reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majóweczki 2008

A mam do Was pytanko... Czym smarujecie pupę Waszym maluszkom jak wyjdą im jakieś krostki? Amelka po antybiotyku robi co chwilkę kupki i chociaż staram się jej zmieniać jak najczęściej pieluszkę to jest cała obsypana. My cały czas smarowałyśmy jej pupę sudocremem ale to nie pomaga...:-( Teraz smarujemy tormentiolem i clotrimazolem. Może Wy znacie coś lepszego?
Witam Amelka 2008 u nas był podobny problem po antybiotyku i na to pomogła nam właśnie zwyczajna mąka ziemniaczana:tak:.
Z fotelikami w samochodzie mamy podobnie jak Ola K. starsze za siedzeniem pasażera a młodsze za kierowcą.
Właśnie wróciłam z miasta i zrobiłam spory zapas żywnościowy dla Michaśka. Kupiłam mleko, kaszki i deserki, no i przyznaję że jestem zszokowana jakie to wszystko jest drogie :szok::baffled:.
 
reklama
wiecie co jesli chodzi o fotelik to u nas roznie zalezy ten maly to wstawialam roznie ... a teraz ten wiekszy za siedze niem kierowcy ale tak jakos nie przemyslalam tylko poprostu ustawilam :tak::tak:

moj mezus poszedl do dentysty i po cos na slodko do sklepu bo znajomi zaraz przyjada
 
a jesli chodzi o zakupy na malego to sa duuuuze pieniadze... wczesniej na niego wydawalam 400zl a nawet 500 bo on jadl przewaznie mleko i na to duuuzo szlo bo prawie 15 paczek na miesiac a teraz jje mleko rano i wieczorem i idzie mi tylko 4-5 paczek i kasa mniejsza idzie do tego soczki deserki serki itp i wydaje sredni 200-300zl
 
Niesia - rzeczywiście to wszystko jest drogie dlatego często gotuję sama małej. Oczywiście czasami coś kupię żeby zmienić menu ale chyba bysmy zbankrutowali gdybym cały czas na słoiczkach jechała
 
Dobry wieczór.

keyko, Wiktoria, anusia80, panna_migotka, kwiateczek - W imieniu Klaudynki bardzo dziękuję za pamięć :)

Amelka2008 - Witaj na Majówkach. Wyczytałam, że troche chorujecie, więc życzę dużo zdrówka.
A co do samrowania pupy, mi lekaraka nie polecała sudokremu. Stosowałam maść na receptę, ale nawet nie znam wsumie jej nazwy./ Dobry jest też Bepanthen, ale to bardziej na jakieś zaczerwnienienia niż krosty.

A ja dziś dostałam pierwszy okres od czasu porodu. Narazie tylko małe plamienie i wsumie rzadnych innych miesiączkowych dolegliwość. Tylko strasznie mnie głowa boli i po 2 tabletkach zaczełam wymiotować. :-/
 
Witam Amelkę:).
My na podrażnioną pupkę stosowaliśmy clotrimazol w kremie.
Mikuś na szczęście zdrowy już, dziś byliśmy 2 godzinki na spacerku, jak za starych dobrych czasów. Za jakiś tydzień robimy wyniki kontrolne, i mam nadzieję, że baj baj chlamydio i pneumokoku.
Współczuję Kathy pobytu w szpitalu, wiem coś o tym. Moja Mama mówiła, że teraz full ludzi i dzieciaczków w szpitalu i u niej na oddziale.
 
Niesia - rzeczywiście to wszystko jest drogie dlatego często gotuję sama małej. Oczywiście czasami coś kupię żeby zmienić menu ale chyba bysmy zbankrutowali gdybym cały czas na słoiczkach jechała
Dziubek ja też gotuję małemu sama, bo inaczej to już bankructwo by było. Kupiłam dziś tylko mleko i kaszki, no i kilka deserków, z obiadków nic a i tak rachunek mnie przeraził. Pod tym względem chciałabym, żeby moje dziecko szybko dorosło do wieku, kiedy będzie jadało razem z nami :-p.
 
No w koncu mam chwile,tak zalatana jestem dzis ze mam juz dosc:baffled:
Ja tez gotuje malemu,nie chodzi o pieniadza chociaz w tej sytuacji teraz to nawet dobrze sie sklada:tak:ale i tak siedze w domu i opikuje sie urwisem wiec by to bylo nie bardzo jak bym chodzila jeszcze kupowac obiadki:sorry:nie mam nic przeciwko,kupuje owoce w sloiczkach ale obiadki wole sama robic:-)
lece odpoczac bo ten dzien byl:errr::oo::oo2::growl:
spokojnej nocy zycze,ide wziasc kapiel,,antybiotyk kolejny i lulu:confused::confused:

ach my dupcie smarujemy sudocremem,pomaga na zaczerwienienia,krostki.ostatnio Konradek ma straszny slinotok co jest przyczyna czerwonej brody:baffled::baffled:kazali mi tez smarowac sudocremem na noc:dry::dry:bylam w szoku ale pomaga:tak::tak:
 
reklama
Witajcie majóweczki ja drugi dzień zła normalnie mogłabym gryźć:confused2: za blisko lepiej nie podchodzić :no: poza tym albo moje dziecko ząbkuje albo chwilami wstępuje w nie diabeł i potrzebne będą egzorcyzmy:eek:
Co do jedzonka dla dzieci to faktycznie jakby się chciało tylko na słoiczkach jechać to wychodzą sumki że hoho a gdzie jeszcze mleko kaszki ehh normlanie to dopiero jest biznes:nerd:
Wszystkim ośmiomiesięczniaczkom wczorajszym i dzisiejszym dużo zdrówka :-):-):-):-)
kwiateczek współczuję sytuacji z pracą mam nadzieję ze Twój mąż szybko coś znajdzie:tak:
iwonka ja za każdym razie jak słysze coś o tej aferze to mnie ciarki przechodzą no i to zdecydowanie wpływa dodatkowo na moją niechęc do naczyń z melaminy :baffled:
Aurelko trzymam kciuki za wynki Mikusia:tak:
Witam nowe majóweczki:tak:
 
Do góry