reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majóweczki 2008

Jesli chodzi o stan wolny to ja rodzac Vanesske to bylam takiego stanu i tak automatycznie w szpitalu dziecko dostaje nazwisko matki czy chcesz czy nie.Dopiero w USC ojciec dziecka podpisuje swistek ze uznaje dziecko i daje mu swoje nazwisko.Trzeba byc osobiscie we dwoje w takim wypadku.My bylismy we troje :)

extra :-) Mnie pasi. Tylko jak się ojciec przyznaje do ojcostwa, to mimo wszystko chyba mozna zostawic nazwisko matki dzidziusiowi?
Bo ja sobie nie wyobrazam jakos zeby moja dzidzia miala inne nazwisko jak mama... Skoro nie planuje narazie żadnego ślubu. Moze wogóle...
Głupio tak - jakby dziecko matki nie miało...
 
reklama
:-)Iwonka ile bodiakow kupujesz ja mam takie male a od 3 do 6mc mam szesc albo siedem bodziaki pajace koszulki itd i zastanawiam sie czy starczy ? bo ja tez widzialam tanio bodziaki ale niewiem czy ens jeszcze kupowac ;-)

:-)Kangurka masz racje jmy jestesmy po slubie ale z tym nazwskiem jak niechcecie slubu to faktycznie zgadzam sie z Toba :tak:

:-)Ola K musisz powoli posciagac ich z glowy niezbyt szybko bo dostana szoku etrmicznego np zostaw tatusia pasierba i synka i wyjdz na godzinke i powiedz ze musisz pilnie a zadnego z nich nie mozesz wziasc a jak ich zostawisz bez podstawionego jedzonka pod nos to Twoj M zrozumie co to znaczy robic jedzenie dogladac dwu latka i zabawic starsze dziecko :tak: powoli wydaje mi sie doszlo by do skutku


:-)madamagda powiedzialam ze bardzo mi teraz smutno i przykro ze tak powiedzial, bo to nasze serduszko i kto sie o wszystko zatroszczy zeby bylo mu jak najlepiej a i nam zeby bylo wygodnie jesli chodzi o wybor wozka itd. Powiedzialam ze nie wybieramy miski i legowiska dla naszego nowego pieska tylko wszystko co potrzebne dla naszego serduszka ktore nc niema a kilka mc to nie tak duzo zeby wiedziec co mu potrzebne od ciuszkow po smoczki kocyki butelki pampersy. Powiedzialam ze myslalam ze bedzie mnie wspieral i podpowiadal ze razem przygotujemy sie najlepiej jak bedziemy potrafil o jeszcze duzo takich rzeczy powiedzialam a na koniec ze az mnie w serce zakulo to co powiedzial ze sie po nim tego nie spodziewalam i ze sie zawiodlam.
Powiem ze efekt byl rewelacja :tak:
 
Zerkam do Was dopóki meża nie ma, bo na mnie krzyczy, ze mam odpoczywać:-)Zaraz wpadnie z jakimś banankiem, bo mnie naszło:-)Jutro po południu będę w domku:-)Skurcze zanikają i wsio jest dobrze:-)Kamień spadł mi z serca:-)
 
Natala to super ze jutro w domku.Napewno bedzie ok i Sonia jeszcze sobie posiedzi w brzuszku:)

Wiktoria no ja ci powiem tak liczac na jeden dzien ze terzeba miec dwie zmiany ubranka minimum.Bo czasami mimo najlpeszych pampkow to kupa potrafi przeleciec bokami lub dziecko uleje....a dzieci karmione piersia potrafia nawet kilkanascie razy na dobe robic z poczatku kupe.No i liczac ze pranie bedziesz wstawiac nie wiem dwa razy w tygodniu lub raz.......zeby na zbierac cala pralke prania maluszka no bo przeciez nie bedziesz prac codziennie ubranka z jednego dnia w wielkej pralce chyba ze w reku przepierac...takze tak trzeba by sobie jakos to teraz przekalkulowac:tak::-p;-)
 
Natala - dobrze, że już po zabiegu, że wszystko pomyślnie, no i że do domku możesz jutro wrócić.:-)

Aurelia - co do skorpionów, to coś wiem o tych strasznych babach spod tego znaku bo sama do nich należę.;-) Nie bede tu rozwijac sie na temat dziwnej psychiki, humorow, etc... :/ A co do nazwiska, to na 100% daja po mamie.

Dziewczyny - jedno pytanie - czy mdlosci i wymioty moga wrocic np. w szostym miesiacu?? I czy moze to miec negatywny wplyw na dziecko?:-(
 
No chyba masz racje Puchatka... mam wrazenie, ze mi sie poprostu jedzenie "nie mieści"...:/ Chyba jedyne wyjscie to ograniczyc je dosc mocno i nie pozwalac sobie na zachcianki, juz sama nie wiem... bo boje sie, ze te mdlosci moga jakos dziecku zaszkodzic...
 
Łania, Aurelia, mój ojciec jest skorpionem. Jest to wyjątkowo ciężki przypadek doprawdy, ale Wy na pewno jesteście inne, to widać już po Waszych postach :tak:

Iwonka, jeżeli mogę coś sugerować, to ja bym na początku nie wychodzila z małą z domu bez pieluchy, to może być dla niej zbyt wielki stres, no a dziecko poza domem jest zajęte milionem innych spraw i nie bardzo kontroluje.... poza tym poza domem bywa trudno znaleźć natychmiast toaletę a dziecko z reguły informuje jak musi zrobić siusiu już natychmiast. Maksio chodzi w domu i w żłobku bez pampersów - w domu jest bez pampersa od ponad 4 miesięcy, ale na dwór mu zawsze zakładam, bo oczywiście jemu się chce siusiu 2 minuty po wyjściu. Nie zakładam mu jeżeli wychodzę z nim do ogrodu i mam toaletę w pobliżu. Także na początku zaczęłabym od przyzwyczajenia do chodzenia bez pampa w domku, a na wyjścia przyjdzie czas, ale oczywiście może Tobie uda się od razu zrobić to radykalniej.
 
reklama
Olu ale ja wlasnie napisalam ze nici z dzisiejszego oduczania bo musialam zalozyc pieluche zeby jechac do marketu po zakupy.....:tak::tak::tak::tak::-)I na szczescie ze zalozylam bo w markecie zrobila kupe:szok::-D
 
Do góry