reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2018

Wróciłam z wizyty, ciąża młodsza niż w wyliczeń wynikało, jestem dopiero w 7t3d, dzieciątko ma 1,3cm i serduszko bije. Lekarz natomiast zauważył drugie ciałko żółte obok, za 3 tygodnie mam zrobić usg prenatalne 1 trymestru i przyjść do niego z wynikami. Trochę zaniepokoił mnie ten drugi pęcherzyk żółtkowy, ale wszędzie czytam, że pierwotnie miała to być ciąża bliźniacza jednojajowa, ale tylko jeden zarodek z serduszkiem się wytworzył. Czy któraś z Was miała może podobne doświadczenia, co o tym sądzicie?
Ale to dosyć częste przy ciążach bliźniaczych. To ginekolog- położnik czy ginekolog, że się z czymś takim nie spotkał?
 
reklama
Ja w ogóle dopiero dziś przypomniałam sobie nazwę torbieli na jednym jajnika. To torbiel endometrialna. Czyli ze mam endometrioze... czyli ze to wielkie szczęście ze zaszłam w ciążę...

Napisane na SM-J320FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hej.
Ja juz po wizycie. Serducho bije. Karta ciazy zalozona. Dostalam luteine bo dwa razy zdarzylo mi sie minimalne brazowe plamienie a gin dopatrzyl sie sladu odklejania , wiec tak asekuracyjnie. Mam nie dzwigac, uwazac na siebie i odstawic kasie od piersi.
Kolejna wizyta za 3-4 tyg, kupe badan mam do zrobienia..... a i juz dostane w pazdzierniku zeolnienie, nie ma potrzeby wracania do pracy. Takze super. Szkoda mi tylko zakonczenia karmienia....oj bedzie ciezko.
 
@wisienka<3 o matko, ale trafiłaś na lekarza! U mnie, w ciąży, czasem skakały cukry- mimo diety, wiadomo, że czasami coś podniesie cukier. Jednak jak nie folgujesz to szansa na to, że wszystko będzie ok jest duża. Mój syn urodził się zdrowy, bez cukrzycy. Dziś ma 8 lat i wciąż jest ok. Jednak jest w grupie ryzyka, że może zachorować na typ 2.
Obecnie moje cukry na czczo są lepiej jak dobre ( w okolicach 85), niestety czasem po kolacji mam 135 :(. Już sama nie wiem co jeść na kolację, by było ok.

Podobnie jak kilka z Was w styczniu będę miała rocznikowo 35. W takim razie, pewnie będą mi przysługiwać badania genetyczne. W poprzedniej ciąży miałam usg genetyczne, to naprawdę daje wiele spokoju.
 
@wisienka<3 o matko, ale trafiłaś na lekarza! U mnie, w ciąży, czasem skakały cukry- mimo diety, wiadomo, że czasami coś podniesie cukier. Jednak jak nie folgujesz to szansa na to, że wszystko będzie ok jest duża. Mój syn urodził się zdrowy, bez cukrzycy. Dziś ma 8 lat i wciąż jest ok. Jednak jest w grupie ryzyka, że może zachorować na typ 2.
Obecnie moje cukry na czczo są lepiej jak dobre ( w okolicach 85), niestety czasem po kolacji mam 135 :(. Już sama nie wiem co jeść na kolację, by było ok.

Podobnie jak kilka z Was w styczniu będę miała rocznikowo 35. W takim razie, pewnie będą mi przysługiwać badania genetyczne. W poprzedniej ciąży miałam usg genetyczne, to naprawdę daje wiele spokoju.
Wiem co to cukrzyca Masakra... Może żeby cukier był mały to zrezygnuje z białego pieczywa np na pieczywo dla cukrzyków jest takie tylko musisz trafic... I do tego bardzo cienka warstwa masła pomidorów szczypiorek szyneczka chuda i cukier będzie na bardzo dobry z plusem :)

Napisane na Lenovo K53a48 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
@wisienka<3 o matko, ale trafiłaś na lekarza! U mnie, w ciąży, czasem skakały cukry- mimo diety, wiadomo, że czasami coś podniesie cukier. Jednak jak nie folgujesz to szansa na to, że wszystko będzie ok jest duża. Mój syn urodził się zdrowy, bez cukrzycy. Dziś ma 8 lat i wciąż jest ok. Jednak jest w grupie ryzyka, że może zachorować na typ 2.
Obecnie moje cukry na czczo są lepiej jak dobre ( w okolicach 85), niestety czasem po kolacji mam 135 :(. Już sama nie wiem co jeść na kolację, by było ok.

Podobnie jak kilka z Was w styczniu będę miała rocznikowo 35. W takim razie, pewnie będą mi przysługiwać badania genetyczne. W poprzedniej ciąży miałam usg genetyczne, to naprawdę daje wiele spokoju.
Wiem co to cukrzyca Masakra... Może żeby cukier był mały to zrezygnuje z białego pieczywa np na pieczywo dla cukrzyków jest takie tylko musisz trafic... I do tego bardzo cienka warstwa masła pomidorów szczypiorek szyneczka chuda i cukier będzie na bardzo dobry z plusem :)

Napisane na Lenovo K53a48 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry