reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Majowe mamy 2025

reklama
Ja w poprzednich dwóch ciążach się tak nie męczyłam jak w tej. Codziennie jakąś drzemkę muszę zrobić po pracy, a potem budzę się jeszcze bardziej zmęczona niż się kładłam. Jakaś tragedia z tym…
 
Hej! Ja dzisiaj po prenatalnych wszystko dobrze, miałam termin na 1 maja, a z USG wyszło że na 25 kwietnia 🙈 jakbym przyszła na badanie dzień/dwa później to już testu pappa by mi nie zrobili. I prawdopodobnie będzie chłopiec 🩵
Cudownie 😍😍😍 ja miałam z synkiem termin na 26 czerwca a księciuno urodził się 5 lipca 😏 i to po baloniku i dwóch dniach z oksytocyną 😅
 
Cudownie 😍😍😍 ja miałam z synkiem termin na 26 czerwca a księciuno urodził się 5 lipca 😏 i to po baloniku i dwóch dniach z oksytocyną 😅

Ja pierwsza córkę 2 tygodnie przed terminem , druga równo w terminie a trzecia w 35+5 . Teraz też liczę że chwilę przed terminem. Chyba że znowu zacznie zagrażać stan przedrzucawkowy :(. Oby nie.
 
czyli jednak u mnie też może być przez ciążę.. a leczyłaś to jakoś czy „tylko czas nas uratuje”?
Mam nadzieję, że Ci się nie pogorszy
Ja 10 mcy po porodzie stwierdziłam, że chyba już nie minie i poszlam prywatnie na badanie przewodzenia prądem i wyszedl mi zespół cieśni nadgarstka w stopniu lekkim, leczylam juz u neurologa od kilku lat migreny i bole napięciowe wiec niby tez mial mi pomoc lek ktory bralam neurovit, a po zakomczeniu karmienia mialam przyjsc i wtedy zapisalaby mi cos jeszcze na regeneracje nerwów, skierowala tez do ortopedy. Ortopeda zapisał mi ortezy na noc i jesli bylby ból w dzien, które nic nie dawaly.
Mialam zrobic kontrolnie znowu badanie przewodzenia (eeg, eng czy jakos tak) i narazie tyle jesli za jakis czas bedzie postepowac to wtedy ortopeda kieruje na zabieg, ale ogolnie to juz do konca zycia zostanie.
Ortopeda mowil mi, ze poczatki musialy byc przed ciaza tylko nie zdawalam sobie sprawy a cos tam w ciazy po prosty przyspieszylo i zintesyfikowalo proces postepowania choroby.
Ale mowil tez, ze są kobiety, którym ustepuje w czasie pologu i choroba sie nir rozwija.
Aaa ja jeszcse mialam 2 razy rehabilitację.
 
Naprawdę można używać tej maty do akupresury ? Moja fizjoterapeutka powiedziała, że nie można, bo ona działa na mięśnie głębokie. Już sama nie wiem. Też mnie kiedyś ratowała
 
Ja długo na coś takiego stosowałam mate do akupresury. Tylko teraz czytam że niby w ciąży nie można, a na bóle mięśni, zwłaszcza pleców wchodziła jak złoto
Chyba najlepiej skonsultować się ze swoim lekarzem, mi lekarka mówiła, że mata może w 3 trymestrze wywołać przedwczesne skurcze, wiec w 3cim nie mam używać, a do tego czasu mogę. No chyba, że coś by sie dziala wczesniej typu skaracanie szyjki itd.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry