reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2017

Mam jeszcze nowa wiedzę:
Przycisk on-off u dziecka!!
Jeśli podczas karmienia przysypia lub przestaje ssać to naciskamy go pod brodą.
Nie głaskać a wcisnąć jak przycisk- natychmiast zaczyna ssać.
Spróbujcie i dajcie znać.



Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Olo- układam dziecko rownolegle- brzuch do brzucha. Trzymam pierś tą ręka z której strony karmie- lewa ręka lewa pierś. Łapie ja głęboko od spodu wszystkim 4 palcami tylko kciuk na wierzchu ( ja wcześniej robiłam kanapkę ale prawie zaraz za otoczka). Drugą ręką trzymam głowę dziecka za uszy! Tzn. Obejmuje głowę dłonią przeciwległą tak żeby trzymać za uszy (podobno za kark boli za uszy nie) ja mam kciuk na jednym uchu, wskazujący za głowa a resztę na uchu od spodu- mocno trzymam.
Teraz przykładam sutek do nosa i czekam na otwarcie paszczy. Jak otworzy to ręka z głową mocno pcham na pierś- tak żeby prawie wciskać nos w pierś. On się nie udusi.
No i jak się to zrobi poprawnie to nie czujesz ze karmisz. Nic!


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Właśnie tak nas uczyli w IMID i potwierdzam żadnych problemów [emoji16]. Gdyby nie to ciśnienie z moich dziewczyn [emoji22]

Napisane na HTC One M9 w aplikacji Forum BabyBoom
 
A ja oświadczam że wychowuje najmniejszych pracowników [emoji1].

Olo przez to że słucha jak w samochodzie gadamy o sprawach firmowych wie do kogo i w jakiej sprawie trzeba zadzwonić żeby załatwić dany temat. A jak on przeżywa że jakiś inwestor jest wkurzający i wymaga życzy nie możliwych... odrazu każe go zwolnić [emoji12]

Nr 2 dziś jako Bob Budowniczy jedzie ze mną na budowę do Turka [emoji12]. Będzie atrakcją na naradzie [emoji41] żeby tylko kupska publicznie nie walnął.

Napisane na HTC One M9 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Cześć dziewczyny, czytam Was na bieżąco, ale brak mi sił żeby odpisywać. Po takich nocach jak dzisiaj mam ochotę wystrzelić się w kosmos! Mojemu starszemu popsuło się spanie, śpi do 00, a potem przychodzi do mnie, opowiada, drapie się, no nie śpi z 2-3h, czyli do czasu pobudki małej. U niej karmienie, przewijanie i mruczenie do rana. Niby śpi, ale ciągle mruczy, ja oczywiście nie śpię.
Jestem wrakiem po 3 takich nockach :( nie zasypiam snem głębokim i ledwie zipie.
Martussa, przykro mi, że Ala cierpi. Czym szczepiliscie przypomnij proszę?
Ola- ciekawe czy dermatolog powie coś sensownego... Ja byłam z Maksem u alergologa jak miał wysypkę i ten debil kazał mi przejść na mm- rozstanie było szybkie. Liczę, że Ty dostaniesz lepszą radę.
Karlik- super, że cysio działa! Bawcie się dobrze na wyjeździe!
Chciałam odpisać więcej, ale mój mózg nie kontaktuje zbytnio.
Milkaklaudia- co u Was??
 
@Karlik wspaniale, że to spotkanie rozwiązało Twoje bufetowe problemy! :)
Przykro czytać, że karmienie może sprawiać dyskomfort lub ból, kiedy dla nas jest przyjemnością i wiemy, że można się nim cieszyć.
Teraz przed Tobą nowa mleczna przygoda. :D

A przycisk działa zawsze.

Widziałam nawet, jak położne na noworodkowym stymulowały w ten sposób kilkudniowe dzieciaczki. :)

@Martussa trzymam kciuki za spadek temperatury! Pewnie bym na zawał zeszła na Twoim miejscu. [emoji47]

@Olo tak mi przyszło do głowy - smarowanie mlekiem by nie pomogło, skoro na wszystko to mleko pomaga raczej?

@Karlik, @Lalamido, @marta:-) jak wyjeżdżałyście z dziećmi w podróż, to przerwy mieliście co ile czasu?
Ja mam raptem 150km do przejechania, ale drogi słabe, to czasowo średnio przez to i - mam małą nadzieję, że przekima choć część drogi.


A w ogóle my dziś po wizycie u pediatry.
Mała ciągle żółta, ale mam ją karmić tylko piersią i zrobić bilirubinę i próby wątrobowe za dwa tygodnie i do kontroli.
Podwyższony hematokryt lekko, co sugeruje niewielkie odwodnienie i nie wiem, jak to tak, skoro je i je, a mleko ze mnie sika, jak z konewki (choć krew pobieraliśmy wczesnym rankiem, a w nocy je mniej). Za to ja mam pić więcej wody, by i ona się dopajała w ten sposób (ostatnio brakło mi czasu i rąk nawet na własne nawadnianie :/).
I nauczyć karmienia co 3h, a nie tak często, jak lubi (bo czasem i co godzinę, choć ogólnie chaos :p).
Zobaczymy..

Natomiast!
W dwa tygodnie przybrała pół kilo!!!
Cycki karmią, true story. ;)

Poza tym zdrowe dziecię i można jechać w podróż. :)

A. I to mleko. Nie pleśniawki. :]
 
Martussa- a nie mówili Ci żeby zbijać dopiero od 38,5? Mnie zawsze lekarka uczulają żeby wcześniej nie dawać dziecku nic. Ale moje dziewczynki maja temp po 40 stopni to może mam inne przełożenie - 37,6 to jeszcze normalnie szkoła itd.

Lalamido- kupsko byłoby extra!! Daj czadu młody!

Cały dzień wczoraj moje dziecie spało. Może miał ze 2 aktywności po 1h w nocy koło 4 myślałam ze już po spaniu ale udało się do po 7 dotrwać.

Za to jak się go podnosi to mu furczy w nosie... musi ma jakiś wewnętrzny, spływający katar.

Tymczasem pozdrawiamy z zameczku:)
.
1498549341-aaaaaa.jpeg



Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Waraai- każda córkę karmiłam rok i znam ten urok (teraz tez znam z jednej piersi [emoji12]) i nie wyobrażam sobie tyle czasu cierpieć tak jak te 3 tygodnie ostatnie.
My zrobiliśmy przystanek na karmienie po 2 godzinach a potem po 2,5. Ale Karol spał w aucie wiec nie było stresu.
Tak to karmienie na zawołanie jest super pod warunkiem że co 3 godziny- hehehe

No to super ze z Księżną wszystko ok i możecie jechać- a gdzie jedziecie?

Majmaj- pomyślałam o wysłaniu Twojego starszaka na kilka dni na nocowanie do babci. Jakoś ubrać to w otoczkę ze taki duży już, ze bracia pojechali/jadą to i on może jechać na dół na specjalne nocowanie.....


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Do góry