reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Maluszkowe zakupy

Weronika, cieszę się, że nie jestem osamotniona w swoich planach:-D mam nadzieję, że uda nam się zrealizować nasz ambitny plan...

Kochane pomóżcie zdesperowanej kobiecie... nie wiem ile będzie mi potrzebnych tych ubranek dla małej na początek... a najlepiej jaki rozmiar? Ja chyba przygotuję się na 62, bo z 56 to szybko wyrośnie... czekam na dobre rady...
 
reklama
Moniko, według mojej wiedzy, (ale nie doświadczenia;-)) pieluszki są o wiele lepsze podczas kształtowania się układu kostnego nóżek, a szczególnie bioderek, a poza tym są ekologiczne...
poza tym może jak będę używała częściej tetry, mała szybciej przyzwyczai się do nocniczka (ale to jeszcze długa droga...).
Poza tym to tylko moje plany, a rzeczywistość może okazać się bardziej brutalna:-D i jak już wspomniała o tym Weronika, nie będę chciała tracić później czasu na pranie i prasowanie tetry:zawstydzona/y:
 
Beti czeka Cię syzyfowa praca. Przy tetrze trzeba co chwilę zaglądać do pieluszki czy nie jest mokra, bo b. łatwo o odparzenia, bo siusie przylegają bezpośrednio do skóry. Poza tym albo można używać do tetry ceratkowych majtek, w których dziecko się "gotuje", albo być skazanym na częste przeciekanie i zmiany ubranek kilka razy dziennie. A poza tym ta robota z pieluszkami- przecież nie wrzucisz do pralki pieluchy w której jest rzadka kupka, jaką robią zazwyczaj noworodki karmione samym mleczkiem. Jednym słowem, to wg mnie szkoda czasu, lepiej pobawić się z dzieckiem. Wiadomo, że nasze mamy tak robiły, no ale one nie miały innego wyjścia, no i zazwyczaj miały jeszcze do pomocy mamę lub teściową...
No a ubranka to chociaż jedno by się przydało na 56, chyba że z usg wychodzi Ci że dzidzia będzie duża.
 
Asiu, ale mi dodałaś otuchy...:-D
nie należę niestety do pracowitych mróweczek, ale mam ambitny plan i będę się go trzymać... jak tonący brzytwy...:tak:
A wg usg z zeszłego miesiąca mała ważyła już ponad 2800 g, więc do małych nie będzie należała... po rodzicach:-p

A może któraś z Was kochaniutkie, ma jakieś pozytywy związane z używaniem tetry?
 
beti - ja też chcę używać tetry, ale dużo później - jak zacznę przyzwyczajać Tymona do sikania na nocnik :tak:

A ubranek tyle nadostawałam, że mam też dużo nawet na 56 :baffled: , ale moja bratowa twierdzi, że tych na 56 potrzeba dosłownie kilka...
 
u nas leżaczek się nie sprawdził, ale może za późno posadziłam w nim Przemka. No i ja nie miałam przekonania, żeby Przemko długo tam siedział, wolałam go na czymś płaskim kłaść. Za to mata edukacyjna z pałąkami była strzałem w dziesiątkę :tak: I służyła nam bardzo długo.

Giza u nas matka edukacyjna sprawdziła się rewelacyjnie:yes::wink::yes:!!! Zuzia korzystała z niej od 3-go miesiąca, aż do momentu kiedy zaczęła raczkować po całym mieszkaniu, hehe:-D

Beti co do rozmiaru ciuszków, to musisz sama "oszacować" po brzuszku i usg. Ja po badaniu wiedziałam, że mała będzie ważyła ok. 3 kg i raczej nie miała po kim być wielkoludem... :-) Zuzia urodziła się mając 52 cm i nawet pajacyki w rozmiarze 50 cm, które dostałam od przyjaciółki, były na początku za duże;-):tak:. W rozmiarze 56 moja córcia "przechodziła" prawie przez cały pierwszy miesiąc:happy2:.
 
reklama
Zamieszczam jeszcze fotki ciuszków, które sprezentował nam Mężuś na Dzień Kobiet:-):-):-)!
Nie wiem tylko, która kobietka cieszyła się z nich najbardziej, hehehe :-D
 

Załączniki

  • IMG_5973.JPG
    IMG_5973.JPG
    30,6 KB · Wyświetleń: 22
  • IMG_5974.JPG
    IMG_5974.JPG
    30,8 KB · Wyświetleń: 26
  • IMG_5977.JPG
    IMG_5977.JPG
    45,4 KB · Wyświetleń: 29
Do góry