reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2017

Znalazłam w internecie bardzo dobrego dermatologa jednak okazało się,że w naszym mieście już nie przyjmuje :( a był jedynym dobrym dermatologiem tu.Najbliższy który jest równie dobry jest 63km od nas będziemy musieli jechać tam.
@mamamiłka my również czekamy na ząbka.
@kasia0121 dasz radę,jesteśmy z tobą ;*
 
reklama
Dzięki za miłe słowa :)

Mamamilka piękny Miloszek na zdjęciu :). To macie trochę zamieszania z tą przeprowadzką ale za chwilę będziecie na swoim i to jest ważne.

Madziolek sama nie wiem co Ci doradzić. A jak ta zmiana? Zeszła już?
 
U nas kiepsko, nawet nie chce mi się często pisać. Czuje, że zaczynam już jechać na rezerwie. Natalka weszła w okres, gdzie nie śpi. Trwa to od Bożego Narodzenia i zaczęło się z dnia na dzień. Zasypia o północy, o 1 w nocy, budzi się o 7.30. Czasem w ciągu dnia zaliczy drzemkę, czasem wcale. Zęba nie mamy ani jednego. Ja jestem powoli coraz bardziej bezsilna. Nic nie pomaga, nic, a próbowałam już wszystkiego, ona po prostu ma jakieś nadludzkie siły i nie chce spać. Oboje ż mężem jesteśmy już coraz bardziej zmęczeni, ja czuje że nie mam kompletnie czasu na nic. Chęci na cokolwiek zresztą też juz coraz mniej. Jeszcze ostatnio usłyszałam od mojej mamuśki, że Natalka coś mało gaworzy. No świetnie wydawać takie opini3, gdy widzi się wnuczek raz na jakiś czas, jeszcze po dowiezieniu do niej, bo wiadomo, że sama nie przyjedzie pomoc, mimo że daleko nie ma.
Nie wiem czy to żeby, czy coś innego. Jest coraz bardziej marudna. Wieczorami robimy wszystko żeby ją wyciszyć, a ona zje po kąpieli i nagle oczy jak 5 zł i pełne pobudzenie. I tak do polnocy, albo i dluzej.
Zastanawiam się co si3 dzieje, czytam, szukam. Masakra... i czuje się coraz bardziej wyczerpana i zdolowana.
W przyszłym tygodniu idę do pediatry na szczepienie, więc powiem o wszystkim.
Oczywiście raczkowac, pełzac nie chce, każde położenie na brzuszek kończy się wręcz histeria.
Na spacerze nie zasypia też, nawet spacery stały się meczarnia, bo też nie śpi tylko marudzi cały spacer, bo nie może zasnąć...
No i to tyle u mnie...
 
Hej dziewczyny . Jestem tu nowa . Mój Kubuś urodzony 23 maja . Rozwój ruchowy : raczkuje wstaje przy meblach . Rozwój poznawczy chyba trochę kuleje . Kubuś nie pokazuje jeszcze paluszkiem nie gaworzy . Czasem bije brawo rzadko robi papa ,robi cacy i czasem daje buzi i cześć . Napiszcie prosze dziewczyny jak z rozwojem waszych pociech . Pozdrawiam was . Marta
 
@Madziołek. U nas zabka brak[emoji15]. Miłek przez ostatnie 2 tygodnie szaleje, codziennie doskonali technikę siadania i profesjonalnie raczkuje. Wszędzie mi ucieka i wszędzie za mną chodzi[emoji16], maly cwaniak. Noce są masakryczne i już po woli mam dość... Kiedy ja się wyspie??? Dziewczyny jak u Was?
@Kasia ile jak Filip Ile już ząbków macie?
@Madziołek jak Aleks coś j Was sie pokazało?
@Jagjahbob no to mamy podobnie[emoji20]. Zmieniło się coś u Was na lepsze?
Martex2003 witaj, mój Miłek urodzony 31 maja. Rozwój ruchowy siada, raczkuje, rozwój poznawczy gaworzy, mówi tata uśmiecha się pełną buzia ale nie robi papa, czesc, buzi nie bije brawa. Jakos się tym nie martwię kiedy będzie chciał to zacznie na chwilę obecną jest skupiony na rozwoju ruchowym.

Napisane na LG-K580 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hej dziekuje za odpowiedź. Mnie właśnie martwi ten brak gaworzenie jest tylko jakies ko ko i tu tu . A jak z tym wskazywaniem paluszkiem ? Moj tego nie robi ani jak ogladamy ksiazeczki ani jak zapytam np gdzie jest tata . Patrzy tylko wtedy na tate . Potrafi tez pokazac wzrokiem rozne zabawki czasem weźmie je do raczki . Jak jest u was dziewczyny ? Dodam ze Kubuś ma 5 zębów. Noce tez sa ciezkie budzi sie jak niemowle co 3 h .
 
Nie wskazuje paluszkiem na nic, to moje pierwsze dziecko wiec tez nie do końca wiem kiedy takie rzeczy dzieci powinny robić. 5 zebow5 Wow[emoji50] my nie mamy ani jednego. Martex daj czas swojemu synkowi, a z dnia na dzień na pewno Cię zaskoczy[emoji4]. Ja się nie mogłam doczekac kiedy moje dziecko usiadzie a tu proszę bardzo w dniu swoich imienin mnie zaskoczył[emoji16]. Słyszałam gdzieś, ze chłopcy rozwijają się szybciej ruchowo a dziewczynki właśnie poznawczo, szybciej zaczynają mówić. Co do gaworzenia to mój synek też tak długo nic nie składał, az nagle usłyszałam da da a potem tata[emoji16]

Napisane na LG-K580 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dzieki za odpowiedź . To tez moje pierwsze dziecko . Nie mam znajomych z dziećmi w Kubusia wieku dlatego pytam tutaj . Czytam w necie co powinno dziecko w danym wieku i chyba zle robie( wedlug norm gaworzenie od 6 mca) a kiedy twój synek zaczął ?Kubuś nie rozumie polecenia daj ,nie chwyta jeszcze palcem wskazującym i kciukiem . Jak jest u Was ? Aha i jak.z reakcja na imię bo Kubuś reaguje wybiórczo.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Aleks ma jeszcze jakieś plamki, smarujemy je kremem.Próbujemy wyłapać od czego mu się to zrobiło.Teraz zostanę trochę dłużej z Aleksem u moich rodziców bo musimy załatwić kilka spraw urzędowych.
@Martex2003 Aleks urodził się 20 maja.Gaworzy,pełza (niestety raczkowanie mu nie wychodziło bo mamy płytki prawie w całym mieszkaniu),wstaje i próbuje chodzić jak trzymamy go za rączki, zęba nie ma ani jednego.Czasem przybija piątkę i robi papa.Udaje że kaszle :D.Śmieje się bardzo często.Siada ale nie z pozycji na płasko.Nie pokazuje paluszkiem.
 
Do góry