reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2017

Na trądzik według środowiskowej, a ptówki po konsultacj i z lekarzem ja stosowałam wstępnie octanisept, a potem wode przegotowana z dodatkiem mąki ziemniaczanej. Skóra małej (twarz, dekold i glowka) wyglądała strasznie, ale to jej pomogło.
Jak często Anulka smarowałaś tym octaniseptem i krochmalem i po jakim czasie Wam przeszło?
U Nas noc nawet w porządku nawet nie pamiętam jak często niunia jadła rano zrobiłyśmy toaletkę i dziecię poszło spać a ja biegnę ogarnąć dom...
 
reklama
Hej dziewczyny :-)
Zgłaszam się i ja - mama Natalki urodzone 22 maja przez dr, waga 3000 gr i długość 55 cm. Wcześniej też cichociemna i tylko czytając forum z zapałem. Dziś debiutuje i zaraz pytam - czy Wy też przechodzicie kolki? My się domagamy od 3 tygodnia...
 
Dzień dobry w ten upalny poranek :)

Współczuję Wam tych nieprzyjemnych przygód zdrowotnych Maluchów. Ale najważniejsze, że wszystko się normuje. Szczepienie budzi niepokój chyba i każdego rodzica, tym bardziej że coraz więcej jest negatywnych opinii na ich temat.

My ładnie przespaliśmy noc, tylko dwie pobudki na karmienie, czyli spaliśmy od godz. 21 do 6.30. No ale synuś odbije to sobie w dzień, bo ma drzemki po 15 min. i zanim zdążę go odłożyć do łóżka to już się budzi, ale jest też jedna drzemka po 1,5 h.

Dziewczyny mam takie pytanie: czy jeszcze prasujecie wyprane ubranka Waszych pociech? Bo ja tak, ale mąż mnie opierdziela, że trochę przeginam.

My też tylko dwie pobudki,sytuacja ze spaniem naszych maluchów jest podobna.Tyle,że przy Aleksie nie da się zrobić drzemki po południu.Dzisiaj obudziliśmy się przed 5 ale udało mi się go ululać koło siebie(w łóżeczku protestował) no i trochę odespałam :). Co do ubranek ja już nie prasuje,mały ma osobno robione pranie w proszku Lovela i nic mu się nie dzieje,żadnych reakcji alergicznych ani nic takiego nie miał.
 
My jeszcze pracujemy, pierzemy w bobini też osobno, ale mimo wszystko. Nie chce żeby były jakieś zagiecia, bo moja pannica drazliwa jest i lubi pokrzyczec z różnych powodów. Poza tym Tak myślałem pracować do około 4 miesiąca, to jednak dodatkowy bilet dla bakterii i innego dziadostwa.
 
Hej dziewczyny :-)
Zgłaszam się i ja - mama Natalki urodzone 22 maja przez dr, waga 3000 gr i długość 55 cm. Wcześniej też cichociemna i tylko czytając forum z zapałem. Dziś debiutuje i zaraz pytam - czy Wy też przechodzicie kolki? My się domagamy od 3 tygodnia...

U nas ostatnio nie było kupki przez 3 dni,karmię piersią wiem,że może nie być kupki nawet do 5 dni,ale stwierdziłam,że nie będzie się męczyć(płakał nawet gdy spał więc się budził).Robimy mu codziennie po kilka razy ćwiczenia przy których pruka,ale kupki nie zrobił.W końcu zadzwoniłam do położnej podała mi kilka rzeczy,które mogą pomóc:podanie wody,masaż brzuszka,kładzenie na brzuszku(robiliśmy to wszystko wcześniej i nic :/ ) został jeszcze "masaż odbytu" który okazał się skuteczny i teraz nam pomaga,Aleks się przy nim rozluźnia i nie płacze :) robi się to tak: dziecko musi mieć zgięte nóżki jak najbliżej brzuszka(nie robimy nic na siłę)dupka jest wtedy troszkę uniesiona smarujemy ją i swojego palca i robimy kółeczka wokół odbytu dziecka co jakiś czas lekko dociskamy(pobudzamy w ten sposób kiszkę stolcową)my robimy to na rozłożonym pampersie.(2/3 pampersy przy tym idą.Gdy już widzę,że to koniec to myję mu dupkę pod kranem(tak jak wymagali w szpitalu)
 
Hej dziewczyny :-)
Zgłaszam się i ja - mama Natalki urodzone 22 maja przez dr, waga 3000 gr i długość 55 cm. Wcześniej też cichociemna i tylko czytając forum z zapałem. Dziś debiutuje i zaraz pytam - czy Wy też przechodzicie kolki? My się domagamy od 3 tygodnia...


Tak,też przechodziliśmy przez kolki. Dawałam Młodemu krople Bobotic, ale zaczął po nich ulewać - to je odstawiłam. U nas egzamin zdały ciepłe kąpiele i kompres cold hot zakupiony w aptece. Tyle że trzeba uważać żeby za bardzo nie był gorący ☺ Po tygodniu stosowania tych ciepłych okladów kolki odeszły w niepamięć ☺
 
Hej dziewczyny, dopiero trochę się i moje córki ogarnełam.
Do helenka: ja chore miejsca przemywalam przegotowaną wodą i pryskalam octaniseptem 3 razy dziennie. Lekarz pozwolił, wiec nie żałowałam.
Mała niby kolek nie ma, ale jakieś problemy z brzuszkiem są. Jakieś skurcze i gazy nie dają jej spać nad ranem i muszę masować, bo płacze. W dzień też czasem boli, a najgorzej jest od około 2 dni.Być może szczepienie ma coś wspólnego. Podaję jej delocol i espumisan, ale narazie bez rewelacji. Może za krótko.
 
Hej dziewczyny :-)
Zgłaszam się i ja - mama Natalki urodzone 22 maja przez dr, waga 3000 gr i długość 55 cm. Wcześniej też cichociemna i tylko czytając forum z zapałem. Dziś debiutuje i zaraz pytam - czy Wy też przechodzicie kolki? My się domagamy od 3 tygodnia...
Witam nową mamusie[emoji4] my do tej pory mamy problem z brzuszkiem, stosujemy wszystko koperek ja pije malemu dawalam ale sie krzywil i nie chcial pic za nic. Masujemy brzuszek, klade go na brzuszku, bralismy kropelki bobotic ale nie pomagaly teraz stosujemy espumisan i jest znacznie lepiej po nich. [emoji57]

Napisane na LG-K580 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hej dziewczyny, dopiero trochę się i moje córki ogarnełam.
Do helenka: ja chore miejsca przemywalam przegotowaną wodą i pryskalam octaniseptem 3 razy dziennie. Lekarz pozwolił, wiec nie żałowałam.
Mała niby kolek nie ma, ale jakieś problemy z brzuszkiem są. Jakieś skurcze i gazy nie dają jej spać nad ranem i muszę masować, bo płacze. W dzień też czasem boli, a najgorzej jest od około 2 dni.Być może szczepienie ma coś wspólnego. Podaję jej delocol i espumisan, ale narazie bez rewelacji. Może za krótko.
A czy na buzi tez dotykałaś octaniseptem?
 
reklama
Hej! Z octeniseptem warto uwazac, bo mocno wysusza skore. My stosujemy tanno hermal lotio. Tez wysusza, ale wydaje sie lagodniejszy.

Napisane na ONE E1003 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry