reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2017

reklama
Styczniowka82, tarczyca nie jest przeszkodą do zajścia w ciążę. Ja mam niedoczynność z hashimoto. Walczę z nią ponad 20 lat i tak będzie do śmierci. Wyniki tsh i f4 mam zawsze okropne. Ale cuda się zdarzają ;) . Nie planowałam tej ciąży tak szybko a zaszlam w pierwszym cyklu po odstawieniu tabletek anty. Miałam akurat robione badanie tsh i wynik 5.20!! Endokrynolog powiedział, że nie mam szans na ciążę z takim tsh i kurczacą się tarczycą. Najpierw kilka miesięcy zbijamy tsh i regulujemy a później starania. A na koniec dodał ale cuda się zdarzają:-) :). Więc jak zaszlam w ciążę to zastanawiałam się czy mam iść z reklamacją hihi:D.
Jeśli chcesz jeszcze jedno dziecko to nie ma przeszkód z tarczycą. Trzeba sprawdzać regularnie poziom tsh i ft4 i regulować tabletkami. Powodzenia kochana :)
U mnie ta sama historia ;-) z tym, ze totalnie nie bylam swiadoma niedoczynnosci i Hashimoto.. A zaszlam.. Przy poziomie tsh 4.8. Teraz kontrola, leki, kontrola;-) ale bedzie dobrze!

Napisane na E2303 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Witajcie ☺zastanawiałam się czy dołączyć do mam kwietniowych czy majowych ale od początku śledzę majowy wątek i jest mi bliski ☺termin mam wg miesiączki na początek maja ,a z usg to tam różnie bywa bo juz kilka było dat każda inna, wiadomo to nie jest wiążące bo każda dzidzia rośnie swoim tempem
 
A czemu na plecach nie wolno? Ja nigdy nie spałam na plecach, a od kilku tygodni często właśnie tak śpię, bo na wznak jest mi mniej niedobrze. I na boku częściej mnie jakby ciągnie w brzuchu.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Póki brzuch mały to można spać jak wygodnie. Później, spanie na brzuchy raczej nie możliwe a prawy bok i na plechach może być niebezpieczne ze względu na ucisk na żyłę główną - grozi niedotlenieniem dziecka. Dlatego ja polecam rogal do spania, sprawdziłam w pierwszej ciąży Link do: Kojec Motherhood | Motherhood i niedługo znowu wyciągnę go z szafy.
Link do: Na którym boku spać w ciąży?
 
Ostatnia edycja:
Hej ;) mnie mdłości i wymioty dalej męczą, a dziś zaczęłam 13 tydzień,mam nadzieję że już trochę odpuszczą bo mam dość ....
Też myślę nad zakupem poduchy, znajoma polecala mi cebuszke ale zastanawiam się nad innymi w kształcie litery C. Może jakieś r.ady , na co zwracać uwagę ?


Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Witajcie chciałabym dołączyc do Waszej grupy[emoji5]Jestem w 12tyg ,to moja pierwsza ciąża.obserwuje grupę juz od kilku tygodni[emoji5]
Witaj [emoji4]

Witaj [emoji4]

Styczniowka daj sobie trochę czasu, poukładaj sobie wszystko. Jak będziesz gotowa to najpierw lekarz ginekolog, endokrynolog, a później staranko. Będziesz musiała być pod większą kontrolą

Co do tarczycy to długi czas miałam wyniki na górnej granicy normy, przed ciążą jakoś to zbagatelizowalam, a teraz trochę żałuję. Zaczyna mnie dusić w klatce, takie uczucie jakbym nie mogła złapać pełnego oddechu. Nie wiem czy to nie jest przyczyna

Napisane na LG-D280 w aplikacji Forum BabyBoom
 
U mnie było tak że robiłam badania tak dla siebie bo sobie co trzy miesiące i nie wiedziałam że w ogóle jestem w ciąży i wyniki były bardzo dobre tsh 0,75 a ftp przy górnej granicy jak to moja doktor stwierdziła później że były idealne do zajścia w ciążę po miesiącu zrobiłam badania zlecone przez ginekologa i już tsh 2,57 a ft4 jeszcze wyższe. Podobno zbyt mocny zwrost nagły był ale zobaczymy zapisałam się do ginekologa-endokrynologa i zobaczymy. Na pewno dałam sobie czas do maja może też i mąż się zdecyduje. Wy będziecie się rozpakowywać a ja może dopiero rozpoczne :)
 
reklama
U mnie było tak że robiłam badania tak dla siebie bo sobie co trzy miesiące i nie wiedziałam że w ogóle jestem w ciąży i wyniki były bardzo dobre tsh 0,75 a ftp przy górnej granicy jak to moja doktor stwierdziła później że były idealne do zajścia w ciążę po miesiącu zrobiłam badania zlecone przez ginekologa i już tsh 2,57 a ft4 jeszcze wyższe. Podobno zbyt mocny zwrost nagły był ale zobaczymy zapisałam się do ginekologa-endokrynologa i zobaczymy. Na pewno dałam sobie czas do maja może też i mąż się zdecyduje. Wy będziecie się rozpakowywać a ja może dopiero rozpoczne :)
Trzymam kciuki kochana. Mój P też bał się zdecydować, ale się przełamał

Sent from my LG-D280 using Forum BabyBoom mobile app
 
Do góry