reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maluszkowe zakupy

ja kupiłam wczoraj najmniejszą buteleczkę z tommee tippee. Ma ją moja siostra i mały najpierw ciągnie pierś, a póżniej dokarmiamy go z tej butelki i nie ma problemu.
 
reklama
Tommee Tippee czytalam ze jest dobry szczegolnie dla wczesniakow i jak sa jakies poczatkowe problemy z karmieniem piersia bo ksztalt koncowki ma najbardziej zblizony do sutka matki


Moja kumpela, która jest logopedą mówi, że w ogóle tylko butelkami o takim kształcie należy karmić dziecko, bo to jest prawidłowa forma ssania (nie tylko dla wcześniaków) i wtedy dziecko nie jest narażone na nieprawidłowe kształtowanie się żuchwy i uzębienia a docelowo zmniejsza ryzyko wad wymowy. I nie musi to być Tommee Tippee, bo inne firmy też produkują takie smoczki.
(Dlatego ja nie kupuję smoczków i butelek tylko jej - fachowcowi to "zleciłam", :-D:-D:-D)
 
w sumie to mi sie wydaje ze wszytkie teraz dostepne smoczki i butelki powinny byc ok. my (a przynajmniej ja) bylysmy przeciez karmione smiesznymi butelkami z przelomu lat 70-80 ze smoczkami gigant, w porownaniu z dzisiejszymi, i ja napewno nigdy nie mialam problemu ani ze zgryzem ani z wymowa. wybor jest teraz tak ogromny ze latwo sie mozna zkonfundowac a tak naprawde nie wiem czy jest bardzo znaczaca roznica pomiedzy butelkami Avent a Tommee etc (chociaz nie przeszkodzila mi ta mysl w analizowaniu przez chyba pol godziny w sklepie obu typow ;-) i na wszelki wypadek rowniez zaopatrze sie w oba :sorry::laugh2:)
 
Ja jeszcze nie mam butelek ale na pewno musze miec jakies małym przepływie i drobnym smoczku ...:) Ale w sumie to mam pytanie o monitor oddachu dla wczesnika wydaje mi sie to koniecznościa w szpitalu tez mi to zalecali moze ktoras z Was moze mi cos polecic?
 
Ja tez mam butelki z Tommee Tippee ze smoczkami imitujacymi cycusia-antykolkowe niby
MrsF wozek piekny tez sie na niego czaiłam ale cena mnie rozwaliła na łopatki

Mam nadzieje ze znajde cos do 300Ł max nie koniecznie z mamas&papas a fotelik do auta mam dostac od kolezanki wyglada jak nowy wiec sie strasznie ciesze
 
reklama
Monitora oddechu nie używałam, więc nie moge nic polecić.

Butelki i kubeczki kupuję tylko z Aventu. Ale przy Irence przydała sie tylko jedna mała butelka, nic więcej - karmiłam małą piersią, Tomek dawał jej butlę z odciągniętym mlekiem tylko jak gdzies wychodziłam, ale mała nie chciała z niej pić. A potem to juz zaraz poszedł kubek niekapek - bardzo szybko nauczyła się z niego korzystać.

Wczoraj znowu rozleciała mi się szuflada z komody z Ikei, była skręcana tysiąc razy i ciągle się rozpada. Muszę wziąć klej i po chamsku ja skleic na stałe. Mówcie co chcecie, ta moja komoda to totalna porażka - ładna, praktyczna, ale beznadziejnej jakości.
 
Do góry