reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majóweczki 2008

reklama
Właśnie robiłam sobie listę kosmetyków i leków które warto by było zakupić i natrafiłam na same pozytywne opinie na temat kropelek na kolkę SAB SIMPLEX. Podobno rewelacja i chociaz są odpowiedniki na polskim rynku, nie działają równie dobrze, a nie chcę kupować lekarstw na allegro lub w sklepie internetowym, bo jednak to lekarstwo, a ja mam przykre doświadczenia z kupowaniem takich rzeczy przez internet.
Można je zakupić tylko w niemieckich aptekach. Wiem że dużo dzieci ma problem z koleczkami, moja mama męczyła się ze mną aż do 6 m-cy. Wolę się zaopatrzyć już na zapas, zwłaszcza że nie jest to aż takie drogie, a potem moge mieć problem ze sprowadzeniem tego. Więc dopóki jest czas, robie akcję poszukiwania osoby która sprowadziła by ten lek (2 opakowania):sorry:, albo przy okazji była by w Niemczech. Ja pokrywam wszelkie koszty przesyłki.
Znam wszystkie inne sposoby radzenia sobie z kolką, ale skoro te kropelki moga pomóc od razu, po co eksperymentować, zanim trafię w skuteczną metodę.
 
ja tez witam nowa Majoweczke.:)

Sylwia - ja bardzo lubie imie Franek i bardzo milo mi sie kojarzy.:-) Niby staromodne i rzadko nadawane, ale moze to i lepiej?

Ja po zakupach - oczywiscie kupilam sobie kolejne ciuszki ciazowe i w koncu cos dla dzidzi - rekawiczki, pajacyka i body w Smyku. Powiem Wam, ze jakos tak doszlam do wniosku, ze nie umiem kupowac ubranek dla dzieci... Nawet nie bylam czy ten rozmiar 56 bedzie dobry na poczatek...
 
magdamagda- a nie lepiej ci sprobowac na poczatek chocby nawet INFACOL na kolke?? teraz jest bardzo popularny i badzo dobry... bo u mnie wszyscy stosowali i rzadne z dzieci nie mialo kolki warto sprobowac bo moze cos tanszego pomoc a jesli nie to wtedyprobowac to sciagnac....

widze ze zapoczatkowalam temat pieluszek.. u mnie dzien zlecial przyjechala tylko siostra i caluyy dzien gadalysmy i obmawialysmy hehehe ale fajnie ze mnie ktos czasem odwiedza:tak::tak::tak:
 
Witam nową majóweczkę!

madamagda, wstrzymaj się może, po co kupować leki na zapas? jestem tego zdania co kamilka, w każdej aptece kupisz coś na początek, gdyby faktycznie był potrzebne, Infacol, czy simeticon itp. Nie ma się co szykować na najgorsze jeszcze zanim dzidzia sie pojawi
 
Madamagda, wszyscy wokół straszą kolką (całkiem jak ciężkim porodem ;-);-)) a bardzo możliwe, że Twoja dzidzia wcale nie będzie jej miała - czego Ci szczerze życzę. Nie martw się na zapas.

Dziewczyny, jeszcze a propos pieluszek to nie kupujcie za duzo w małych rozmiarach, tzn. wystarczy na przykład jedna duża paczka pampersów w rozmiarze 1, potem kilka paczek 2..... dzieci rosną w niesamowitym tempie. Ja miałam dwie paczki "jedynek" i nie mogłam się doczekać aż je zużyję bo Maks wyrastał z nich bardzo szybko, a wcale się wielki nie urodził (53cm, 3350g).

Witam Kathy!
 
Hello dziewczynki

Widzę temat pielucha na tapecie, ja nic nowego nie powiem he he nie ma co przesadzać z ilością dzieciaki błyskawicznie rosną :-)

Madzia - co do kolek to faktycznie niekoniecznie musi jemieć Twoja Hania, ale jeżeli będziesz spokojniejsza to sprowadź to lekarstwo, grunt to spokojna głowa, ja Ci nie pomogę do Neimiec się nie wybieram, a nie ma tego na Polskim rynku? Albo jakiegoś odpowiednika??

Łania - pierwsze koty za płoty jak wejdziesz w szał zakupów dzieciaczkowych jeszcze będziesz marudzić że za dużo już masz he he

A ja dzisiaj byłam u mojej Pani DOktor z poprzedniej ciąży, obecny lekarz już działał mi na nerwy, kurczaczki musiałam się go prosić o krzywą cukrową a on swoje że później później, generalnie olewczo traktował wizyty za przeproszeniem włozył zamacał i koniec :baffled: No i wróciłam do poprzedniej ginki z niej byłam zawsze bardzo zadowolona ale przyjmuje w przychodni przyszpitalnej i strasznie się długo czega na przyjęcie do 3-4 godzin ehhh ale czego się nie robi zabrałam książkę i poszłam i po 3 godzinach się dopchałam, jeszcze miałam małża i córkę na przyczepke bo nie chciał z nią w domu sam zostać, nie rozumiem go czasami, dobrze że na fotel sama weszłam, ciekawe czy na porodówce też będziemy całą rodzinką :wściekła/y::wściekła/y:Ale od razu masę badań mam do zrobienia łącznie z krzywą cukrową itd Ale chociaż zadowolona jestem tym bardziej że ona pracuje w szpitalu w którym będę rodzić a teraz taki tłok na porodówkach :no:
 
reklama
Ola, ja mam jedną paczkę pampków 2-5kg a resztę 3-6kg. Tak samo sobie pomyślałam, zresztą mam nadzieję, że urodzę synusia ponad 3 kg.:-)
 
Do góry