reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2017

Ja mam do 10kazdego miesiąca. Wyplacili mi becikowe i te wszystkie inne świadczenia aż nie wiem co z tą kasą zrobić [emoji37][emoji20][emoji45] ale dzisiaj wiało- okropność

Napisane na Lenovo A6020a40 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Grupa zamknieta - spoko :)

Tez dostalam dzis dulary od ZUSu. Za okres 22.05 - 30.06. Wydaje mi sie, ze kolejne wyplaty beda teraz co miesiac, pod koniec.

Napisane na ONE E1003 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja jestem najbardziej za FB, bo większość czasu internetowego tam spędzam i byłoby mi łatwiej, ale jak wolicie zamkniętą to oki. Tam jakoś łatwiej odpowiadać na posty i nic mi nie umyka, a tu notorycznie.
Ps. Mam fikcyjne konto tylko do moich grup.
 
Ja też jestem za zamkniętym wątkiem.

Udało nam się zdążyć przed burzą. Pierwsze krople spadły jak wchodziliśmy do bloku. Zanim dojechałam windą już było czarno i waliło piorunami.

@Martussa82 - piękna ta Twoja księżniczka. Różowa podusia będzie pasować do wózka :) daj znać jak się sprawdza. Jak Ala dzisiaj z tą gorączką? Dzwoniłaś do pediatry?

@Olo32 - polecam tę bransoletkę na wieś. Tylko kup kilka bo mają słaby zasieg. Przyczepiłam na stelarzu wózka na wysokości gondoli i tutaj nie latały ale po kostkach mnie trochę ścięły. Muszę kupić drugą i zaczepić sobie na nogę :)

@waraai - ciemiączko powinno być płaskie lub minimalnie wklęsłe. Nie zapadające się. Jeśli przesuwając delikatnie palcem po główce wyczuwasz wyraźne wgłębienie to jest to oznaka odwodnienia.
My dzisiaj przegrywamy tę walkę. Młody od 16 był na cycu średnio co 40 min a i tak się trochę odwodnił. Sika przy tym na potegę. Nie wyrabiamy w tym upale.

I jeszcze nam morfologia poleciała. Białe krwinki znowu w dół :( nie wiem co jest. Wygląda zdrowo, je, przybiera na wadze, uśmiecha się.. ale jakiś jego organ nie funkcjonuje tak jak powinien. Nie wiem tylko jaki i dlaczego :(
Pediatrzy zlecają badania na chybił trafił a ja niedługo będę chyba mogła przystąpić do egzaminów na medycynę tyle się naczytałam.. i gucio dalej wiem :(
 
Ja puki co dostaje listy że mi będą płacić [emoji12].

A tak wogole to moja siostra która pracuje w opiece społecznej powiedziała mi ostatnio że ludzie nie zdają sobie sprawy że często na 1 dziecko też 500+ się należy. Dlatego że do wyliczeń trzeba brać przychody z 2014 r dzielone na 4 już członków rodziny. Czyli włączając nowe dziecko. Wszystko przez to jak rozliczne są roki podatkowe.
Sprawdźcie sobie to dokładnie [emoji12] bo może można korektę wniosku złożyć i mieć więcej kasy.

Napisane na HTC One M9 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja puki co dostaje listy że mi będą płacić [emoji12].

A tak wogole to moja siostra która pracuje w opiece społecznej powiedziała mi ostatnio że ludzie nie zdają sobie sprawy że często na 1 dziecko też 500+ się należy. Dlatego że do wyliczeń trzeba brać przychody z 2014 r dzielone na 4 już członków rodziny. Czyli włączając nowe dziecko. Wszystko przez to jak rozliczne są roki podatkowe.
Sprawdźcie sobie to dokładnie [emoji12] bo może można korektę wniosku złożyć i mieć więcej kasy.

Napisane na HTC One M9 w aplikacji Forum BabyBoom
Dochody a nie przychody [emoji16]

Napisane na HTC One M9 w aplikacji Forum BabyBoom
 
@mamaAWR - si si, dzwoniłam, idziemy dziś się skontrolować, jakby we czwartek nie było temp to byłoby ok, ale była, zatem badanie krwi się szykuje :(
A jakie badania macie już za sobą? Co dokładnie mówi lekarz?


Dziwne to wszystko u nas, bo w przeciągu kilkunastu minut zmieniała jej się ta temepratura -od 37,2 do 37,8, by potem samoistnie spaść do 37... Wieczorem ok 20 pod 38, dałam czopala i dotąd jest spokój ( a jest 3:42)... Spać nie mogę... Starsza u koleżanki, matula w szpitalu po zabiegu na zaćmę i wychodzi dziś, duchota w domu, myśli jakoś tak krążą nie wiadomo wokół czego...

Jestem za zamkniętą grupą :)
 
Biedna Ala :( wymęczy się dziecko, i Ty przy tym też.
My mamy za soba morfologie z rozmazem, bilirubine, próby wątrabowe, dwa enzymy z surowicy krwi których powtórzyć nie umiem , crp, mocz. W środę będzie jeszcze USG brzuszka i głowy.
Lekarze mówią ze to jakaś infekcja wirusowa. Ale przez 8 tygodni? To chyba trochę za długo nawet na najbardziej paskudnego wirusa.
 
reklama
Mnie to przeraża, że dziecko może być uśmiechnięte, zadowolone, super jedzące a i tak coś nie działa. Ty przynajmniej robisz badania- większość z nas nie, a wiadomo?
 
Do góry