reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2018

Hej!! Widze że nie tylko ja spędzam Wielką Sobotę na rozmyślaniach... ja tez mam zły dzien dzisiaj i jakoś tak wogole mi zle. Dziewczyny jak rozpoznać ze dziecko się obróciło? Czuje ruchu z prawej strony i na dole brzucha ale więcej z prawe strony, poza tym mam chyba skurcze przepowiadające bo mi się robi twardy brzuch i taki napięty i mi się siu siu chce zaraz...
 
reklama
Witam

@aniolek678 gratuluje wam synusia, super że wszystko ok dużo zdrówka dla was:) a ostatnio nawet myślałam że któraś miała mieć cc przed świętami;)

@Jetkaa współczuję tej wysypki, mnie czasem nogi swedza ale dlatego ze mam suchą skórę i wystarczy balsam a na taką przypadłość to nawet nie wiem co doradzic:no2:
@MB91 grzecznie odpoczywaj to dzidzia posiedzi jeszcze w brzuszku a na zgage to w ciagu dnia popijam mleko a na noc biore rennie bo nie dalabym rady spać.

Dziewczyny życzę Wam dużo zdrowia, spokoju i dobrego jedzonka w te święta;) a przede wszystkim życzę abyście dotrwaly do bezpiecznych terminów i nierodzily za wcześnie a porody żeby były szybkie i bezbolesne i duuuzo zdrówka dla Was i dzidziusiow.
 
@MB91, tak jak piszą dziewczyny, mnie pomaga mleko a jak już jest strasznie źle to biorę rennie
@aniolek678, gratuluje!! I zazdroszczę, że już możesz tulić synusia [emoji6]
@Gosika88, u mnie przepowiadające są już dość długo.. ale w pierwszej ciąży za to nie pamietam czy miałam.. wyglada to tak, że na kilka sekund twardnieje i napina się brzuch, a potem rozluźnia [emoji6]
Wesołych dziewczyny !
Ja wczoraj zaliczyłam popołudniu drzemkę i noc kiepska.. wiercę się i spać nie mogę.. pewnie synuś za niedługo wstanie i będzie szukał prezentów [emoji3] my dzisiejszy dzień spędzamy u mojej mamy, a jurto u teściowej także oprócz sałatki nic nie robię [emoji3]




Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
@MB91, tak jak piszą dziewczyny, mnie pomaga mleko a jak już jest strasznie źle to biorę rennie
@aniolek678, gratuluje!! I zazdroszczę, że już możesz tulić synusia [emoji6]
@Gosika88, u mnie przepowiadające są już dość długo.. ale w pierwszej ciąży za to nie pamietam czy miałam.. wyglada to tak, że na kilka sekund twardnieje i napina się brzuch, a potem rozluźnia [emoji6]
Wesołych dziewczyny !
Ja wczoraj zaliczyłam popołudniu drzemkę i noc kiepska.. wiercę się i spać nie mogę.. pewnie synuś za niedługo wstanie i będzie szukał prezentów [emoji3] my dzisiejszy dzień spędzamy u mojej mamy, a jurto u teściowej także oprócz sałatki nic nie robię [emoji3]




Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
No to coś takiego właśnie mam ;)

w57vdqk38htkkpep.png
 
Hej kobietki [emoji213][emoji214][emoji6]

My dopiero co wstajemy / w sensie ja idę pod prysznic, bo mój to padnięty jeszcze śpi. Ale pewnie jak usłyszy, że wstałam to raz - dostanę opierdol, że nie leżę - dwa - zabierze się za śniadanko wielkanocne. [emoji16] (Mam przykaz od wczorajszego wieczora, że nawet nie tykam kuchni)... [emoji849]

Mleko trochę mi pomaga na zgagę, ale powiem Wam szczerze, że dziwnie bo ona występuje u mnie dopiero po 15/16..
w każdym razie dziękuje za wszystkie podpowiedzi [emoji8]

@basia89 też źle sypiam. Dzisiaj od 1 do 4 słuchałam muzyki i przeglądałam stronki z akcesoriami dla maluchów [emoji6]

A co do skurczy - u mnie coraz to częściej twardnieje ten brzuszek, strasznie bolą mnie pachwiny, dalej czasem przeszywająco kłuje krocze, no i kręgosłup to jakaś masakra czasami. A przecież leżę i na serio się oszczędzam.
Mała jest już nisko dość bo czasem jak naciśnie na pęcherz ledwo co zdążę do łazienki.
Tak szczerze to mi się wydaje, że max zostały nam 2 tygodnie... co myślicie? W książkach i na stronach www piszą tak różnie, że nawet nie biorę tego pod uwagę bo bym zwariowała.

Smacznego śniadanka ! Na zdrówko [emoji214][emoji8][emoji214][emoji8]
Myślicie, że



Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hej kobietki [emoji213][emoji214][emoji6]

My dopiero co wstajemy / w sensie ja idę pod prysznic, bo mój to padnięty jeszcze śpi. Ale pewnie jak usłyszy, że wstałam to raz - dostanę opierdol, że nie leżę - dwa - zabierze się za śniadanko wielkanocne. [emoji16] (Mam przykaz od wczorajszego wieczora, że nawet nie tykam kuchni)... [emoji849]

Mleko trochę mi pomaga na zgagę, ale powiem Wam szczerze, że dziwnie bo ona występuje u mnie dopiero po 15/16..
w każdym razie dziękuje za wszystkie podpowiedzi [emoji8]

@basia89 też źle sypiam. Dzisiaj od 1 do 4 słuchałam muzyki i przeglądałam stronki z akcesoriami dla maluchów [emoji6]

A co do skurczy - u mnie coraz to częściej twardnieje ten brzuszek, strasznie bolą mnie pachwiny, dalej czasem przeszywająco kłuje krocze, no i kręgosłup to jakaś masakra czasami. A przecież leżę i na serio się oszczędzam.
Mała jest już nisko dość bo czasem jak naciśnie na pęcherz ledwo co zdążę do łazienki.
Tak szczerze to mi się wydaje, że max zostały nam 2 tygodnie... co myślicie? W książkach i na stronach www piszą tak różnie, że nawet nie biorę tego pod uwagę bo bym zwariowała.

Smacznego śniadanka ! Na zdrówko [emoji214][emoji8][emoji214][emoji8]
Myślicie, że



Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Ja myślę, że każdy organizm nas może zaskoczyć. Też czytam dużo Internetu szczególnie tematow dotyczących skracania szyjki i porodu przedwczesnego i są dziewczyny co z rozwarciem wiele tygodni przetrzymuja.. nie nastawiaj się, że tak szybko będzie.. :) zresztą nie każdy skurcz skraca szyjke. Leżysz,odpoczywasz, robisz wszystko co należy więc na pewno nie tylko 2 tyg przed Toba;) a jeszcze się okaże że minie termin;)
Super masz męża!:) u mnie aż tak dobrze nie jest... muszę mówić, żeby na coś wpadł, ale za gotowanie to nie ma opcji żeby się zabrał..


p19udqk324xkqow6.png
 
Kobietki, a powiedzcie mi, jak wygląda procedura ubiegania się o urlop macierzyński + rodzicielski (łącznie rok). Jestem w szpitalu, rodzę i co dalej?
 
Cześć dziewczyny
My już po śniadaniu wielkanocnym, no i zajączek był juze u nas. Z jednego prezentu (różowy garbusek na pilota) to tata się najbardziej cieszył. Jakbyście widziały dorosłego faceta z mini różowym garbuskiem się bawił - bezcenna chwila:D
Ale i dobrze, nauczy małą sterowania autkiem. No oczywiście musiała byce też elsa: klspki i figurga ze steropianu do nowego pokoika. Teraz pojechali do rodziców, bo tam oczywiście tezr zajączek był i przyniósł rowerek... Tamte już są za małe częściowo, więc już ma 20stke. Urodziny ma na wrzesień, więc złożyliśmy się na rower na Wielkanoc, by jej już służył, a nie zimowal w piwnicy :p.
A ja dokanczam dzisiejszy obiadek. Wszystko prawie gotowe. Teraz idę ja się szykować.

@MB91 to fajnie, że twojr mężczyzna przygotuje ci śniadanko ;) Może go nawet i do lozkae dostaniesz... A ty będziesz sobie leżeć i pachnieć :D Póki co korzystaj z takiej obsługi, bo jak dzidziuś będzie na świecie, to będziesz tylko pragnąć chwil spokoju, ciszy, ciepłych posiłków i relaksacyjnej kąpieli :p
Więc ładuj baterie na jak najdłuższy czas :D

Życzę wam cudownych chwil w gronie waszych rodzin. Świętujcie i odpoczywajcie.
 
Kobietki, a powiedzcie mi, jak wygląda procedura ubiegania się o urlop macierzyński + rodzicielski (łącznie rok). Jestem w szpitalu, rodzę i co dalej?

A jesteś zatrudniona na umowę o pracę? Bo jeżeli tak, to musisz u pracodawcy złożyć stosowny wniosek. Formularze są w necie, a jak to też mam aktualny, bo te dodatkowe 6 tyg doliczono teraz do urlopu rodzicielskiego. Na złożenie wniosku masz chyba 7 dni, ale musisz mieć już nadany nr pesel dziecka. Bo automatycznie Amelke podciagnelam do mojego ubezpieczenia. Wszystko zalatwialam u księgowej w pracy, która zajmuje się też kadrami i placami. Zorientuj się najlepiej u pracodawcy, może ma swoje jakieś druki... Mąż poszedł zgłosić Amelke do urzędu cyeilnego jak jeszcze lezalysmy w szpitalu. No i też dosyć szybko pozalatwialismy papierkowe sprawy;)
 
reklama
A powiedzcie mi, czy pod moimi wpisami jest suwaczek z odliczaniem do porodu? Wczoraj sobie go zainstalowałam, ale go nie widzę... Może jest on widoczny tylko dla was... Chyba, że link wkleilam nie tam gdzie trzeba było... :oops:
Widziałam go u was i fajnie to wygląda. Też chciałam:oops:
 
Do góry