reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2018

Witajcie ;)

Jakie plany na niedziele?
U nas tez leci 8 tydzień. U mnie nerwowo bo ostatnio 8t5d stracilismy maleństwo. Wiec trochę sie boje. Z objawów nadal brak @ hi hi i bol piersi... Coraz gorszy. Najgorzej jest wieczorami jak trzeba stanik zdjąć :( uczucie jak aby miliony szpilek były wbijane w piersi. I sutki sterczące non stop i bolesne przy każdym przypadkowym dotknięciu. Podbrzusze lekko pobolewa ale to normalne ;) wszystko rośnie razem z fasolinka.

Co do owsikow... To jak najszybciej do lekarza moim zdaniem.

Daga - ty jesteś farmaceutka? ;)



Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
Hej :) tak, jestem :)
Trzymam kciuki zeby wszystko bylo dobrze. Ja dzisiaj mam zamiar odpoczywac, bo jutro wracam do pracy po urlopie, ale tylko na tydzien :) z objawow to zmeczenie- nie potrafie normalnie funkcjonowac. Spac mi sie chce non stop. Tragedia ;)

Napisane na SM-A310F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Hej :) tak, jestem :)
Trzymam kciuki zeby wszystko bylo dobrze. Ja dzisiaj mam zamiar odpoczywac, bo jutro wracam do pracy po urlopie, ale tylko na tydzien :) z objawow to zmeczenie- nie potrafie normalnie funkcjonowac. Spac mi sie chce non stop. Tragedia ;)

Napisane na SM-A310F w aplikacji Forum BabyBoom
Dobrze wiedzieć ;)



Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Rozmawialam z moim lekarzem zadnych lekow nie moge brac na te owsiki tylko domowe sposoby tragedia ja u siebie zauwazylam jednego lekarz tez kazal mi pic sok z marchwi jesc pestki dyni czosnek i ananasa
 
Powiedzial ze owsiki w ciazy nie sa szkodliwe dla plodu bo nie przechodza do krwi zyja tylko w jelicie. Grozny bylby jakikolwiek lek ktory bym wziela na te pasozyty.
 
Powiedzial ze owsiki w ciazy nie sa szkodliwe dla plodu bo nie przechodza do krwi zyja tylko w jelicie. Grozny bylby jakikolwiek lek ktory bym wziela na te pasozyty.
I kazał Ci zyc z owsikami az do narodzin dziecka? Zaciagnelabym jednak porady jeszcze innego lekarza, nieleczona owsica moze prowadzic nawet do zapalenia wyrostka robaczkowego i jelita grubego. I nie zyja tylko w jelicie, bo moga przejsc z odbytu do pochwy i dalej... pamietaj, ze przed Toba jeszcze wiele miesiecy ciazy, a one same nie znikna niestety.

Napisane na SM-A310F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Powiedzial ze owsiki w ciazy nie sa szkodliwe dla plodu bo nie przechodza do krwi zyja tylko w jelicie. Grozny bylby jakikolwiek lek ktory bym wziela na te pasozyty.
Tzn nie chce zebys pomyslala, ze probuje byc madrzejsza od lekarza- bron boze. To jest ciezki temat i szczerze nie spotkalam sie jeszcze z przypadkiem kobiety we wczesnej ciazy zarazonej pasozytem. Moze chociaz w drugim lub trzecim trymsterze beda mogli podac Ci leki? Sama jako nastolatka niestety zarazilam sie od brata owsikami i już Ci wspolczuje przez co bedziesz przechodzic :/ a miec to w sobie przez kolejne 7 miesiecy- nie wyobrazam sobie :/

Napisane na SM-A310F w aplikacji Forum BabyBoom
 
On mi nic nie mowil o calej ciazy tylko teraz nic nie moze mi dac mam 7 tydzien ciazy i powiedzial ze lek bedzie szkodliwy dla plodu. ja wczoraj zobaczylam tego owsika jednego, w kale nie mam ich jem czosnek utrzymuje higiene i poczekam co bedzie dalej
 
On mi nic nie mowil o calej ciazy tylko teraz nic nie moze mi dac mam 7 tydzien ciazy i powiedzial ze lek bedzie szkodliwy dla plodu. ja wczoraj zobaczylam tego owsika jednego, w kale nie mam ich jem czosnek utrzymuje higiene i poczekam co bedzie dalej
Rozumiem. Jeszcze kisZona kapusta jest polecana z takich naturalnych sposobów :)

Napisane na SM-A310F w aplikacji Forum BabyBoom
 
@Dagaa11 jak przejrzałam internet to faktycznie lekarze nie przypisują leków. Może naturalne metody kompletnie nie wyleczą ale chociaż zmniejszą dolegliwości i liczbę. Czytałam, że płukanki z naparu z czosnku działają też przeciwświądowo.

Zawsze uważałam przedszkole za siedlisko zła wszelkiego :laugh2::errr:
 
reklama
@Dagaa11 jak przejrzałam internet to faktycznie lekarze nie przypisują leków. Może naturalne metody kompletnie nie wyleczą ale chociaż zmniejszą dolegliwości i liczbę. Czytałam, że płukanki z naparu z czosnku działają też przeciwświądowo.

Zawsze uważałam przedszkole za siedlisko zła wszelkiego :laugh2::errr:
Przyznaje racje, tez przejrzalam i nawet pomocniczo otwarlam ksiazke ;) faktycznie w pierwszyn trymestrze nie przepisuje sie lekow przeciwpasozytniczych, chociaz co ciekawe nie ma dowodow na przenikanie tych substancji do krwi. Raczej dzialaja w obrebie jelit. Wiec raczej stosuje sie zasade "nie zbadane, wiec nie stosujemy" i dobrze, lepiej nie kusic losu :)

Napisane na SM-A310F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry