reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maluszkowe zakupy

Dziewczyny zastanawiam się nad zakupem czegoś do podawania lekarsw maluszkowi, widziałam na allegro buteleczki takie małe, jakieś strzykawki i kroplomierze. Czy tkie coś się przydaję i co polecacie.
ja miałam buteleczke dostałam od połoznej ale tez ani raz nie uzyłam jej :no:wiec moim zdaniem nie ma sensu kupowac;-)
 
reklama
Kathi kroplomierze są sprzedawane w aptekach za jakieś 1,5zł bo ostatnio jej kupiłam żeby pępuszek zakraplac i polecam lepiej niż wacikiem bo w watkę wsiąka a tu bezpośrednio i można naprawdę głęboko wkropic.:tak:A drugim odmierzam ten Devikap siup do pyszczka:-).
A do noska kupilam jej Marimer i codziennie troszkę jej psikam a następnie taką małą miękką gruszeczką(też z apteki za całe 5zł)wyciągam kozuchy.
 
Dzieki dziewczyny za radę rzeczywiście na razie się wstrzymam a później zobaczymy,

A co do Fridy to zamierzam ją kupić, już wczoraj chciałam kupić w hurtowni ale nie mieli niestety:no: może zamówię na allegro.

Wczorajsze zakupy to juz chyba ostatnie. Dokupiliśmy wanienkę, pamperki i kilka jeszcze rzeczy dla małej i dla mnie. I trzy stówki poszły.............:baffled::baffled::baffled:
 
Kochane moje Marcóweczki...:-)
A może któraś kupowała pościel do łóżeczka... chodzi mi przede wszystkim o baldachim, ile macie poszewek na kołderkę i podusię, ile prześcieradełek, jakieś dodatkowe gadżety, np. przybornik do łóżeczka, przewijak... nie wiem ile będę tego potrzebowała...:szok:
pewnie już o tym pisałyście, ale jestem zbyt leniwa, żeby przeczytać wszystkie poprzednie Wasze posty...
 
Kathi to pozostaje tylko czekac na córeczke:-)
Beti ja mam 2 komplety poscieli z ochraniaczami, przewijak, przybornik, mam tez baldachimy ale teraz ich nie uzywam
 
Mrówa w sobotę przyjeżdżają mi jeszcze montować szafę w sypialni, więc od niedzieli już Michasia może teoretycznie się wykluć, Kącik dla małej będzie gotowy.
Ale kiedy zechce nas zaszczycić swoją osóbką....:confused:

Beti ja nie mam baldachimu nie kupowałam, i raczej n ie zamierzam. Pościeli mam 3 komplety, 4 prześcieradełka. Ochraniacz na łóżeczko sama uszyłam, tzn jeszce nie skończyłam, i jak zdążę to jeszcze chcę uszyć taki przybornik.
 
beti1982 ja miałam dwie zmiany pościeli do kołyski i łóżeczka (w tym jedna z baldachimem, ochraniaczem i przybornikiem) i po dwa prześcieradełka - wystarczyły w zupełności. Przewijak mam jeden;-).
Teraz przygotowałam sobie tylko prześcieradełka i poszewki na kołderkę do kołyski (podusi na razie i tak nie używasz) i dokupiłam taki mały koszyczek na pampersy i kremy, które będę mieć przy sobie w sypialni:-)!

kathi widzę, że Ty uzdolniona bestia jesteś..?!:yes::wink: Tylko pozazdrościć:-)
Michasi na pewno będzie się podobała taka wyprawka zrobiona przez Mamusię...!:tak::tak::tak:
 
Beti - ja również mam 2 komplety pościeli i w sumie 4 szt prześcieradeł, jeden przewijak a na niego pokrowiec frotte. Baldachimu nie kupowałam bo to podobno tylko pochłaniacz kurzu .... ale co mamusia to inna opinia
 
Beti - ja również mam 2 komplety pościeli i w sumie 4 szt prześcieradeł, jeden przewijak a na niego pokrowiec frotte. Baldachimu nie kupowałam bo to podobno tylko pochłaniacz kurzu .... ale co mamusia to inna opinia
Zgadzam się z opinią , że baldachim to pochłaniacz kurzu:tak: niektóre położne środowiskowe nakazują zdejmować bo to siedlisko roztoczy tylko . My nie kupowaliśmy za to bardzo sobie chwale materiałowy przybornik zakładany na łóżeczko. Dzieki niemu mam pod ręką wszystko co potrzebuje przy przewijaniu Szymka. Ale jesli ktoś ma blisko łóżeczka szafkę albo komodę jakąś to chyba też się można obyć. Na przewijak kładę pieluchy flanelowe, kolorowe, mam ich kilka i zawsze w razie niekontrolowanych fontann w trakcie przewijania;-):-D szybko można zmienić na suchą i czystą.
 
reklama
Beti ja na razie wogóle nie kupiłam pościeli (zostawiłąm na koniec) bo na razie głównie rożek będzie w uzyciu, ale mam 4 prześcieradełka (kupiłam 3 a 1 dostałam) oraz ochraniacz, baldachimu nie kupiłam i na pewno nie kupię, co do przybornika to na razie też nie planuję no chyba że w najblizszej przyszłości stwierdzę że jednak się przyda :-D poza tym prześcieradełko na przewijak (tylko jedno) w razie czego położę pieluszkę:tak:
 
Do góry