reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majóweczki 2008

Natala, prześliczna kruszynka, najważniejsze że jest coraz lepiej i niech tak pozostanie:-)
Aurelko mnie też boli brzuszek a raczej podbrzusze nie wiem czy tak ma być, już sie do tego przyzwyczaiłam, to tak jak by on był ciężki i dlatego tak mnie na dole boli, no i wczoraj zdarzyło mi się że pobolewała mnie kość łonowa, to było coś nowego u mnie ale równie nie przyjemne:no:
 
reklama
pewnie powinnam skorzystać z zakładki szukaj, ale szału dostane niedługo...
czy któraś z was mogłaby mi łopatologicznie wyjaśnić co złożyć w zusie na zasiłek rehabilitacyjny. w pracy nie mam co liczyć, że przypilnują....
czytam a im więcej czytam tym większy mętlik:

A więc:
- wniosek o świadczenie rehabilitacyjne ZUS Np-7;
- druk ZUS N-10 wywiad zawodowy. Jest to forma ankiety o warunkach panujących na stanowisku pracy ubezpieczonego. Wypełnia go za pracownika zakład pracy;
- zaświadczenie płatnika składek (druk ZUS Z-3), gdy świadczenia wypłacane będzie przez ZUS;
- zaświadczenie lekarskie potwierdzające stan ciąży, gdy podstawą do wypłaty 100-procentowej podstawy świadczenia jest ciąża.


Gdzie indziej czytam , ze nie trzeba nic z pracy.
Sam ten wniosek Np-7 jest " nieciążowy" co mam wpisać? "ogólny stan zdrowia"?.
 
Szopek, ja to przerabiałam, dostałam to z pracy i musiałam wpisać na pierwszej stronie wszędzie - NIE czyli nie uległam wypadkowi, nie jestem chora itp. do tego trzeba było skserować kartę ciąży i dodatkowo na drugiej stronie chyba albo na trzeciej lekarz prowadzący pisze na temat przebiegu ciąży. Przeważnie pisze same najgorsze rzeczy i mówi że to na potrzeby Zus-u i pracodawcy.
 
Szopek z tego co kojarzę to miałam tylko wniosek N-9 ale nie jestem pewna, poczekaj poszperam w internecie i pewnie jak go zobaczę to Ci potwierdzę
 
Szopek, już wiem, no więc druk:
N-10 I cz. wypełniasz Ty
II cz. wypełnia pracodawca
N-9 wypełnia lekarz

to jest wszystko co jest potrzebne + ksero karty ciążowej, jak masz to wszystko to komplet zanosisz do ZUS-u
 
Natalka - jak tak dalej pojdzie, to Twoja kruszynka bedzie lada dzien w domku...:-)

My juz w domku, bylismy na usg i szkole rodzenia. O wizycie napisalam w odpowiednim watku, zapomnialam dodac, ze dzidzia odwrocila sie juz glowa w dol, wiec jest gotowa do porodu sn!
 
Szopek, już wiem, no więc druk:
N-10 I cz. wypełniasz Ty
II cz. wypełnia pracodawca
N-9 wypełnia lekarz

to jest wszystko co jest potrzebne + ksero karty ciążowej, jak masz to wszystko to komplet zanosisz do ZUS-u

w N10 nie ma II części.Jest jedna dla pracodawcy. http://www.zus.pl/pliki/formularze/n_10.pdf
w Np-7 są II http://www.zus.pl/pliki/formularze/np_7.pdf

Kto jest płatnikiem składek skoro jestem na zwolnieniu zusowskim .

Trochę mnie zaskoczył upływ czasu i teraz mam mało dni- jak mi pracodawca oleje sprawę (a może bo to dziady straszne są) to lipa będzie.Dziwię się sama sobie, ze zaniedbałam pilnowanie własnego dobrze pojętego interesu.
 
reklama
Szopek, już wiem, no więc druk:
N-10 I cz. wypełniasz Ty
II cz. wypełnia pracodawca
N-9 wypełnia lekarz

to jest wszystko co jest potrzebne + ksero karty ciążowej, jak masz to wszystko to komplet zanosisz do ZUS-u
Ja wysłałam to wszystko, ale bez ksera karty ciąży, bo nie wiedziałam, że trzeba. Ale udało się, przyznały urzędasy to świadczenie do 25 maja, czyli dużo po terminie porodu...
 
Do góry