reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Majowe mamy 2017

Cześć Dziewczyny :)
Witam się u Was jako Majowa Mamusia :)
Troszkę późno dołączam do Was ale chciałam się upewnić czy na pewno jest wszystko dobrze, a nie od razu wyskakiwać z testem pozytywnym a potem bywa różnie.
Może się przedstawię :) Jestem Agnieszka mam 28 lat , mieszkam niedaleko Katowic a dokładnie w Będzinie.
Jestem szczęśliwą Mama i Żoną , Córeczka ma 20 miesięcy ,
Bardzo chcieliśmy mieć drugie szczęście i nawet szybko poszło choć nie obyło się bez problemów. w marcu tego roku zaszłam w ciąże ale okazało się ze jest to puste jajo, ale nie poddaliśmy się i jak dostaliśmy zielone światło od lekarza na kolejne starania za właściwie 2 mc zaszłam w ciąże , jestem już po 2 wizytach u ginekologa jest wszystko dobrze, serduszko bije, rośnie prawidłowo fasolka :)

Postaram się Was nadrobić choć widzę ze 500 stron nie będzie łatwiej, ale coś tam przeczytam i będę się udzielać jak mój łobuziak da mi czas :p
 
reklama
I rzyga też tęczą...



Dlaczego za późno? w sensie za późna godzina czy jak?

Rany jak mi niedobrze (wiem, powtarzam się) stałam chwilę p rejestracji do lekarza z dzieckiem i jakbym jeszcze trochę postała to bym normalnie zemdlała.

Nie wiem co na obiad zrobić. Coś co się szybko robi, wymaga niewielu składników i jest dobre. I nie trzeba stać przy kuchence długo. Jakieś propozycje?


Opiekane ziemniaki w przyprawach ( obierzesz siedząc obtoczyć w przyprawach i oliwie lub oleju i do piekarnika) do tego jakiś kotlecik lub soczysty kurczak ( pałeczki z kurczaka do wora z przyprawami i do piekarnika- samo się robi ) :-)
 
I rzyga też tęczą...



Dlaczego za późno? w sensie za późna godzina czy jak?

Rany jak mi niedobrze (wiem, powtarzam się) stałam chwilę p rejestracji do lekarza z dzieckiem i jakbym jeszcze trochę postała to bym normalnie zemdlała.

Nie wiem co na obiad zrobić. Coś co się szybko robi, wymaga niewielu składników i jest dobre. I nie trzeba stać przy kuchence długo. Jakieś propozycje?
Zrób jakąś szybką zapiekankę, wrzuć do niej np. makaron, brokuły, pokrojoną kiełbasę czy co tam masz w lodówce i rzuć na to żółty ser. Kilka minut i gotowe :)
Albo kup gotową mieszankę warzyw na patelnie, dorzuć paczkę ryżu, pokrojonego kurczaka i masz szybkie risotto:)
 
Powiedzieli ze nie ma już miejsc, a to badanie można robić do 13+6, ja mam teraz 11+5 i w tej przychodni, już nie mają terminów, będę szukać dalej dzięki :-)

Napisane na E2303 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Melduje się i ja po genetycznym. Wszystko na swoim miejscu, łącznie z bruzda nosowa i przeziernoscia. Ależ ulga. Powoli zaczynam wierzyć w te ciążę i chyba przestaniemy się tak tajniaczyc bo na razie wiedzą tylko oba komplety rodziców. Lekarz powiedział że nie ma wskazań do pappa, choć przy tych samych wynikach na usg i wieku o dwa lata w górę kazalby robić bezwzględnie.
A i pełen pęcherz przed usg przeszkadza. Jest potrzebny tylko przy usg jamy brzusznej. Kazał mi iść do kibelka mimo że mi się nie chciało i byłam pół godziny wcześniej. Miałam dowcipne, ale powiedział że jak będzie przez brzuch to też ma być pusto. Tak więc nie ma co męczyć się w poczekalni.


Napisane na HTC Desire 820 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny ja tez juz po. Az sie poplakalam ze wzruszenia [emoji4] mialam przez brzuch i pappa też, nie chciałam ale moj lekarz powiedział ze robi tylko w pakiecie i cena taka sama czy z pappa czy bez. O dziwo baardzo malo zaplacilam, az sie zdziwilam. 85 euro za komplet.


Dzidzia fikala ale udalo sie wszystko sprawdzić. Przezierność mierzyl kilka razy, za kazdym razem bylo ok 1 mm, wiec wynik bardzo dobry

Iiiii na 90 procent chlopczyk [emoji16] tak jak czulam

 
Cieszę się razem z wami z udanych wizyt i czekam na relacje z kolejnych.
Ja dzisiaj byłam u swojej lekarz powiedzieć co się stało i pokazać wyniki. Niestety podejrzewa że to wszystko mogło się stać przez moją tarczyce bo gwałtownie podskoczyły wyniki tsh i ft4 a kiedy zaszłam w ciążę były idealne. Dostałam skierowanie do endokrynolog-ginekologa aby zrobić szerszą diagnostykę. Pytałam się czy jest jakieś zagrożenie gdybym chciała się jeszcze starać o dziecko i powiedziała że niestety tak.
Dziękuję Bogu że mam moją czwórkę kochaną i nie wiem czy jeszcze ryzykować.
 
reklama
Do góry