reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2018

Działanie teratogenne na płód niektórych leków przyjmowanych w czasie ciąży:

Vit D – nadmierna dawka może spowodować niedorozwój umysłowy dzieckaVit A – zbyt duże dawki mogą wywołać zniekształcenia kości twarzoczaszki, rozszczep podniebienia, wady serca czy układu moczowo-płciowego.Antagoniści Vit K – podawane w I trymestrze ciąży mają działanie poronne, w III trymestrze mogą spowodować hiperbilirubinemię prowadzącą do żółtaczki jąder podkorowych mózgu, poza tym może być przyczyną wad rozwojowych płodu jak np. wady ośrodkowego układu nerwowego czy rozszczepu podniebieniaDiclofenak, ketoprofen – stosowanie zbyt dużych dawek w III trymestrze ciąży może spowodować przedwczesne zamknięcie przewodu tętniczegoDihydralazyna – w sporadycznych przypadkach może spowodować spodziectwo, trombocytopenię lub wtórne krwawienia u noworodkówDrotaweryna (no-spa) – stosowana w dużych dawkach, przez długi czas może być przyczyną zaburzeń oddychania u noworodkaNifedypina – zwiększa ryzyko pojawienia się anomalii policzkówTetracykliny – może doprowadzić do zahamowania wzrostu chrząstek nasadowych oraz ciężkiego uszkodzenia funkcji wątroby takie ciekawostki apropo prześladowań o jrore nie trudno

zem3j44j4b8qvg9a.png
 
reklama
No ale tu wszędzie mówimy o przedawkowaniu. Przedawkowanie wszystkich leków jest niebezpieczne dla każdego. Mogę tylko powiedzieć z własnego doświadczenia (widziałam), że suka karmiona wątróbką (witamina A) 2,3 razy w tygodniu, urodziła szczenięta z rozszczepami.

Ja biorę Femibion, z własnej inicjatywy. Ten sam preparat gin zalecił mi w poprzedniej ciąży, sprawdził się u mnie, w tej też zamierzam. Myślę, że lekarz się do niego przychyli. Niewykluczone, że później dojdzie magnez (skurcze) i coś na zęby (nadwrażliwość) ale o tym zadecyduje lekarz.
 
No tak. Wiadomo ze nie bede jej brać nie wiadomo ile ale dzis musialam.. Bierzecie jakies witaminy / magnez czy cos?
Hej dziewczyny ;) ja dzis lepiej sie czulam to i posprzatalm trochę w kuchni... Do póki nie pokazał mi sie wielki pająk :/

Ja z leków biore tylko kwas foliowy ale to od 2 lat non stop. Magnez I pije żelazo. Nie w tabletkach tylko płynne. Co 2 dzien.

Nospe bralam w każdej ciazy.

Cos nam przymierza wątek. Gdzie reszta kobietek?

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dopadlo i mnie przeziebienie niestety , corka mnie zarazila .
Syrop z cebuli , miodu i cytryny poszedl w ruch :)
Teraz bedzie tylko lepiej , ale katar jak zwykle bardzo dokuczliwy :confused2:
Ale jak to mowia, dobrego złe początki ;)
 
Hej, ja biorę kwas foliowy, zestaw witamin dla ciężarnych oraz luteine pod język. Byłam w piątek u lekarza bo brzuch mnie boli konkretnie, a w pierwszej tego nie było. Teraz czekam na 21 września bo mam kolejną wizytę.
 
Hej, widzę, że nie jestem sama z tym przeziębieniem.. mam nadzieje, że fasolce nic nie będzie.. nadal nie mam objawów poza bolącymi sutkami i trochę zaczynam się martwić.. wizyta w czwartek.. do tego czasu pewnie osiwieje..
Co do witamin to ja biorę Femibion a do tego aspargin ( magnez plus potas) bo mam czasem kołatania serca.


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Witam
Za nami ciężka noc mała chora jest i pół nocy walczyliśmy z katarem
Ja biorę kwas foliowy i luteine pod jezyk

Napisane na SM-J320FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hej, ja miałam już wizję przeziębienia, ale rozeszło się po kościach. Za to dzisiaj pierwszy raz od 6 rano mam takie mdłości, że nie wiem czy bezpieczniej nie jest siedzieć już na wszelki wypadek w łazience...masakra...
 
reklama
Do góry