mi chodzi. Ale jak już dzieciątko jest takie mniej wątłe, to oczywiście, że rajtuzki są ok. Jak było zimno, to po prostu ubierałam śpioszki a na to np polarowe spodenki. A teraz kupiłam półśpiochy, zobaczymy czy się sprawdzą.
 
reklama
giza, Irenka chodziła w rajtuzkach jak miała z półtora miesiąca, sporadycznie ale zdarzało się. Tylko wypruwałam gumkę żeby były luźne i nie gniotły. Ale to tylko na większe wyjście, w domu obowiązkowo śpiochy bo najwygodniejsze.
 
ja podbijam temat mycia chłopców - boję sie troszkę ze bedzie to dla mnie zagadką:confused:
a co do rajtuzków to Oli nosiła jak zaczeła raczkować - pod spodenki lub do spódniczki...:sorry2:
 
Przyszła mamusiu ja nie używałam szamponu tylko myłam mydełkiem głowke
co do pielęgnacji pysi to ja wewnątrznie myłam codziennie tylko jak znajdowała sie tam kupka no i podcierasz od pochwy do odbytu;-) nie odrwotnie zeby kupki np nie przenieść do pysi:-p
a jeśli chodzi o krem na odparzenia to ja smarowałam po każdej zmianie pieluszki:tak:
Remeny ale malusie kochane:-) ja kupiłam ostatnio w carrfurze takie chłopięce bo faktycznie rajtuzków dla chłopaków nie ma:baffled:
 
szamponu uzywałam póxno bo Oli łysawa z lekka była i mydło w płynie wystarczało (takie dwa w jednym)
krem do pupy po każdej zmianie pieluszki a po kupce to juz obowiązkowo, ale na około pisiuni żeby miedzy wareczki nie pakowac niepotrzebnie
pisiunię czyściłam delikatnie płatkami kosmetycznymi nasaczonymi wodą jak było co czysścić (np kupka, krem) no i mrówa ma rację ze od pisiuni do pupy się myje dziewczynkę (ew. uzywałam chusteczek pampersa jak np na wyjeżdzie czy cos byliśmy)
wkałdki uzywałam gerbera i byłam zadowolona choc przy wyjatkowych sytuacjach i tak rpzecikały - ale to jak jest nawał to chyba nie ma takiej co by nie rpzeciekła...
 
ja podbijam temat mycia chłopców - boję sie troszkę ze bedzie to dla mnie zagadką:confused:
a co do rajtuzków to Oli nosiła jak zaczeła raczkować - pod spodenki lub do spódniczki...:sorry2:
Co do mycia chłopców, to przy takim normalnym przewijaniu czyściłam najpierw siusiaka z zewnątrz, no chyba, że kupa i tam się znalazła, to delikatnie odsuwałam skórkę, ale tylko odrobinę, a potem pachwiny i na koniec pupa. A przy każdej kąpieli, a właściwie to już po, na ręczniku, przemywałam siusiaka wacikiem z przegotowaną wodą. I też odsuwałam odrobinkę skórkę, tylko tyle, żeby cewkę moczową było widać (potem myłam już w kąpieli i tak do tej pory). Bo tam się zbiera taka maź i może być powodem stanu zapalnego. Ale tu są zdania podzielone, jedni lekarze karzą tak robić a inni nie pozwalają ruszać. W każdym razie u nas przy takich zabiegach nic złego się nie działo i jak byliśmy na kontroli u urologa, to mówił, że wszystko jest ok.
U nas rajtuzki to też tak mniej więcej przy raczkowaniu zaczęliśmy używać. A sporo chłopięcych wzorów można kupić z woli, colorino (drewex) i rewon. No i generalnie z rajtuzek tych firm byłam i jestem najbardziej zadowolona. Czasami skusiłam się na tańsze, ale te zazwyczaj zaraz były całe zmechacone, albo spadały z pupy, albo odwrotnie, do pach można je było podciągnąć. Muszę właśnie kupić kilka Przemkowi, bo wyrasta z tych co ma.
 
Heh PrzyszłaMamusiu - nie jesteś sama z takimi pytaniami! Ja ostatnio wyczytałam w jakiejś dziecięcej gazecie że dziewczynce nie powinno się w pierwszym tyg myć "wewnątrz" bo tam jest ten płyn z macicy co tam niby chroni, ale widzę że BB-omowe mamuśki myły od początku wszystko ;-)
 
Heh PrzyszłaMamusiu - nie jesteś sama z takimi pytaniami! Ja ostatnio wyczytałam w jakiejś dziecięcej gazecie że dziewczynce nie powinno się w pierwszym tyg myć "wewnątrz" bo tam jest ten płyn z macicy co tam niby chroni, ale widzę że BB-omowe mamuśki myły od początku wszystko ;-)
Jakoś nie chce mi się w to wierzyć. Poza tym te gazetki trzeba jednak czytać z dużym przymrużeniem oka, bo w każdej są inne, często sprzeczne informacje.
 
dokąldnie jak giza pisze - z przymróżeniem oka i podzielic na dwa:tak:ja w tej ciązy nie wzięłam do reki nawet razu bo dla mnie to farmazony w wiekszosci a co sie miałam dowiedziec to juz wiem a nowych rzeczy wole dowiedziec sie od doświadczonych mam...
 
reklama
Dziewczyny, jeżeli któraś z Was chciałaby kupić tanio piłkę rehabilitacyjną - to dzisiaj takie są w Lidlu za 20 zeta!!! 65 cm (a przynajmniej tak jest napisane w gazetce reklamowej)


A ja jeszcze dzisiaj nie mogłam oprzeć się takiemu sweterkowi :-p
 
Do góry