reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2017

@mamaAWR fajnie, ze udalo sie umowic. Trzymamy z Maryska kciuki, zeby cos Wam madrego doradzil.

My po usg, wszystko z bioderkami dobrze. Jeee ;)

Pospacerowalismy po badaniu po Wilanowie, zjedlismy mega pyszny obiad w tajskiej knajpie (Thai Street - polecam!!) i wrocilismy do domu, bo sie znow zbiera na burze.

Jechalam autem, nikogo nie przejechalam ;)

Taka mila sobota :)

Napisane na ONE E1003 w aplikacji Forum BabyBoom
Super, że USG wyszło pomyślnie! Jeszcze lepiej, że nikogo nie przejechałaś. Wiedziałam, że Wam się uda :D
U nas burza już przeszła. Udało mi się na styk przed deszczem wrócić do domu. 6h spaceru! Młody był mega grzeczny. Zaliczyliśmy w tym czasie 3 karmienia na świeżym powietrzu :)
 
reklama
@DaWo - udanej imprezy! Kłótni to lepiej nie wywoluj, ani z mężem ani z teściowa. Pojedziesz kiedyś "do miasta" to wywołasz te zdjęcia :)
Ewentualnie możesz zamówić fotoksiąże do domu.
 
@mamaAWR my zaliczylysmy karmienie w aucie. W warunkach totalnie nieznanych jeszcze sie cykam. Plus oba cycki oszalaly i mleko z nich plynie z sila wodospadu. W zwiazku z tym Marys czesto puszcza piers i w warunkach niekontrolowanych moze to byc klopotliwe ;)

Napisane na ONE E1003 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziękuje [emoji16] właśnie mi położna mówiła że to obkurczanie trwa dłużej niż po pierwszym porodzie... Ale żeby tak długo[emoji34][emoji34][emoji34] od tych podpasek już mam dupę odparzona co to za łaska 9miesiecy bez okresu jak teraz tyle tygodni na podpaskach.
Jedziemy dzisiaj na imieniny do teściowej, szykuje się na raty od rana, najpierw fryzura, w południe makijaż,, teraz ściągam mleko, potem kąpanie i jak nic po drodze nie wyskoczy to pojedziemy[emoji16][emoji16][emoji16]
U teściowej to na 50m² 50 osób się przewinie dziś i jutro, tam jak na przyjęciu u królowej, każdy chodzi z talerzem i co upoluje to jego... Ja mam duży dom i duży stół więc u nas gościna inaczej wygląda,na pierwszej takiej imprezie jak widziałam te latające talerze to nie wiedziałam o co chodzi no ale takie warunki....
Dostałam teraz pomysłu że mogłam jej zdjęcie dzieci wywołać i dać w ramce no ale u nas na wsi to mogę wywołać kłótnie z mężem,a nie zdjęcie...
Pozdrawiam was [emoji8][emoji8][emoji8]

Napisane na Lenovo A6020a40 w aplikacji Forum BabyBoom
DaWo trzymaj się i pamiętaj o dwóch zasadach bycia u teściowej
1.
1498926641-aaaaaa.gif

2.
1498926717-aaaaaa.gif


Napisane na HTC One M9 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Czy Wasze dzieci śpią w dzień?
Czytam mądre internety i tam stoi jak wół, że niemowlę jak nasze śpi około 20h na dobę. No u nas nijak to się ma do rzeczywistości. Wiki w nocy śpi , owszem, 10h, ale później to ma z 5 drzemek w ciągu dnia po maksymalnie pół godziny- to mi w sumie daje 12,5 godziny. Ona w dzień nie ma ani jednej długiej drzemki- jak to jest u Was?
 
Czy Wasze dzieci śpią w dzień?
Czytam mądre internety i tam stoi jak wół, że niemowlę jak nasze śpi około 20h na dobę. No u nas nijak to się ma do rzeczywistości. Wiki w nocy śpi , owszem, 10h, ale później to ma z 5 drzemek w ciągu dnia po maksymalnie pół godziny- to mi w sumie daje 12,5 godziny. Ona w dzień nie ma ani jednej długiej drzemki- jak to jest u Was?
U nas też podobnie. Jak między karmieniami przespi godzinę to sukces. A tak to 15minut lub max pół godziny. Dużo już jest gaworzenia, machania łapkami nogami.

Napisane na HUAWEI GRA-L09 w aplikacji Forum BabyBoom
 
U nas wszystko zalezy od dnia. Sa takie, ze Mary spi sporo. Albo w koszu mojzesza, albo na klacie. A sa takie, ze spi lacznie moze z 3h.

W nocy za to potrafi spac nawet 9-10h z jedna przerwa na karmienie.

Te 20h to norma dla noworodkow. Niemowleta maja juz mniejsze zapotrzebowanie na sen, a wieksze na bliskosc i interakcje.

Napisane na ONE E1003 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Witam się po dłuuuugiej przerwie.

@Olo32 u nas miałyśmy identyczny problem dermatologiczny, pozbyłam się tych krostek (już prawie w całości) przegotowaną wodą i kremem bambino :) , przykra sprawa z tą operacją. U nas usg bioderek dopiero 27 lipca.

Mam w domu małą homeopatkę, przy brzydkiej pogodzie i niskim ciśnieniu śpi jak niedźwiedź, gdy jest ładnie śpi tylko na klacie :) i to bardzo krótko. Noce fajne, tylko dwa karmienia.

Ja ostatnie plamienie zaliczyłam w ubiegły czwartek... bo się nachodziłam jak głupia. Od tamtej pory cisza. Jutro w zasadzie 6 tyg. mam nadzieję, że już nie wróci.

Moja nieobecność wiąże się z poniedziałkową obroną. Mam nadzieję, że po godz. 15 będę Panią magister ;) po porodzie musiałam ogarnąć pracę do końca i pozdawać ostatnie egzaminy.
 
reklama
@Lefkowa- ty żyjesz! :D witamy witamy po przerwie. Oczywiście trzymam kciuki za obronę a w poniedziałkowy poranek zasadzę Ci wirtualnego kopa w tyłek na szczęście!

U nas ze spaniem podobnie. Noce fajne max dwie pobódki i potrafi spać od 21 do 7 a w dzień krótkie drzemki. Chyba że odsypia jakieś perypetie typu pobranie krwi. Ogólnie wg apki wychodzi mi, że śpi 12-14 h na dobę.

Dzisiaj natomiast moje dziecko zjadło na kolacje 3 (trzy!) cyce! Po pierwszym ssaniu 15 min odbiluśmy i zgodnie ze sztuką zaproponowałam mu drugą pierś. Zjadł ze smakiem kolejne 15 min. Odbiliśmy i myślałam że pójdziemy już spać, ale moje dziecię w międzyczasie zassało się w moje ramię próbując zrobić mi malinkę (tę sztukę opanował już w drugim tygodniu życia). Przystawiłam go więc ponownie do piersi 1 i ssał jeszcze dobre 7 min zanim usnął z błogim bezzębnym uśmiechem. A i po tym ciumkał jeszcze na sucho przez sen.
Nie wiem czy mam się cieszyć, że dostał takiego apetytu czy drżeć z przerażenia.
Dodam, że godzinę wcześniej zjadł również z dwóch cycy po ok. 10 min O.O
Ciekawe ile będzie spał po takiej wyżerce.. i gdzie on to zmieścił??
 
Do góry