reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majóweczki 2008

Ja mam pytanko do dziewczyn które karmia piersia podajecie jakies witaminki swoim maluszka?? a jak tak to jakie i ile?? Bo mi pediatra powiedzial zebym nie podawala nic i troszke mnie to zastanawia :baffled:
Ja daje malemu witamine D3. Az dziwne, ze lekarz Ci jej nie przepisal, przeciez to jest na kosci malenstwa, przeciwko krzywicy. Jak bylam w Polsce dawalam Vigantol w kropelkach. Jedna kropelka dziennie do jedzenia. Tutaj dostalam Vigantolleten w tabletkach. Rozpuszczam tabletke na lyzeczce wody i podaje malemu i tak mam robic do ukonczenia 2 lat. Oprocz tego daje mu wit.C tez w kropelkach Cebion. 5 kropelek dziennie. Porozmawiaj ze swoim lekarzem.
To zalezy ja tez nic nie daje,zadnych witamin,nawet witaminy D3 a to dlatego ze Klaudia ma male ciemiaczko i wit d tylko jeszcze by bardziej przyspieszyla jego zarastanie.

Dziękuję aniusia80 bardzo. Spróbuję ze słoiczkami. Do tej pory nie kupowałam nic z tych rzeczy bo myslałam że można jepodawać pow. 4 miesiąca , ale w sumie maluch już ma 3,5 m-c, więc te 2 tygodnie chyba nie zrobią różnicy.
Bo tak jest ze podaje sie inne produkty niz mleko powyzej 4 miesiaca,chyba ze wspolnie z pediatra podekmiesz decyzje o wczesniejszym wprowadzeniu nowych pokarmow

Aniusia80 - czy Ty się konsultowałaś z lekarzem w związku z wprowadzaniem nowych produktów??? Wszędzie piszą że powinno się wprowadzać nowości po 6 miesiącu jeżeli jest dziecko na cycu.
Tak masz rację, dzieci z alergią mają deliktniejsze żołądeczki, wiec wprowadza sie poźniej:tak:
Tak bylo kiedys....od 2007 roku "obowiazuje" nowy schemat zywienia niemowlat.i dzieciom na cycu nowe pokarmy wprowadzamy po skonczonym 4 miesiacu czyli od 5tego. TU masz wiecej info na ten temat a takze nie raz juz pisalaismy o tym TU na naszym wateczku odnosnie wprowadzania nowych pokarmow.

"O zmianie polscy pediatrzy dyskutowali od dawna. Na VI Forum Żywieniowym, które odbyło się parę miesięcy temu w Warszawie przedstawiono wyniki badań z Europy i USA i ostatecznie zdecydowano o wprowadzeniu nowego schematu żywienia niemowląt od 2007 roku. W chwili, gdy rodzice będą czytać ten numer "Dziecka" wszyscy pediatrzy w kraju powinni już mieć pełną informację na ten temat, bo zalecenia zostaną opublikowane w czasopismach fachowych na przełomie roku 2006/2007. Można więc pytać ich o szczegóły. Jak zapewniają specjaliści, nowy schemat żywienia niemowląt można bezpiecznie stosować także u dzieci z alergią, rodzinnym obciążeniem alergią czy nietolerancją pokarmowej (w razie wątpliwości należy się skonsultować z pediatrą).

Oczywiście rodzice, którzy wolą wybrać stary "sprawdzony" schemat rozszerzania diety, nie robią nic złego. Obecne zalecenia podobnie jak poprzednie są jedynie wskazówką dotyczącą żywienia niemowląt, a nie sztywnymi regułami, których trzeba się bezwzględnie trzymać.

Wszystkim chorowitkom zycze duuuzo zdrowka!To tyle a ja dzis caly dzien jezdzilam po urzedach ,zakupy,obiad i wreszcie sie dopadlam do BB :-D:-D:-D:-D:-D
 
reklama
Moj Bartek na razie tez nie choruje, chyba ma dobre geny. Ja jako dziecko i do tej pory to wcale nie choruje, a jak sie zdarzy to raz na rok. Moj maz tak samo. Teraz jestem przeziebiona, kicham, z nosa mi cieknie prawie po nogach, a Bart odpukac spokoj. Daje mu Cebion, ale nie wiem, czy jest cos zapobiegawczego dla maluchow jak np rutinoscorbin. I tez ma non stop lodowate lapki. Chyba, ze spi to wtedy ma cieple. A na dworzu w gondoli tez nie moze wytrzymac. Ma tak od urodzenia, ze jak ide z nim na spacer to przez pierwsze 30minut nosze go az usnie i wpycham do wozka. Teraz wychodze z nim do ogrodu. Nie chodzimy na spacer, bo babel wazy juz prawie 8kg i nie usmiecha mi sie go dzwigac po wiosce i pchac jeszcze do tego wozek. Mam taki sam problem, nie wiem co zima zrobic. Moze faktycznie do spacerowki. W koncu jak usnie, to mozna polozyc. Do ubieglego tygodnia jak wychodzilismy na dwor to tylko zakladalam mu skarpetki spodnie bodziaka i bluze. Zachartowany jest porzadnie :D Dopiero teraz jesienny kombinezonik mu zakladam, Ale pod spodem i tak ma tylko rajstopki i bodziaka z dl.rekawem. C&A ma naprawde ladne ciuszki dla maluszkow. Mieszkamy w Niemczech i tu tez jest C&A, tyle, ze jest wiekszy wybor i sa tansze niz w Polsce.
 
To zalezy ja tez nic nie daje,zadnych witamin,nawet witaminy D3 a to dlatego ze Klaudia ma male ciemiaczko i wit d tylko jeszcze by bardziej przyspieszyla jego zarastanie.


Bo tak jest ze podaje sie inne produkty niz mleko powyzej 4 miesiaca,chyba ze wspolnie z pediatra podekmiesz decyzje o wczesniejszym wprowadzeniu nowych pokarmow



Tak bylo kiedys....od 2007 roku "obowiazuje" nowy schemat zywienia niemowlat.i dzieciom na cycu nowe pokarmy wprowadzamy po skonczonym 4 miesiacu czyli od 5tego. TU masz wiecej info na ten temat a takze nie raz juz pisalaismy o tym TU na naszym wateczku odnosnie wprowadzania nowych pokarmow.

"O zmianie polscy pediatrzy dyskutowali od dawna. Na VI Forum Żywieniowym, które odbyło się parę miesięcy temu w Warszawie przedstawiono wyniki badań z Europy i USA i ostatecznie zdecydowano o wprowadzeniu nowego schematu żywienia niemowląt od 2007 roku. W chwili, gdy rodzice będą czytać ten numer "Dziecka" wszyscy pediatrzy w kraju powinni już mieć pełną informację na ten temat, bo zalecenia zostaną opublikowane w czasopismach fachowych na przełomie roku 2006/2007. Można więc pytać ich o szczegóły. Jak zapewniają specjaliści, nowy schemat żywienia niemowląt można bezpiecznie stosować także u dzieci z alergią, rodzinnym obciążeniem alergią czy nietolerancją pokarmowej (w razie wątpliwości należy się skonsultować z pediatrą).

Oczywiście rodzice, którzy wolą wybrać stary "sprawdzony" schemat rozszerzania diety, nie robią nic złego. Obecne zalecenia podobnie jak poprzednie są jedynie wskazówką dotyczącą żywienia niemowląt, a nie sztywnymi regułami, których trzeba się bezwzględnie trzymać.

Wszystkim chorowitkom zycze duuuzo zdrowka!To tyle a ja dzis caly dzien jezdzilam po urzedach ,zakupy,obiad i wreszcie sie dopadlam do BB :-D:-D:-D:-D:-D

Moj lekarz powiedzial, ze do 6m-cy nie mam podawac nic innego poza cyckiem. Bartek tak dobrze przybiera na wadze, ze nic wiecej nie jest mu potrzebne. Probowalam mu dac jakis obiadek ze sloiczka, ale krzywil sie i plul. To jeszcze poczekamy. Czy powinnam konsekwentnie mu podawac jakies jabluszko, czy marchewke, zeby sie przyzwyczail do czegos innego??
 
Natalka od urodzenia robi "trawiasto" zielone kupki. Na dodatek robi je co dugi dzień. Od urodzenia je tylko sztuczne mleczko:-(. Czasami robi kupke kilka dni z rzędu a mimo to są one zielone. Po pierwszym szczepieniu dostała Lacidofil 1/2 kapsułki dziennie, na przeczyszczenie jelitek. Jednak nic to nie zmieniło. Po drugim szczepieniu pani doktor przepisała antybiotyk ale Niuśka go nie dostała. Każde dziecko ma swój rytm wypróżniania. Natalka nigdy przy kupce nie płakała, nie prężyła się, miała miękki brzuszek i nie prężyła się. Dzieci na sztucznym mleku często mają problemy z kupkami. Czasami to trwa kilka dni, jeżeli nie towarzyszą temu niepokojące objawy, to poprostu tak dziecko ma, "jego zbójeckie prawo"...:-)
 
Moj Bartek tez czasem zrobi taka "trawiasta" kupke, a jest karmiony tylko cyckiem. Zauwazylam, ze dzieje mu sie tak jak zmarznie np, albo boli go brzuszek, bo ja cos zjadlam co mu nie odpowiadalo. Czasem potrafi 2 dni nie zrobic kupki, ale nie zauwazam wtedy jakis dziwnych zachowan typu napinania sie, czy marudzenia. zachowuje sie calkiem normalnie. Zauwazylam tez, ze nie robi kupki przez dwa dni ZAWSZE po wizycie u tesciowej, tzn. jak ja tam cos zjem. Co najmniej dziwne :confused: A moze tam woda jest jakas inna?

Natalka od urodzenia robi "trawiasto" zielone kupki. Na dodatek robi je co dugi dzień. Od urodzenia je tylko sztuczne mleczko:-(. Czasami robi kupke kilka dni z rzędu a mimo to są one zielone. Po pierwszym szczepieniu dostała Lacidofil 1/2 kapsułki dziennie, na przeczyszczenie jelitek. Jednak nic to nie zmieniło. Po drugim szczepieniu pani doktor przepisała antybiotyk ale Niuśka go nie dostała. Każde dziecko ma swój rytm wypróżniania. Natalka nigdy przy kupce nie płakała, nie prężyła się, miała miękki brzuszek i nie prężyła się. Dzieci na sztucznym mleku często mają problemy z kupkami. Czasami to trwa kilka dni, jeżeli nie towarzyszą temu niepokojące objawy, to poprostu tak dziecko ma, "jego zbójeckie prawo"...:-)
 
Bartula co do podawania pokarmu to juz ty musisz zdecydowac,to ze wprowadzono zmiany w schemacie zywienia czyli ze juz mozna wprowadzac nowe pokarmy od 5 tego miesiaca a do tego i wprowadzac juz gluten co wczesniej bylo dozwolone ze wzgeldu na tolerancje dopiero od 10 miesiaca.nie znaczy ze tylko to jest dla tych dzieci ktore malo przybieraja ale dla kazdego dziecka.Z poczatku wiadomo ze dziecko nie zacznie jest ladnie nowych rzeczy.Sa rozne firmy,kazda robi potrawe jednak rozniaca sie w samku od drugiej....Zreszta i tak przez pierwsze dni podajemy tylko po 3,4 lyzeczki nowego produktu stopniowo zwiekaszajac dawke i obserwujemy jak reaguje organizm dziecka.Mi lekarz powiedzial ze moge zaczac od marchewki z jablkiem na poczatek i dawac soczki najlepeiej przecierowe.Co do kupek to rzekomo na cycu dzieci moga nawet i 5 dni kupki nie robic,a jesli z tego powodu dziecko nie ma wzdec i brzuszek je nie boli to jest wszytsko ok.Tak bylo np w przypadku mojej starszej corki ze robila kupe nawet co 5 dni.
Zreszta na temat jedzenia dla naszych szkrabow powinnismy pisac na odpowiednim watku a nie tui na ogolnym ;-)


A ja sama w domku,dzieci spia a malzonek musial wyjsc,przynajmniej mam wolny komputer :-)
Ja dzis dopiero teraz zlozylam wniosek o becikowe ,rodzinne...
 
Iwonko a ty nie za pozno o becik sie starasz??
a u nas kupa ok... dzisiaj aly zrobil taka ze z przodu pod pepek a z tylu po szyje nawet pod pachami mial:szok::szok::szok::szok: przebieralam go akurat na meza poduszce ale byl zly:laugh2::laugh2::laugh2:
 
Moja tez czasami tak sie obsra.Ale zauwazylam ze jak jej z tylu wysoko zaloze pampersa ,podciagne najwyzej jak sie da to wtedy kupa nie ma szans :-) I od jakiegos czasu juz nie ma wpadek.A o becikowym jakos wczesniej nie bylo kiedy zlozyc,czekalam jeszcze na jeden dokument ktory byl mi potrzebny do rodzinnego.
 
reklama
Lacidofil podany, mam nadzieję, że pomoże na kupki. Tylko martwi mnie, że Natalka przez 4 tygodnie przybrała tylko 300 g. Lekarka coś przebąkiwała o dożywianiu ale w poniedziałek dowiem się coś więcej jak pójdę z wynikami badań. Moze dostaniemy zielone światło na pokarmy stałe.
Z tą kupką musiałam niestety iść, bo nie była barwy jasnozielonej (utleniona kupka) ale (jak gdzieś przeczytałam) kolory gotowanego szpinaku i śluz był, poza tym stan utrzymywał się od początku tygodnia.

Dzisiaj dzwonili z akademii aktywnego rozwoju i moja starsza córka zaczyna zajęcia w sobotę. Mam nadzieję, że się będzie dobrze bawiła wśród dzieci.

Kamilka w moim mieście jest rok czasu na załatwienie becikowego.

Bartula nic, tylko Cię teściowa truje ;-)
 
Do góry