reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maluszkowe zakupy

reklama
Skaba śpiworek super, a cena jeszcze lepsza!!!:-):-) Sama sie zastanawiam nad zakupem takiego śpiworka, z Milo takiego nie miałam, naprawdę przydaje się?? Doradźcie mi proszę:tak:

ja też nie miałam takiego śpiworka i w sumie mi go nie brakowało, ale dziewczyny zachwalały, więc kupiłam jeden na próbę.. jak się sprawdzi to będe polować na allegro na następne - jest ich mnóstwo i niemal codziennie nowe, a ceny przystępne, bo w sklepie to około 50 zł i więcej..

ja mam taki przewijak.. używałam go przy Bartku przez około 1,5 roku i tak jak mrowa rzucałam na niego tylko pieluszke flanelową.. miałam go bezpośrednio na łożeczku i bylo super.. wygodnie, na odpowiedniej wysokości do przebierania i łatwo go utrzymać w czystości.. ale to znów zalezy - moja koleżanka mi mówił, żeby nie kupować, bo służył jej tylko do 3 miesiąca i się nie sprawdził... co mama to inna opinia:-)
 
To chyba sie skusze na taki śpiworek - widziałam takie słodkie w Tesco. Ale powiedzcie mi jeszcze czy dzieciątku nie jest w tym zimno w rączki i ramionka?? No bo one są w takim śpiworku nieprzykryte??:confused:
 
Ja bym kupila jeden dla sprawdzenia czy mauchowi podpasuje czy nie - bo sa takie, ktorym spiwory nie pasuja i tyle.
No to mojemu Filipkowi muszą przypasować, bo mam już dwa śpiworki i chcę kupić jeszcze jeden cienszy ***Śpiworek*** (305338276) - Aukcje internetowe Allegro (proszę mi go nie podkupić:-)) do tego kocyk do przykrycia, a pościeli narazie nie mam w planie. Gorzej będzie jeśli małemu się nie spodoba:baffled::baffled:
A przewijaki mam już dwa:-) - najpierw dostałam od koleżanki taki na łóżeczko, a wczoraj kolejna koleżanka podarowała mi taki cały regał czy jak to nazwać od razu z wanienką i przewijakiem, ona strasznie sobie to chwaliła no więc zobaczymy jak u nas się sprawdzi:tak:
 
To chyba sie skusze na taki śpiworek - widziałam takie słodkie w Tesco. Ale powiedzcie mi jeszcze czy dzieciątku nie jest w tym zimno w rączki i ramionka?? No bo one są w takim śpiworku nieprzykryte??:confused:

no właśnie?? ja też się nad tym zastanawiałam... doświadczone mamy poradźcie:-):-):-) ten co teraz kupiłam jest chyba dosyć cienki, więc planowałam przykrywanie maluchnej jeszcze kocykiem lub kołderką, ale są też takie znacznie grubsze - jak one się sprawdzają? czy już nie trzeba przykrywać? a co z rączkami? :-):-):-)
 
dla Przemka miałam taki cieńszy śpiworek. Jak było ciepło to do spania ubierałam mu tylko body z długim lub krótkim rękawkiem. A jak chłodniej to pajacyk, albo body i śpiszki i przykrywałam kocykiem. I nie wydawało mi się, że jest mu zimno.
 
Co do spiworkow i przykrywania kocem to zalezy od temperatury w pokoju. Ja zima przykrywalam choc spiworek byl dosc gruby - no ale jak byl maly to bardziej chodzilo mi o utrzymanie go w miejscu - i wkladalam koc pod materac aby go utrzymac a potem to juz z przyzwyczajenia choc wiedzialam, ze sie rozkryje. A co do raczek czy nie marzna - to mnie sie wydaje, ze maluch spi lepiej niz pod kocem/koldra bo tam jest szansa, ze nie tylko raczki mu zmarzna ale i reszta jak sie rozkopie a tu jak sie wlozy body z dlugim rekawem lub cieplejsza pizamke pod spiwor to jest ok. Ja w kazdym badz razie jestem bardzo zadowolona z tego wynalazku:-)
 
Iza po przeczytaniu posta Cichej przyjrzałam się jescze raz temu zdjęciu i proponuję żebys przed zakupem spr go jeszcze raz bo on chyba rzeczywiście nie ma tej sztywnej podkładki:no: ja widziałm juz dwa rodzaje własnie sama gąbka czy coś tam w folii oraz takie same tylko ze sztywnym dnem i wetdey są też specjane nóżki zeby się z łózeczka przewijak nie zsunął:tak:
 
Co do przewijaka, to też kupiłam tylko niebieski i na niego pokrowiec frotte. Ale jak się zabrudzi to będę pieluchę podkładać. Mi go koleżanka poleciła bo też go miała przy swoim synku i używała go długo (nie pamiętam ale chyba do 1,5 - 2 lat) i nic się nie złamało .
A tam w komplecie powinny być takie kołeczki, które się nakłada ni nie ma to prawa spaść z łóżeczka.
 
reklama
Przewijak- moja siostra ma taki z nózkami i sztywnym dnem. Jest super bo jak się na nim przewija to kręgosłup nie boli. Próbowałam raz małego Miłosza przewinąć na łóżku, myślałam, że mi kręgosłup odpadnie.
 
Do góry