reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2018

@Nan90 może karta ciąży pomoże, bo wskaże kiedy była pierwsza wizyta. Można by było porównać datę zawarcia polisy z tygodniem ciąży podczas pierwszej wizyty. A na wizytę się idzie jak się ma przypuszczenia... Może zorientuj się u ubezpieczyciela...
 
reklama
I w żabkach też sprzedają bavarie. Słuchajcie, ja w mojej firmie zdecydowałam się na dodatkową polisę ubezpieczenia we wrześniu gdzie za urodzenie dziecka są 2 tys. Pod koniec września dowiedziałam się o ciąży. Poeniądze z ubezpieczenia ponoć wypłacają tylko jeśli w czasie podpisywania nie było się już w ciąży. Chyba mi nie uwierzą, że ja nie wiedziałam jeszcze że jestem w ciązy? :D

Napisane na KIW-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
Nan ja ubezpieczyłam męża u siebie w pracy dwa miesiące przed porodem i nie było karencji także należało się świadczenie. Nie spotkałam się przy podpisywaniu polisy żeby była rubryka o ciąży. O chorobach i wieku tak.

Napisane na Redmi 4A w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ale zrobiłyście smaka na piwko. Widzę że coraz trudniej uzyskać jakiekolwiek świadczenia. Wszystko chyba idzie na 500+. Zaliczyłam dzisiaj lekarza i trzecie prenatalne, mała waży około 1370 g, wszystko z serduszkiem w porządku, plamki nie było już widać. Na chwilę obecną wszystko w normie, oby już tak zostało. Tak jak mówiłam, najadlam się cukierków i mała była na slodyczowym haju :) mała akrobatka zakładała nogi na głowę. Trochę już późno, bardzo późno, dobrej nocki wam życzę :)
 
Nan ja ubezpieczyłam męża u siebie w pracy dwa miesiące przed porodem i nie było karencji także należało się świadczenie. Nie spotkałam się przy podpisywaniu polisy żeby była rubryka o ciąży. O chorobach i wieku tak.

Napisane na Redmi 4A w aplikacji Forum BabyBoom

Niby tak jest ale w ubezpieczeniach grupowych w pracy ale trzeba poczytać w internecie.

Napisane na WAS-LX1 w aplikacji Forum BabyBoom
 
@Nan90 z ubezpieczeniem zazwyczaj jest tak że jeśli nie miałaś możliwości wcześniej przystąpić do tego ubezpieczenia (np twoja firma dopiero zaczęła wspolpracowac z ta firma ubezpieczeniowa) to może nie być karencji z tyt urodzenia dziecka i zostaną ci wyplacone pieniazki ale jeśli twoja firma oferowała ubezpieczenie już wcześniej tzn przynajmniej 3 miesiące przed twoim początkiem ubezpieczenia to niestety firmy ubezpieczeniowe stosują sztywne okresy karencji, zazwyczaj 9 miesięcy i biorę pod uwagę tylko datę urodzenia dziecka z aktu urodzenia i nie wypłacaja wtedy pieniędzy od daty początku ubezpieczenia z tyt urodzenia dziecka które urodzi się w ciągu 9 miesiecy
 
Ja polecam piwo bezalkoholowe lech free super smak, kupowalam w lidlu I moj teraz w biedronce tez znalazl:)

Lech Free zawiera 0,5% alkoholu (podobnie Żywiec i większość „bezalkoholowych piw” - one mają obniżona zawartość alko, ale nie jest to 0!), poczytaj na etykiecie z tyłu.
Ja z takich co faktycznie mają 0,0% znam tylko Bavarię, znacie jeszcze jakieś? :)


dev131ps___.png
 
reklama
Ja taka sytuacje mialm z ubezpieczycielem firma oferowala dodatkowe ubezp.I co miesiac mi odprowadzali 50 zl z wyplaty.Mialo nie byc okreau karencji.Braklo mi 2 mce do wyplaty swiadczenia.i nie dostałam. Na dodatek kolezanka z pracy miala w pracy wypadek i nie xhcieli jej uznac Bo szanowna firma odprowadzala skladki co 2mce na to ubezpieczenie wiec de facto w miesiacu wypadku nie zaplacila skladki.Na szczescie kolezanka wywalczyla kase .A ja zrezygnowalam z ubezpieczenia.A ci so 500 + to nie przyznali nam oboje z mezem pracujemy i przekroczylismy limit dochodu o 70 zl.Na mlodego dosttalam becikowe 3000 ale wtedy maz nie pracowal .Cos pochwalilam synusia za wczesnie z przedszkolem bo dzisiaj nor chcial wcale isc a jak zobaczyl dziewczynke co placze to prawie on tez sie rozplakal
 
Do góry