reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2018

reklama
robię razowe bułki, wystarczy, że nie dodaję cukru czy innego karmelu i jakoś idzie :).
Generalnie strasznie to upierdliwe wszystko, żałuję, że nie można normalnie sobie jeść wszystkiego co wpadnie w łapkę. Pysznych pączusiów, czekolady itp. Nawet owoców na dobrą sprawę nie można. Szkoda mi siebie i wszystkich tych, które dzielą ze mną ten los...;)
 
Wróciłam z wizyty, ciąża młodsza niż w wyliczeń wynikało, jestem dopiero w 7t3d, dzieciątko ma 1,3cm i serduszko bije. Lekarz natomiast zauważył drugie ciałko żółte obok, za 3 tygodnie mam zrobić usg prenatalne 1 trymestru i przyjść do niego z wynikami. Trochę zaniepokoił mnie ten drugi pęcherzyk żółtkowy, ale wszędzie czytam, że pierwotnie miała to być ciąża bliźniacza jednojajowa, ale tylko jeden zarodek z serduszkiem się wytworzył. Czy któraś z Was miała może podobne doświadczenia, co o tym sądzicie?

Nie spotkał się, bo ciąża jednojajowa jest tak rzadka, że prawie jej nie ma. Mogło być jak powiedział, a wchłanianie się jednego z bliźniąt, jakiekolwiek by one nie były, nie jest niczym niezwykłym, czy zagrażającym (nie na tym etapie ciąży). Do końca trzeciego miesiąca takie rzeczy się zdarzają (czasem i później). Jest teoria która mówi, że osoby leworęczne miały bliźniaka jednojajowego, który właśnie się wchłonał. Bliźnięta jednojajowe są swoim odbiciem lustrzanym. Mnie natomiast zastanawia, dlaczego za 3 tygodnie usg genetyczne, skoro ciążą młodsza. To będzie odrobinę za wcześnie. Chyba, że lekarz liczy na to, że zarodek nadgoni. Na dwoje babka wróżyła. Usg genetyczne robi się od 11 tygodnia i 1 dnia ciąży najwcześniej.
 
Hej, i ja jestem po wizycie, pecherzyk ciążowy widoczny, jeden :) Wszystko ok.Za 2 tyg mam kolejną wizytę,pewnie już będzie bicie serduszka.Bardzo na to czekam.
Czeka mnie jeszcze badanie glukozy ale wiem,ze mam cukrzyce ciazową,więc od razu mam wizytę u diabetologa.Pewnie też zacznę bieć bułeczki ;p

Napisane na HUAWEI VNS-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja też pewnie będę miała cukrzycę... Dlatego dopóki nic o niej nie wiem korzystam ile wlezie ale cukier sobie mierzę systematyczne i jak na razie nie było duzego skoku cukru


Napisane na Lenovo K53a48 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Wlasnie wracam z wizyty.. Wszystko jest oki.. Dzidzia idealnie pasuje co do dnia ostatniej @ 2.75cm
Gratuluje udanej wizyty [emoji6]
Dziewczyny też macie takie kołatanie serca jak by miało wam zaraz wyskoczyć ja mam to od wczoraj strasznie mnie to denerwuje

Napisane na Lenovo K53a48 w aplikacji Forum BabyBoom
Ja mam kołatania.. przed ciąża tez sie zdążały.. pomaga mi asparginian extra [emoji6]
Wróciłam z wizyty, ciąża młodsza niż w wyliczeń wynikało, jestem dopiero w 7t3d, dzieciątko ma 1,3cm i serduszko bije. Lekarz natomiast zauważył drugie ciałko żółte obok, za 3 tygodnie mam zrobić usg prenatalne 1 trymestru i przyjść do niego z wynikami. Trochę zaniepokoił mnie ten drugi pęcherzyk żółtkowy, ale wszędzie czytam, że pierwotnie miała to być ciąża bliźniacza jednojajowa, ale tylko jeden zarodek z serduszkiem się wytworzył. Czy któraś z Was miała może podobne doświadczenia, co o tym sądzicie?
Gratuluje udanej wizyty [emoji3] ważne, że jest serduszko a reszta się nie przejmuj [emoji6]
U mnie drugie ciałko to torbiela ... Ja będę miała usg 10 października a 20 genetyczne... Mam nadzieję że torbiel nie rosnie

Napisane na Lenovo K53a48 w aplikacji Forum BabyBoom
Tez mam mała torbiel [emoji53]
Hej.
Ja juz po wizycie. Serducho bije. Karta ciazy zalozona. Dostalam luteine bo dwa razy zdarzylo mi sie minimalne brazowe plamienie a gin dopatrzyl sie sladu odklejania , wiec tak asekuracyjnie. Mam nie dzwigac, uwazac na siebie i odstawic kasie od piersi.
Kolejna wizyta za 3-4 tyg, kupe badan mam do zrobienia..... a i juz dostane w pazdzierniku zeolnienie, nie ma potrzeby wracania do pracy. Takze super. Szkoda mi tylko zakonczenia karmienia....oj bedzie ciezko.
Super, że wizyta udana [emoji16]
Hej, i ja jestem po wizycie, pecherzyk ciążowy widoczny, jeden :) Wszystko ok.Za 2 tyg mam kolejną wizytę,pewnie już będzie bicie serduszka.Bardzo na to czekam.
Czeka mnie jeszcze badanie glukozy ale wiem,ze mam cukrzyce ciazową,więc od razu mam wizytę u diabetologa.Pewnie też zacznę bieć bułeczki ;p

Napisane na HUAWEI VNS-L21 w aplikacji Forum BabyBoom

Gratuluje i oby wiecej takich pozytywnych wiadomości jak dzisiaj [emoji6]


Ja za to dziś nieciekawie się czuje.. kiepsko spałam, bolą mnie zatoki, a do pracy koleżanka przyszła z jelitowka.. aż się boje co z tego wyjdzie [emoji53]
Zdążają wam się kłucia na dole? Ja dzisiaj idąc droga miałam kilka razy taka sytuacje, że mnie tam w środku zakuło hmm..


Napisane na iPhone w aplikacji forum BabyBoom
 
fajnie ze wszytsko ok na wizytach

mnie tez czasem zakluje, czuje to tak jakby mnie kolka chwycila, zazwyczaj wtedy jak szybko wstane, pamietam ze w poprzednich ciazach tez tak mialam...
 
Hej dziewczyny. Też będę majową mamą:) termin został wstępnie wyznaczony na 28 maja. To moja pierwsza ciąża i cieszę się że będę mogła się tutaj czegoś od Was dowiedzieć:)
 
reklama
Do góry