reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majóweczki 2008

A co do porodu to kazdy mowi ,ze drugie dziecko sie rodzi najszybciej wiec moze pojdzie ekspresowo i jak najmniej bolesnie.

Na potwierdzenie: moja koleżanka rodziła niedawno drugie dziecko 1,5 godz, i bardzo dobrze się czuła po..., a z pierwszym męczyła się pół dnia!

A na potwierdzenie, że nie ma na to reguły: moja mama miała najlepszy pierwszy poród, a drugi był koszmarem...

Szkoda, ze to taka ruletka:baffled:

MM, zazdroszczę ci, że już masz maleństwo przy sobie!!! A jak ty w ogóle piszesz na kompie, jeśli można spytac? Na stojąco?
 
reklama
Poszlam do sklepu po truskawki ale ze nie bylo to na kupowalam sobie delicji ktore zjadlam po drodze i paczke galaretek owocowych .......
 
Puchatka zaraz ucaluje stopki Ani od Ciebie :)

Niesia niezla jestes.Zajac sie trojka dzieci przez caly dzien w tak zaawansowanej ciazy.A co do porodu to kazdy mowi ,ze drugie dziecko sie rodzi najszybciej wiec moze pojdzie ekspresowo i jak najmniej bolesnie.

Ta opieka nad pozostałą dwójką dzieci to tak naprawdę na moje życzenie:sorry2::sorry2:, bo żal mi mojego bąbla że tak sama całymi dniami przesiaduje.... taka biedna jest wtedy :-(. Ale nie ma co ukrywać, ciężko było...
W sobotę byliśmy w odwiedzinach u rodzinki i złapał mnie taki przeszywający ból w kręgosłupie, że myślałam że to już to :szok: i normalnie tak spanikowałam i prosiłam Boga żeby to jeszcze nie to, bo nie jestem jeszcze gotowa psychicznie na ból porodowy. Wątpię czy w ogóle będę gotowa :dry::sorry2: A taka byłam odważna na początku tej ciąży... a tu im bliżej tym gorzej.:baffled:
 
Na potwierdzenie: moja koleżanka rodziła niedawno drugie dziecko 1,5 godz, i bardzo dobrze się czuła po..., a z pierwszym męczyła się pół dnia!

A na potwierdzenie, że nie ma na to reguły: moja mama miała najlepszy pierwszy poród, a drugi był koszmarem...

Szkoda, ze to taka ruletka:baffled:

Tak baaaardzo chciałabym żeby sprawdziło się to pierwsze, to może urodzę jeszcze w samochodzie:-p :sorry2::sorry2::-D
 
Dziewczynki kochane, jestem jestem. Jeszcze się nie rozdwoiłam, chociaż chodzić nie mogę, bo mi dziecko na nerw w nodze uciska... Nadrobię zaraz co naskrobałyście i się odezwę.:-)
Dziękuję Wam wszystkim za troskę, bardzo mi miło, jak czytałam wiadomości na gg.;-)
 
Juana piszac na forum siedze normalnie na krzesle przy biurku na ktorym komp stoi.A jak karmie Anie czy trzymam do odbicia to tak samo tylko wtedy mam prawa reke wolna.

Iwonka poczekaj na razie z wklejeniem zdjecia Ani.Chcialam jej zrobic jakies lepsze,zeby twarz byla bardziej widoczna.
 
Mm wkleilam juz jedno ale nie szkodzi jak cos to zawsze mozna zmienic ok???? A jak nie to usune odrazu.

Naturalne metody wywolania porodu

Przed odwolaniem sie do tego typu metod nalezy pamietac o kilku rzeczach. Przede
wszystkim nalezy je zastosowac idealnie w okolicy terminu porodu, gdy to
istnieje duze prawdopodobienstwo, ze wydarzenia potocza sie zgodnie z planem i
dziecko nie urodzi sie przedwczesnie.
W sytuacji gdy istnieje zagrozenie zastosowania sztucznych metod indukcji (z
pewnoscia nie bez negatywnego wplywu na zdrowie matki i dziecka jak tez na
przebieg porodu) tego typu metody moga sie okazac zbawienne i zadzialac zanim
zostanie podana oksytocyna. Warto z pewnoscia rozpatrzec wszystkie za i przeciw
naturalnego i sztucznego wywolywania porodu i zapoznac sie ze szczegolami.

szalwia- jest to olejek, ktory moze spowodowac bardzo silne skurcze. Mozna go
stosowac do masazu :
Olejek do masazu
- 10-15 kropel olejku szalwii
- 1 kieliszek olejku migdalowego
Dokladnie wymieszac. Masowac tak dlugo jak wygodnie.


wiesiolek - najczesciej dostepny w kapsulkach. Pomaga w osiagnieciu rozwarcia
szyjki macicy co sprawi, ze porod bedzie postepowal szybciej. Nalepiej brac max.
5 kapsulek dziennie od 38-go tygodnia ciazy. Czasem polozne zalecaja stosowanie
wiesiolka dopochwowo.


liscie malin -herbatka z lisci malin dziala stymulujaco i sprawia, ze sam porod
postepuje szybciej


olej rycynowy - moze nie najprzyjemniejszy ale skuteczny (przynajmniej w moim
przypadku) sposob wywolania porodu . Oto kilka sposobow na `przelkniecie` tego
specyfiku:

1) 3/4 szkl soku pomaranczowego lub napoju imbirowego
1/4 szkl oleju rycynowego
Wymieszac dobrze i wypic natychmiast

2) 1/4 szklanki oleju rycynowego.
mieta lub sok do popicia



spacery -jak rowniez wchodzenie po schodach. Pomaga w osiagnieciu rozwarcia
(jesli porod sie nie zaczal) Jesli juz przyszly skurcze, wowczas przyspiesza
cala akcje


akupresura- punkty znajduja sie w kilku miejscach.

***na czubkach kciuka i palca wskazujacego-powinno zabolec przy ucisku. Uciskaj
do momentu uzyskania skurczu. Przerwij na chwile. Gdy skurcz ustapi zacznij ponownie

***w okolicy wewnetrznej kostki- 4 szerokosci palcow w gore od kostki-punkt przy
ucisku powinien zabolec. Postepuj jak z punktami na dloni.


stymulacja sutkow - bardzo efektywny sposob wywolywania skurczow. 15 minut po
kazdej stronie przez godzine. Ogolem 3 godz/dziennie.Ufff, troche pracochlonne ;)


Seks- jeszcze bardziej efektywny sposob. Obecnosc spermy powoduje rozwarcie,
natomiast orgazm wywola skurcze.

Ostre curry - rowniez wywoluje skurcze-najlepiej dziala w okolicy terminu porodu


Wertepy - przejazdzka po wertepach rowniez moze sie przyczynic do wywolania
porodu -w wyniku wibracjichlodna kapiel - zimna woda moze spowodowac dosc silne
skurcze


Olejek rozany -kapiel z dodatkiem paru kropel olejku rozanego
 
reklama
Mm to jak,opiszesz nam swoj porod? watek juz czxeka na relacje... albo chociaz napisz jak sie zaczelo,jakie mialas pierwsze objawy,,,,
 
Do góry