reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2017

My też nie wychodzimy od 2 dni na spacer bo smog straszny, dziś mamy przymusawa wycieczkę do urzędu mam ciarki na samą myśl... @Kasia u nas też problem ze zmianą pampersa i z ubraniem. Czasami jak już na Maxa się zmecze przy tym to zajadam mu pantsa, no ale wiadomo z gołą pupka najlepiej[emoji1]. Jak mamy kupke to znalazłam na niego sposób daje mu opakowanie chusteczek do zabawy o wtedy leży spokojnie i sobie szelesci. Oj mój kot mogły być taki, a ja mam wręcz przeciwnie kreci nosem na wszystko już nie wiem co mu dawac do jedzenia. Z kocich karm to tylko galaretkę wylize. A ciągle chodzi i chce jeść a nic mu nie smakuje.

Napisane na LG-K580 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Czyli to taki etap że dzieci są na "nie", nie ubieraj, nie przebieraj, nie dotykaj kiedy nie chce:-) :)
Mamamilka to Twój kot to taki francuski piesek ;) Moja kotka jest już kwadratowa, jest szersza niż dłuższa i wymusza jedzenie, miauczy jakby ją ktoś ze skóry obdzieral, więc daje jej jesc żeby mi dziecka nie budziła. No chyba że idzie zima i gromadzi sobie tluszczyk.
Aaaa, mamy drugą dolną jedynkę :). U nas noc lub dwie przed wyjściem zęba jest płacz i tak z 3 dni przed Filip zasypia tylko w pozycji pionowej a jak go kładę na płasko to się zaraz budzi. Musi dobrze zasnąć żeby go odłożyć. Coś w tej pozycji musi być, mnie przez weekend strasznie ząb bolał i nie mogłam spać, dopiero jak dałam sobie pod glowe 3 poduszki i spałam w pozycji pół siedzącej to było lepiej.
 
Kasia gratulacje kolejnego zabka[emoji16], czyli to prawda że jak już pierwszy wyjdzie to kolejne lada moment. U nas ostatnio Miłek też zasypia tylko na rękach w pozycji pionowej, a wcześniej wystarczyło go odłożyć i sam zasypial. To może i u nas coś się szykuje, chociaż ja tam nic nie widzę. Kasia bolał Cię zab[emoji54] mam nadzieje, że już po bolu, jak pomyślę sobie o dentyscie to mam ciarki. Raz mi dentysta zniszczyła zęba i musiałam go wyrwac... Zle to wspominam, ale całe szczęście zawsze miałam i mam mocne zeby do tej pory mam tylko jedna mini plombe w jednym zebie i tyle. Reszta bez skazy zdrowiutka[emoji4], nawet ciąża i karmienie mi nie zniszczyło zębów. Jak idę na kontrolę co jakiś czas to zawsze dentysta mnie pamięta bo mało razy w życiu widział tak zdrowe zeby. Ufff przynajmniej to od życia dostałam, bo dentysty boję się jak nie wiem co...

Napisane na LG-K580 w aplikacji Forum BabyBoom
 
@kasia0121 Super brawa dla Filipka
@mamamiłka mi też tak kiedyś dentystka zniszczyła zęba że poszedł do wyrwania :( tyle szczęścia w nieszczęściu,że mam dość szerokie zęby i w ciągu ok.1,5 roku tak się przesunęły że nawet nie widać ubytku :D.
Co do fazy na nie.Aleks ostatnio bardzo często siedzi i mówi nienienie :D a żeby obciąć mu paznokcie nieźle się trzeba nakombinować
 
Ja też w sumie nie mogę narzekać na zęby, chociaż miałam ubytki do wyleczenia i tego nie zrobiłam. Także teraz jestem jestem w trakcie leczenia kanałowego, no i mam ósemkę do wyrwania - co prawda jest zdrowa, ale rani mi policzek. Więc jeszcze się zastanowię czy wyrywać, dentysta mnie namawia, ale ja się obawiam.
Mamamilka to może u Was też w taki sposób będzie objawiało się wyjście zęba, oby to nastąpiło jak najszybciej.
Madziolek to niezły buntownik z Aleksa. Żeby tylko mu tak nie zostało, bo będziecie z mężem mieć przekichane;)
Ja tego nie pamiętam, ale rodzice mi opowiadali że w zerówce i pierwszej klasie, jak nauczyciel się mnie o coś pytał to ja odpowiadalam :"nie będę mówiła ":-) :). Ale już mi przeszło i mówię nawet wtedy kiedy trzeba milczeć ;)
A paznokcie to obcinam jak Filip śpi i zajmuje mi to 2 dni :-) :)
 
Madziolek to chociaż tyle że nie widac tego ubytku, u mnie jest spora przestrzen[emoji20], całe szczęście że to była 7. Aleks widac konkretny chlopak[emoji23], my paznokcie obcinamy podobnie jak Kasia gdy Miłek spi. Ostatnio to taka zła na siebie bylam, bo zasnął a ja mu cyk cyk paznokietki obcinam, rączki bez problemu ale jak biorę się za stopy to on nagle oczy jak 5 zł. Uśmiech i coś w stylu no to ja się już wyspalam co będziemy robic[emoji50]. No i faktycznie spal 5 min, potem szalał i poszedł znowu spać za 2h... Myślałam, że palne sobie w łeb[emoji1].
Kasia jak zdrowy ząb to szkoda trochę bo wyrywac[emoji17], a nie mogą go jakoś przypilowac zeby nie ranil policzka?
Noc u nas kolejna okropna znowu rano musiałam podac panadol. W poniedziałek mamy szczepienie to niech go zbadaja dokladnie, może to cos innego bo ja w tej buzie nic nie widze[emoji22]. Chodzę już jak zombie, a Miłek od rana w nie najlepszym nastroju ciagle marudzi, a ja dodatkowo dostałam okres wiec mam ochotę położyć się do ciepłego łóżeczka i przez cały dzień nie wychodzic.

Napisane na LG-K580 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Madziolek to chociaż tyle że nie widac tego ubytku, u mnie jest spora przestrzen[emoji20], całe szczęście że to była 7. Aleks widac konkretny chlopak[emoji23], my paznokcie obcinamy podobnie jak Kasia gdy Miłek spi. Ostatnio to taka zła na siebie bylam, bo zasnął a ja mu cyk cyk paznokietki obcinam, rączki bez problemu ale jak biorę się za stopy to on nagle oczy jak 5 zł. Uśmiech i coś w stylu no to ja się już wyspalam co będziemy robic[emoji50]. No i faktycznie spal 5 min, potem szalał i poszedł znowu spać za 2h... Myślałam, że palne sobie w łeb[emoji1].
Kasia jak zdrowy ząb to szkoda trochę bo wyrywac[emoji17], a nie mogą go jakoś przypilowac zeby nie ranil policzka?
Noc u nas kolejna okropna znowu rano musiałam podac panadol. W poniedziałek mamy szczepienie to niech go zbadaja dokladnie, może to cos innego bo ja w tej buzie nic nie widze[emoji22]. Chodzę już jak zombie, a Miłek od rana w nie najlepszym nastroju ciagle marudzi, a ja dodatkowo dostałam okres wiec mam ochotę położyć się do ciepłego łóżeczka i przez cały dzień nie wychodzic.

Napisane na LG-K580 w aplikacji Forum BabyBoom
Witam w klubie u mnie też okres,a było tak dobrze jak go nie było od lipca miałam spokój i nawet łudziłam się,że dopóki nie skończę karmić to nie wróci :D.My dzisiaj byliśmy u lekarza jakieś lekkie przeziębienie dopadło Aleksa :( rano wstał z kaszlem w nocy też kaszlał ale po południu już nie.
@kasia0121 może faktycznie da się przypiłować tego zęba,ja też mam ósemki do wyrwania :O prawdopodobnie wszystkie póki co 2 na pewno,nie mają miejsca i nawet wybić się nie mogą ostatnio przez 2 dni chodziłam nieprzytomna tak mi dały popalić
 
Nie pomyślałam o tym, muszę spytać stomatologa czy mozna przypilowac tą ósemkę, bo faktycznie nie widzi mi się usuwanie zęba.
Mamamilka i Madziolek dla mnie okres to też zło, ja akurat jestem przed i mam ochotę wszystkich zabić a później palnac sobie w łeb. Takiego pms-u to przed ciążą nie miałam.
Zdrowia dla Aleksa. Co się znowu do Was przyplatało?
 
Dziewczyny jak po weekendzie? Tak rozmawialysmy o tych zębach, ze wywolalam wilka z lasu[emoji20]. Tak mnie szczęka boli od niedzieli, że nie przytomna chodzę... Podobnie jak Ty Madziolek nie mam miejsca na jedna 8[emoji17] i co pół roku się odzywa. Orientujecie się może czy podczas kp można usunąć zęba ale ze znieczuleniem?? Kurczę poród był mniej bolesny niż ten bol[emoji21]. Miłkowi też dokuczaja nawet w nocy dziś kupe zrobil i rano kolejna jak nic to na zeby.. Dziś mamy szczepienie to się wypytam jak wygląda sytuacja.
Madziolek jak Aleks? Przeszlo to przeziębienie?

Napisane na LG-K580 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Przeziębienie nie przeszło bierzemy leki:pelafen baby(ochydny,dopiero jak zaczeliśmy podawać go z deserkiem to jest ok),Calcium Hasco(posmakował mu ten lek dopiero wczoraj) i Nasivin baby (jak tylko zobaczy buteleczkę to płacze trze nos,trze również oczy i je zamyka bo krople do oczu dalej bierze,niestety zapalenie spojówek nawraca a raczej samo ropienie,jeszcze parę dni pokropimy jak będzie nawrót to wybierzemy się do okulisty)
@mamamiłka najlepiej zapytaj swojego ortodontę czy można.
 
Do góry