reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2018

Yh, wkurzają mnie te kryteria na becikowe :/ zapieprzam na 2 etaty, płace ZUSy, srusy i wszelkie podatki, a jak przychodzi co do czego to nawet głupie becikowe mi się nie należy [emoji35]


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
No właśnie, muszą od takich "bogatych" zebrac żeby inni mieli;) coraz częściej czyta się że w Polsce już nie opłaca się pracować bo wszelkie zasiłki i możliwości pozyskiwania pieniędzy od Państwa są porównywalne z etatem...
A później takie rodziny wychowują podobne dzieci i koło się zamyka.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 
reklama
Ja lubię klasyczne. W biedronce była akcja, że przy zakupie trzech butelek, wychodziło taniej ;) No to sobie kupiłam takich 3 muszkieterów No to drogie Panie na zdrówko :D
 
@mono, ja raz w tygodniu sobie sączę Bawarię ale jabłkową [emoji3]
Co do becikowego to moim zdaniem powinno należeć się każdemu po narodzinach dziecka, a nie jakieś kryteria.. pamietam jak mój M się wkurzał przy załatwianiu 5 lat temu..
ja z ubezpieczalni dostane około 1500zł, a mój M u siebie 800zl także troszkę kasy wpłynie [emoji6]


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Ja jestem dodatkowo ubezpieczona.i podobno ponad 1000 zl się należy z tytułu urodzenia.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
To tak, my też z mężem jestesmy dodatkowo ubezpieczeni przy zakładzie pracy. Ale to trzeba miesięcznie opłacać składki. To nie jest zasiłek, a dodatkowa polisa, która zawiera kilka zdarzeń życiowych. My z mężem oboje oplacamy i oboje dostaniemy środki za dziecka.
 
No bo największym frajerem trzeba być żeby w Polsce praciwac- takie odnoszę wrażenie, bo też nic nam się nie należy a racujemy, mamy firmę, płacimy podatki.....
 
@sredec1982 zgadzam się jak najbardziej. Dlatego już były hasła, że 500+ powinno być zamienione na projekt aktywna rodzina. I jak najbardziej popieram, bo osoby pracujące sobie pomyslar, a po co mam chodzić do pracy, jak z państwa mam tyle samo bez kiwniecia palcem. Oczywiście są skrajne przypadki losowe i nie wyobrażam sobie, jakby ni mieli dostać wsparcia. Ale zdrowe osoby, zdolne do pracy... Jestem zdania, że kto chce pracować, ten tę pracę znajdzie. Nawet za najniższą krajową, która wynosi 2100 brutto. A pamiętam czasy, gdzie mąż pracował nawet za 900 brutto- 10% - bo to była jego pierwsza praca - na pelny etat. Minus oczywiście koszty dojazdu...
 
@Gosika88 tak jestem prywatnie więc dostanę za urodzenie i moj M też. Ale co miesiąc opłacam z moim składki w firmie.
@mono mnie też to wkurza, zapieprzam w święta, weekendy po kilkanaście godzin dziennie na akord i też nie wiem czy się zalapie na te 1becikowe,bo o 500+ nie mam co marzyć...
@MB91 też mam smak na piwo w ciąży, nie raz sobie wezmę kilka łyczków. Nie lubię piwa ale w Ciąży mi smakuje[emoji12]

Napisane na WAS-LX1 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Ja na becikowe na pewno nie. Całe szczęście ze tez opłacam ubezpieczenie w pracy to chociaż z tego będzie :)

A to piwo 0,0% jest w Piotrze i Pawle i w lidlu czasami :)


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
I w żabkach też sprzedają bavarie. Słuchajcie, ja w mojej firmie zdecydowałam się na dodatkową polisę ubezpieczenia we wrześniu gdzie za urodzenie dziecka są 2 tys. Pod koniec września dowiedziałam się o ciąży. Poeniądze z ubezpieczenia ponoć wypłacają tylko jeśli w czasie podpisywania nie było się już w ciąży. Chyba mi nie uwierzą, że ja nie wiedziałam jeszcze że jestem w ciązy? :D

Napisane na KIW-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Brzuszkowa no dla mnie to jednak procenty a tą chwilę bez piwka raczej da się wytrzymać [emoji6] dobre na laktację ale jak już dzidziuś jest na świecie [emoji6] takie tam ... Moje zdanie [emoji5]

Napisane na Moto G (5S) w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry