reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2017

Serduszka na wizycie wczorajszej słychać nie było. Początek 6 tc. Lekarz zaprosił w sobotę na dyżur na ponowne usg ;) twierdzi ze wtedy będzie słuchać i widać ;)
 
reklama
Dziewczyny te ktore chodza do lekarza prywatnie, ile placicie za wizyte z usg? Bo moj gin bierze 150 zl plus badania to wyjdzie ponad 200 zl miesiecznie na ginekologa, wg. Mnie bardzo drogo, z Zuza u tego samego placilam 100zl..teraz cena skoczyla, wszedzie jest tak drogo?

Napisane na G620S-L01 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny te ktore chodza do lekarza prywatnie, ile placicie za wizyte z usg? Bo moj gin bierze 150 zl plus badania to wyjdzie ponad 200 zl miesiecznie na ginekologa, wg. Mnie bardzo drogo, z Zuza u tego samego placilam 100zl..teraz cena skoczyla, wszedzie jest tak drogo?

Napisane na G620S-L01 w aplikacji Forum BabyBoom
Ja jeszcze nie byłam teraz na wizycie, ale byłam u lekarza i którego chce prowadzić ciaze w połogu po pierwszej ciąży to było 4 lata temu i bral 150 zl. Więc teraz spodziewam się ze będzie brał około 200. Wtedy z tej jednej wizyty byłam bardzo zadowolona. Dobrze się mną zaopiekowal choć nie byłam jego pacjentka. Na super sprzęt robi usg 3 i 4d. Za dobra opiekę jestem skłonna tyle zapłacić. Mam nadzieję ze chociaż skierowanie na badania da na nfz. Bo te pierwsze są bardzo drogie. Poprzedni lekarz był ok, ale nic kompletnie nie zrobił gdy od 20 tygodnia ciąży zglaszalam mu bardzo częste skurcze. Koniec końców urodziłam w 33 tygodniu, dobrze że dzieciątko było w super formie i duże jak na ten czas (2620g)
 
Dziewczyny te ktore chodza do lekarza prywatnie, ile placicie za wizyte z usg? Bo moj gin bierze 150 zl plus badania to wyjdzie ponad 200 zl miesiecznie na ginekologa, wg. Mnie bardzo drogo, z Zuza u tego samego placilam 100zl..teraz cena skoczyla, wszedzie jest tak drogo?

Napisane na G620S-L01 w aplikacji Forum BabyBoom
Ja place 150 zl zawsze z usg.Ale kazde platnie na wlasna reke.Myslalam ze bede chodzic co 2 tyg ale okazuje sie ze co 3 tygodnie.Czesc badan robilam przed ciaza jak hiv wiec teraz nie bede powtarzać.
Mnie wiecej wychodza leki na msc ok 400zl:-/

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja place 150 zl zawsze z usg.Ale kazde platnie na wlasna reke.Myslalam ze bede chodzic co 2 tyg ale okazuje sie ze co 3 tygodnie.Czesc badan robilam przed ciaza jak hiv wiec teraz nie bede powtarzać.
Mnie wiecej wychodza leki na msc ok 400zl:-/

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
Mnie leki na miesiąc wychodzą 645zł... a to dopiero 7 tydzień. Plus ewentualne wizyty prywatne 160zl. Mam abonament w enel-med za 160zl, więc wszystkie badania które mogę tu robię, żeby było taniej, ale moj ginekolog jest juz nieosiągalny w enel wiec muszę chodzić prywatnie. Biorąc pod uwagę to, że jest to ciąża wysokiego ryzyka mam dużo więcej badań i wizyt. U ginekologa byłam już 3 razy, raz u endokryloga, miałam 2 usg, właśnie jadę na 3. Po usg kolejna wizyta u ginekologa, jutro genetyk…
 
Ja w pierszej ciąży nie musiałam brać żadnych leków, tylko kwas foliowy. Gin miał podejście ze nie trzeba jeśli wyniki badań sa ok. Ciekawe jaki ten będzie. Magnez jednak zazywam, żeby zapobiec przedwczesnym skurczom.
 
moja doktorowa w pierwszej mojej udanej ciąży (2012/2013) brała 80 zł za wizytę i w cenie jest USG. Teraz jak byłam brała 90zł ale jest wywieszka , że od listopada opłata będzie wynosiła 100zł. Natomiast nie ma ona sprzętu jak i kwalifikacji do robienia USG genetycznego , więc na to będę szła do jej koleżanki , która w Łodzi w tej specjalizacji jest druga po bardzo słynnym doktorze Dudarewiczu , do którego przyjeżdżają na genetyczne pacjentki z całej Polski. badanie genetyczne to inna bajka i inny cennik. U Dudarewicza było chyba 350zł ale dostać się do niego jest bardzo ciężko. Do doktorowej, do której będę szła nie wiem czy ciężko czy nie , bo dawno nie byłam, ale wiem od mojej doktorki, że pierwsze dwa badania genetyczne będę miała za darmo łącznie z dodatkowymi ponieważ skończyłam już 35r.ż. i ustawa gwarantuje je darmowe , ze względu na większe ryzyko chorób genetycznych. Ale w poprzedniej ciązy za genetyczne płaciłam 140zł
 
reklama
moja doktorowa w pierwszej mojej udanej ciąży (2012/2013) brała 80 zł za wizytę i w cenie jest USG. Teraz jak byłam brała 90zł ale jest wywieszka , że od listopada opłata będzie wynosiła 100zł. Natomiast nie ma ona sprzętu jak i kwalifikacji do robienia USG genetycznego , więc na to będę szła do jej koleżanki , która w Łodzi w tej specjalizacji jest druga po bardzo słynnym doktorze Dudarewiczu , do którego przyjeżdżają na genetyczne pacjentki z całej Polski. badanie genetyczne to inna bajka i inny cennik. U Dudarewicza było chyba 350zł ale dostać się do niego jest bardzo ciężko. Do doktorowej, do której będę szła nie wiem czy ciężko czy nie , bo dawno nie byłam, ale wiem od mojej doktorki, że pierwsze dwa badania genetyczne będę miała za darmo łącznie z dodatkowymi ponieważ skończyłam już 35r.ż. i ustawa gwarantuje je darmowe , ze względu na większe ryzyko chorób genetycznych. Ale w poprzedniej ciązy za genetyczne płaciłam 140zł
Mi jak sie rejstrowalam na pierwsze genetyczne to ze wzgledu na wiek +35 badanie I i II mam w ramach nfz a ostatnie III platne.W Katowicach jest dwoch super specjalistow od penetralnycn dr Wloch i dr Cnota.Jak dzwonilam to nie bylo juz miejsc uprosilam to mnie wcisneli...Ale nie rozumiem kiedy trzeba sie zapisywac w 3 tc...szok.
Mi tez lekarz zapowiedzial ze w karcie ciazy zapisze mi ze ciaza wysokiego ryzyka by ewentualnie gdy natrafie na innego lekarza to zeby wiedzial.Tez zapowiedzial poszerzony pakiet badań.
U genetyka juz bylam 200 zl.Lub telefonicznie 40 min rozmowy 100 zl ale jakos wole osobiscie.
Mysle ze jeszcze odwiedze endykrynologa plus dietetyczke.
Poranek ciezki.Mdlosci.Glowa by jadla a sie nie da:(


Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry