reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2017

@Lefkowa- ty żyjesz! :D witamy witamy po przerwie. Oczywiście trzymam kciuki za obronę a w poniedziałkowy poranek zasadzę Ci wirtualnego kopa w tyłek na szczęście!

U nas ze spaniem podobnie. Noce fajne max dwie pobódki i potrafi spać od 21 do 7 a w dzień krótkie drzemki. Chyba że odsypia jakieś perypetie typu pobranie krwi. Ogólnie wg apki wychodzi mi, że śpi 12-14 h na dobę.

Dzisiaj natomiast moje dziecko zjadło na kolacje 3 (trzy!) cyce! Po pierwszym ssaniu 15 min odbiluśmy i zgodnie ze sztuką zaproponowałam mu drugą pierś. Zjadł ze smakiem kolejne 15 min. Odbiliśmy i myślałam że pójdziemy już spać, ale moje dziecię w międzyczasie zassało się w moje ramię próbując zrobić mi malinkę (tę sztukę opanował już w drugim tygodniu życia). Przystawiłam go więc ponownie do piersi 1 i ssał jeszcze dobre 7 min zanim usnął z błogim bezzębnym uśmiechem. A i po tym ciumkał jeszcze na sucho przez sen.
Nie wiem czy mam się cieszyć, że dostał takiego apetytu czy drżeć z przerażenia.
Dodam, że godzinę wcześniej zjadł również z dwóch cycy po ok. 10 min O.O
Ciekawe ile będzie spał po takiej wyżerce.. i gdzie on to zmieścił??
Bedzie wielka kupa! Jak nic! ;)
U nas zawsze jak mala sie naszamie jak nieboskie stworzenie, spodziewamy sie mega kupy. maz ma na nia super nazwe - 'kaka demona''. Przyjela sie i ja tez jej uzywam :)

@Lefkowa - u nas takie sposoby nie podzialaly i ten tanno hermal musial wjechac. Ale widzimy poprawe, wuec super :)
No i daj czadu w poniedzialek! Trzymamy z Marycha kciuki :)

Napisane na ONE E1003 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Majmaj- nasze niemowlaki maja spać ok. 16 h na dobę. Mój śpi w dzień tak jak pisałam po 1,5h czasem a w wózku to i dłużej. Najgorzej jak zasypia przy piersi to potem budzą go prukania albo chęć odbicia...
Jak jest ciepłe dziecko (np. policzki) to przy odkładaniu do zimnego łóżeczka-wózka zawsze się obudzi :(
Ja starszej to po 9 miesiącach takiego spania w dzień po 30 minut musiałam na "przymusnika" ustalać dwie drzemki. Udało mi się w 3dni i spała pięknie 2xpo 1,5h. Młodsza ustaliła to sobie sama.

Jak liczycie ilość karmien w nocy? Od kiedy kladziecie dziecko na koc aż rano wstanie do aktywności? Czyli od np.20tej do 7rano budzą Wam się dzieci raz czy dwa?
Janów tym czasie na pewno 3-4 razy karmie.

Lefkowa- trzymam kciuki!!
MamaAWR- krótko je to potrzebuje więcej. Ja dziś i zazwyczaj przed spaniem karmie godzinę! Aktywnego ssania.

Wakacje maja to do siebie ze dzieci śpią do 10 rano ale potem wieczór... zasypiają mi po 22. Mlody je godzinę a z mężem się mało co widzę! Wrrr
Lalamido- to opanowanie bardzo trafne. Przyda mi się Za tydzień- chrzest robię to i teściowa będzie:(
B


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Moje dziecię śpi... dziwnie . Dziś np od 5 do 8 pełna aktywność.
Od 9 do 13 spanie z karmieniem między czasie na śpiocha.
13-14 aktywność.
14-16 spanie (w samochodzie i na wietrznym peronie)
16-17 spanie po pobudce glodowej z wielkim darciem. Ale dalej spanie bo jazda w samochodzie.
17-21 aktywność
21- ... spanie pewnie do 4 lub 5 z 2xkarmienie.


Napisane na HTC One M9 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ale najczęściej jest tak.
5-8 aktywność
8-9 spanie
9-11 aktywność
11-16 spanie ( z karmieniem)
16-18 aktywność
18-19 spanie
19-21 aktywność
21-5 spanie z 2karmienie

Napisane na HTC One M9 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Jak liczycie ilość karmien w nocy? Od kiedy kladziecie dziecko na koc aż rano wstanie do aktywności? Czyli od np.20tej do 7rano budzą Wam się dzieci raz czy dwa?
Janów tym czasie na pewno 3-4 razy karmie.
U nas jest xały rytuał: kąpiel, karmienie z przytulaniem i spać. Zwykle zaczenamy ok 19:30 lub 20:30 i po godzinie lub dwóch (jak wejdzie marudzenie) Młody już śpi.
Po tym kończy się faza dziennych drzemek. Pierwsza pobódka zazwyczaj o 2 lub 3 w nocy, potem o 5 lub 6. Jak jest dobry dzień to jeszcze dosypianie do 7 - 7:30. I zaczyna się dzień, czyli sezon drzemek po 20 - 30 min.


MamaAWR- krótko je to potrzebuje więcej. Ja dziś i zazwyczaj przed spaniem karmie godzinę! Aktywnego ssania.
Krotko? Zwykle przysysa się na 10 - 15 min i je z jednego cyca, ewentualnie doliże coś z drugiego. Na noc 2x 15 i kima. I to jest takie aktywne ssanie bez przysypiania. Na odbijanie zatrzymuje stoper. Jak widać nie pospał dłużej. Przyssał się teraz jalby nie jadł od miesięcy.
Kupy giganta też ni ma. Tylko siku. Zaczynam podejrzewać, że mu się w żołądku czarna dziura wytworzyła. Rano chyba mu pieluche rozsadzi :D
 
Ostatnia edycja:
U nas tez mloda jesli chodzi o noc jest usystematyzowana. W ciagu dnia raczej pelna dowolnosc, ale bardziej aktywna jest rano. Po poludniu zazwyczaj chetniej spi. Rytual wieczorny u nas dokladnie taki jak u @mamaAWR. Mala zasypia miedzy 21:30 a 23:30. W nocy jedno karmienie okolo 3 (budzimy ja, bo sama to by spala do 6-7) :) i potem pobudka 8-9.

Napisane na ONE E1003 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Jaka tu aktywność nocna ;)
Wróciliśmy do domku...morze przywitalo słońcem a żegnało deszczem. Młoda spała całą drogę z nad morza do chaty czyli 4i pół godzinki ale jak obudzila sie to zła jak osa z głodu ;)

I mojej dziecinie dzień wygląda juz w miarę podobnie kapiel okolo 19:30 i zasypia po kapieli na pół godzinki i potem sie budzi i aktywność do 22...niewiem jak to wyeliminować :rofl: i potem budzi sie na jedzenie okolo 4 i je na spiocha, kolejne jedzenie okolo 6-7 je na śpiocha następnie okolo 8-9 aktywność jakąś godzinke i może później znów spać nawet do 13-14 z jedzeniem na śpiocha i później to różnie spi i je to różnie bywa...ale najbardziej nie podoba mi sie aktywność wieczorna ale nie idzie tego wyeliminować bo jak Jej sie chce spać to zasypia i nie idzie Jej przesunąć spania...może jeszcze chwila.... niewiem....

Od jutra dziecię starsze pół kolonie zaczyna...dwa tygodnie...więc zawozenie i odbieranie znow mnie czeka...

A my już skonczylismy dwa miesiące...ale czas leci :) nie obejrzymy sie a koniec wakacji i zacznie siadać ;)

Miłej niedzieli Kobitki :)
 
Czy Wasze dzieci śpią w dzień?
Czytam mądre internety i tam stoi jak wół, że niemowlę jak nasze śpi około 20h na dobę. No u nas nijak to się ma do rzeczywistości. Wiki w nocy śpi , owszem, 10h, ale później to ma z 5 drzemek w ciągu dnia po maksymalnie pół godziny- to mi w sumie daje 12,5 godziny. Ona w dzień nie ma ani jednej długiej drzemki- jak to jest u Was?
Moje dziecię w ogóle nie chce spać w dzień, w szpitalu do w tyg spał po całych dniach a w domu tylko na piersi usypia co to odloze do łóżeczka wrzask mam hustawke w niej czasami zasypia ale czytałam że tylko 2 godz dziennie powinien w niej być
 
reklama
Powiedzcie mi.. Wasi partnerzy jakoś czynnie Wam pomagają?
Coś w nocy?

Mieszkam ogólnie sama. Tata wpada w zależności od czasu na 2-4 godziny ze dwa razy w tygodniu i na dłużej w weekend. Jeden dzień na przykład. Śpi u nas też ze dwie noce w tygodniu, niby, żeby mnie odciążyć.

No i - śpi, jak kamień.
Nadal działam ja, z tą różnicą, że już mniej swobodnie i na palcach.
Dziś kima nadal, od 23. Ja w tym czasie łącznie 4 godziny.
Panna ze 2 więcej, ale tak napiernicza mnie od wczoraj kręgosłup i podbrzusze, że miałam problem ze spaniem.

On ze trzy razy nieorzytomny sie aktywował z pytaniem, czy ją wziąć: np. gdy karmiłam, albo gdy odkładałam ją w końcu śpiącą i zasypiał prawie w połowie sentencji.

No szlag mnie trafia. Już wolałabym, by spał u siebie, bo mi tylko mój rytm upolowanych nocnych godzin zaburza..


U nas zaś dziś minął miesiąc. :)
Panna z tej okazji od północy jest wkurzona lekko.
Ale okres noworodkowy się skończył i nie ma już taryfy ulgowej. :p
 
Do góry