reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2017

Hej! Z octeniseptem warto uwazac, bo mocno wysusza skore. My stosujemy tanno hermal lotio. Tez wysusza, ale wydaje sie lagodniejszy.

Napisane na ONE E1003 w aplikacji Forum BabyBoom
Olo ale czy juz jest u was lepiej? I czy tez te miejsca po umyciu nawilżasz? U Nas wczoraj bylo nie wiele pojawiało sie i przygasało samo a dzisiaj jest juz zsypana troszkę boje sie na weekend zostac z tym sama
 
Ostatnia edycja:
reklama
@helenka05 jest duuuuuzo lepiej. Dzis juz raczej zaprzestaniemy kuracji (po tygodniu stosowania). Dermatolog mowila, zeby nawilzac skinorenem, ale troche sie boimy i po prostu przemywamy buzke. Natluszczac raczej sie nie powinno, bo skora znow moze zareagowac krostkami. Zobaczymy, czy nadchodzace cieple dni znow nie nasila wystepowania tych potowek..

Napisane na ONE E1003 w aplikacji Forum BabyBoom
 
@helenka05 jest duuuuuzo lepiej. Dzis juz raczej zaprzestaniemy kuracji (po tygodniu stosowania). Dermatolog mowila, zeby nawilzac skinorenem, ale troche sie boimy i po prostu przemywamy buzke. Natluszczac raczej sie nie powinno, bo skora znow moze zareagowac krostkami. Zobaczymy, czy nadchodzace cieple dni znow nie nasila wystepowania tych potowek..

Napisane na ONE E1003 w aplikacji Forum BabyBoom
Dzieki Olo w takim razie kupie dzisiaj tanno hermal tylko moze w maści. Miłego dnia Wam życzymy
 
Witam nową mamusie[emoji4] my do tej pory mamy problem z brzuszkiem, stosujemy wszystko koperek ja pije malemu dawalam ale sie krzywil i nie chcial pic za nic. Masujemy brzuszek, klade go na brzuszku, bralismy kropelki bobotic ale nie pomagaly teraz stosujemy espumisan i jest znacznie lepiej po nich. [emoji57]

Napisane na LG-K580 w aplikacji Forum BabyBoom

U nas espumisan nie działa. Pediatra wypisal debridat , widzę że jest trochę lepiej, ale kolki nadal są. W ogóle to mamy Tak, że jeden dzień jest ok, dziecko więcej śpi, spokojniejsza jest, a następnego płacz, kolysanie, śpiewanie, oczywiście trzeba trzymać i chodzić, ABSOLUTNIE NIE SIEDZIEĆ! I tak w kółko. Dziś dzień marudny, aczkolwiek właśnie udało nam się godzinną wspólną drzemkę popełnić. Malentas obudził się, dla jak osa, bo głodna, a tu cała ceremonia przed jeszcze, przewijanie, przebieranie, właśnie się karmimy...
 
A w ogóle co myślicie o skokach rozwojowych, wierzycie? Zaobserwowalyscie coś? Mi się wydaje, że właśnie przechodzimy skok nr 2.
 
U nas espumisan nie działa. Pediatra wypisal debridat , widzę że jest trochę lepiej, ale kolki nadal są. W ogóle to mamy Tak, że jeden dzień jest ok, dziecko więcej śpi, spokojniejsza jest, a następnego płacz, kolysanie, śpiewanie, oczywiście trzeba trzymać i chodzić, ABSOLUTNIE NIE SIEDZIEĆ! I tak w kółko. Dziś dzień marudny, aczkolwiek właśnie udało nam się godzinną wspólną drzemkę popełnić. Malentas obudził się, dla jak osa, bo głodna, a tu cała ceremonia przed jeszcze, przewijanie, przebieranie, właśnie się karmimy...
No właśnie na każde dziecko co innego działa... To mamy podobny dzien, moje dziecko ucina dzis max. 20 min drzemki i budzi sie bo go brzuszek meczy[emoji22] jak go przytulam to jest dobrze a jak przysypia i go odkladam to znowu sie spina i marudzi.

Napisane na LG-K580 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ciekawa jestem jak będzie jutro, bo jutro odwiedza nas znajome małżeństwo, które spodziewa się swojego pierwszego dziecka. Jak mój Malentas da popalić na ich oczach to będą swojego oczekiwać Tak, że hej;-)
 
A w ogóle co myślicie o skokach rozwojowych, wierzycie? Zaobserwowalyscie coś? Mi się wydaje, że właśnie przechodzimy skok nr 2.

Wydaje mi się, że coś w tych skokach rozwojowych jest. Tyle że u nas to bardziej objawia się zwiększonym grymaszeniem i trudnościami w zasypianiu, a nie tak jak piszą, że można zaobserwować że dziecko robi rozwojowy krok w tył, by później zrobić dwa kroki przód. No ale pewnie u każdego dziecka inaczej to przebiega. Tak naprawde to chyba pierwszy rok życia można nazwać wielkim skokiem rozwojowym ;)
 
reklama
witam,
Jestem majową mamą Gabrysia urodzony 26.05.2017 przez cc chciałabym dołaczyć do forum, które czytam od kilku miesięcy i dowiaduje się z niego ciągle nowych informacji. Pozdrawiam wszystkie mamy :)
 
Do góry