reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe zakupocholiczki-czyli co gdzie i za ile

adeczka oglądałam ten odcinek i bardzo fajna położna się wypowiadała :) posłucham jej i poczekam z laktatorem, najwyżej M pogna i kupi :) i tez avent :) jedyne , o czym mówią mi koleżanki to kupić koniecznie silikonowe nakładki na brodawki :) co by nie bolały :)
 
reklama
No mi mąz kupił laktator po porodzie jak zaszła potrzeba,a nakładki na sutki to mi chyba życie uratowały :tak:
 
A ja właśnie nakładek nie kupowałam wcale i teraz też nie chciałam ale może... W sumie to najmniejszy wydatek. Zobaczymy.

A jutro do mnie kurier przejedzie :D Z materacykiem, pieluszkami tetrowymi białymi i kilkoma kolorowymi, z flanelowymi kolorowymi i prześcieradełkiem. Będę jutro siedziała i przekładała pieluchy z kupki na kupkę :D:D:D I może mój materiał na pościelkę też jutro przyjdzie :) Ale do jutra taaaak daleko! Już mogłabym stać w oknie i czekać :D
 
agaf....a co z tą puchatkową posciela? to nie jest czysta bawełna????? bo ja taka chciałam kupic razem z wypełnieniem i ochraniaczami do łózeczka i teraz po twoim poście mam wątpliwosci... :confused::confused:

ja kupuje laktator przed porodem.....i chce kupic elektryczny, bo chce jak najdłużej odciągać jesli będzie taka konieczność- tylko zastanwiaam się pomiędzy aventem, medelą i tomme tippe......ale który jest najlepszy? :confused:
Mąż stwierdził,że on poźniej nie będzie biegał po aptekach i szukał laktatora ;-) więc musimy miec przed pojsciem do szpitala - a jesli go nie uzyje to go po prostu odstapię komuś z rodziny ;-)
Moja znajoma musiała trafić na tydzien do szpitala tydzien po porodzie bo sie okazało, że macica nie jest dobrze oczysczona i dostała krwotoku - ona w szpitalu a dziecko w domu - więc koniecznie trzeba było ściągać pokarm - mąż kupił pierwszy lepszy w aptece, ale ręcznym to sie tylko biedna namachała - no to za jakiś czas musiał kupic elektryczny - i był podwójny wydatek - dlatego mój maz jak sie tego nasłuchał to zadecydował, że kupujemy elekryczny i to przed pojsciem do szpitala ;-)

Co do prania to ja tez po mału przymierzam sie do tej robotki.....bede prała tylko w proszku (jelp) i nie zamierzam używac płynów do płukania bo wiem, że moga uczulać....a jesli chodzi o szorstkość ubranek to jest na to sposób - prasowanie! ;-)
 
Ja przy Dominiku mialam reczny laktator z aventa i bylam bardzo zadowolona.Teraz takze bede kupowala bo poprzedni dalam kolezance.Zastanawiam sie takze czy tym razem kupic elektruczny czy zwykly:sorry:Z recznym nie mialam problemow i zbytnio sie nie meczylam.W ciagu chwili mialam prawie pelna butelke bo tyle pokarmu bylo.Zastanawiam sie takze z jakiej firmy kupic czy ponownie z aventa czy z tommie:confused2:.
Napiszcie mi dziewczyny czy wy kupujecie jakies posciele do wozka? Ja jak na razie mam jedynie przescieradelko i nie wiem czy kupowac jakis komplet poduszke z kolderka czy tylko kocyk:confused2:
 
Co do silikonowych nakladek to musze wam powiedziec, ze dzieki nim karmilam Majunie. Kiedy sie urodzila byla wczensiakiem i nie mogla sobie poradzic ze zlapaniem piersi. Wtedy w szpitalu powiedziano mi o tych nakladkach a ja zaraz meza wyslalam po nie. Super sie karmilo choc oczywiscie wolalabym bez, ale lepsze to niz wogole nie karmic. Jedyne co teraz bym w takiej same sytuacji zrobila to kupilabym z firmy avent. Wtedy moj maz poszedl w niedziele do jedynej dyzurujacej apteki i kupil z innej firmy. Byly super, ale potem takich samych dokupic nie moglam i powstal problem. Dlatego jestem za kupowaniem wszystkiego z jednej firmy, bo dziecko sie przezwyczaja do ksztaltu smoczka, czy nawet rodzaju silkonu i nic innego czasem nie chce. No, przynajmniej tak u mnie bylo.
 
Napiszcie mi dziewczyny czy wy kupujecie jakies posciele do wozka? Ja jak na razie mam jedynie przescieradelko i nie wiem czy kupowac jakis komplet poduszke z kolderka czy tylko kocyk:confused2:
Ja myślę że sam kocyk wystarczy, bo poduszka dla takiego maleństwa nie wskazana a na zimę jak będzie starszy to już śpiworek. Choć nie wiem jak to jest bo mój Ryś w listopadzie to już był opatulony mocno w wózku a i tak się w nim gubił. A tu takie maleństwo cieniutko ubrane, boję się że będzie latać mi w wózku.
 
Ja pewnie będę musiała kupić takie nakładki, bo nie mam takich wystających brodawek tylko bardziej płaskie (wklęsłe). Mam zamiar iść do poradni laktacyjnej w najbliższym czasie i zapytać się czy można coś na to poradzić.
 
reklama
z wiekszoscia rzeczy, a zwłaszcza z laktatorem poczekam do porodu, wiele jest rzeczy, ktore sie pozniej wcale nie przydaja... przerobiłam to juz 4, 5 roku temu...:-)
 
Do góry