reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2018

A jesteś zatrudniona na umowę o pracę? Bo jeżeli tak, to musisz u pracodawcy złożyć stosowny wniosek. Formularze są w necie, a jak to też mam aktualny, bo te dodatkowe 6 tyg doliczono teraz do urlopu rodzicielskiego. Na złożenie wniosku masz chyba 7 dni, ale musisz mieć już nadany nr pesel dziecka. Bo automatycznie Amelke podciagnelam do mojego ubezpieczenia. Wszystko zalatwialam u księgowej w pracy, która zajmuje się też kadrami i placami. Zorientuj się najlepiej u pracodawcy, może ma swoje jakieś druki... Mąż poszedł zgłosić Amelke do urzędu cyeilnego jak jeszcze lezalysmy w szpitalu. No i też dosyć szybko pozalatwialismy papierkowe sprawy;)
A w internecie piszą o 21 dniach na złożenie wniosku. Hm...
 
reklama
A powiedzcie mi, czy pod moimi wpisami jest suwaczek z odliczaniem do porodu? Wczoraj sobie go zainstalowałam, ale go nie widzę... Może jest on widoczny tylko dla was... Chyba, że link wkleilam nie tam gdzie trzeba było... :oops:
Widziałam go u was i fajnie to wygląda. Też chciałam:oops:
Nie Ma suwaczka. Fajnie opisała wklejanie go dziewczyna na forum "skracanie szyjki" jakoś tydz temu

p19udqk324xkqow6.png
 
Kobietki, a powiedzcie mi, jak wygląda procedura ubiegania się o urlop macierzyński + rodzicielski (łącznie rok). Jestem w szpitalu, rodzę i co dalej?
Z tego co pamiętam to przy wypisie lekarz wystawia Ci papierek o porodzie, mąż poszedł małą do urzędu zgłosić, dostał PESEL i z tym do kadr piszesz lub dzwonisz, tam Ci mówią jak ma wyglądać wniosek ja ręcznie pisałam od razu na macierzyński i rodzicielski i decydujesz czy 80/80 czy 100/60 wynagrodzenia. I to wszystko.

Napisane na Redmi 4A w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hej kochane!

Jak tam po wielkanocnych śniadanku ? :)

Ja się najadłam jak bąk - po szpitalnym jedzeniu wręcz rzuciłam się na jedzenie :D Ale bardzo miło bo przyjechali rodzice wszystko przywieźli i jeszcze pozmywali a my tylko z mężem udostępniliśmy lokal takie Święta to ja rozumiem! haha

I jeszcze lodówka zapełniona :))

Mój kochany synek był niewzruszony że mamy gości i smacznie spał :) mamy za sobą już kolejną noc w domku i muszę powiedzieć że tej nocy nie było źle budził się tylko na karmienie. Świetnie sprawuje się poduszka która miałam w czasie ciąży, owijam węża wokół siebie i ciach karmimy!

W ogóle nie wiem czemu miałam takie przekonanie że jak będę miała CC to nie będę miała pokarmu.... i zmuszona będę podać mleko mm.,A to jeden wielki zabobon!! Wiadomo narazie nie ma tego pokarmu jeszcze mega dużo ale jest. I w szpitalu doradca laktacyjny doradził mi stosowanie kapturków na sutki bo problem był z przystawieniem z racji że moje brodawki są dosyć " płaskie"

@MB91 - dokładnie dużo odpoczywaj!!! I brawo dla faceta! Tak właśnie powinno być! Trzymam kciuki aby się wszystko dobrze zakończyło :)

Mamusie które mają już swoje maleństwa czy używałyście oliwki ? Bo widzę że malutki ma taką troszkę suchą skórkę na buzi i głowie. To mogłabym mu trochę posmarować.
 
Jeszcze jeden wpis odnośnie urlopu to po prostu jak urodzisz to trzeba poinformować swojego pracodawce o tym i powinien dać ten wniosek wypełniasz go tam jest chyba też to oświadczenie ze ojciec dziecka zrzeka się urlop rodz. i trzeba tam dołączyć akt urodzenia dziecka.

Bo urlop macierzyński zaczyna się z automatu a jak chcesz ten roczny to wtedy wniosek i 80%

A ze szpitala to i tak pewnie parę dni im zajmie zanim przekażą papiery do urzędu. Ja męża odrazu po Świętach wysyłam do urzędu i też do przychodni która zgłosiłam w szpitalu.
 
O matko ale super!!! Cieszę się.ze wszysko odbylo sie dobrze, na spokojnie i bez niespodzianek:) odpoczywajcie, napisz jal po kapieli:) ale zazdroszcze ze to juz:) fajnie ze mialas zaplanowane Cc i wiedziałaś co Cie czeka :) ja czekam na ta niespodziankę nie wiadomo gdzie kiedy :) wybralam porod Sn pomimo ze mialam Cc wlasnie ze względu ze tez niezbyt dochodziłam do siebie po Cc bolalp i dlugo sie lezalo w szpitalu.. A mam juz dziecko i wole po2dniach wrócić :)
Zycze zdrowego kroliczka :) i spokojnej nocki:)

Odnośnie Twojego wpisu - to można tak że 1 ciąże rodziłaś przez CC a teraz będziesz rodzić SN ??

Zawsze myślałam że jak już się miało CC z jakiś tam wskazań to potem już tylko pozostaje CC..

I miałyście racje mówiąc o CC że to sprawa indywidualna.. ja i tak jestem z siebie dumna bo myślałam że będzie gorzej :) mam nadzieje że jeszcze jakieś 2-3 tygodnie i wrócę już do pełnej formy. Ale jeszcze codziennie łykam leki przeciwbólowe - bo boli megaaa... :((
 
Aniołek widzisz ... Ja na przeciwbólowych byłam tylko w szpitalu (3dni) i w domu już nie. Dzieci po porodzie mają taką sucha łuszcząca się skórkę, to zejdzie i będzie ślicznie. Są różne szkoły ... Jedni mówią żeby smarować i nawilżać inni że nie ... Nie pamiętam jak to było przy pierwszym [emoji848] chyba oliwilam ale to przy okazji masażu bo miał napięcie mięśniowe

Napisane na Moto G (5S) w aplikacji Forum BabyBoom
 
Odnośnie Twojego wpisu - to można tak że 1 ciąże rodziłaś przez CC a teraz będziesz rodzić SN ??

Zawsze myślałam że jak już się miało CC z jakiś tam wskazań to potem już tylko pozostaje CC..

I miałyście racje mówiąc o CC że to sprawa indywidualna.. ja i tak jestem z siebie dumna bo myślałam że będzie gorzej :) mam nadzieje że jeszcze jakieś 2-3 tygodnie i wrócę już do pełnej formy. Ale jeszcze codziennie łykam leki przeciwbólowe - bo boli megaaa... :((
Mnie nic nie bolało po cc tylko kręgosłup ojj to bolalo strasznie:\ na to bralam leki na plecy.. Hmm tak tez myslalam ale ja 4lata temu miałam Cc no prawie, i dlatego ze maly tracil tętno pomimo ze główke bylo widać mialam Cc i teraz nie mam wskazań na Cc :) a ja chce sprobowac Sn :)

Co do oliwki ja stosowalam po kapieli ..a kapalam malego codziennie wiem ze teraz sie odradza kapieli codziennej. A co do oliwki chyba niezaszkodzi :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ja po kościółku mala sie wystraszyla jak organy zaczely grac hehe bidna :) masakra godzine mi bylo ciężko wytrzymać bez Wc :\ myslalam ze wyjde w połowie omg..
 
Do góry