reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2017

Mam pytanie do mam które mają już cesarskie cięcie za sobą. Jak to jest z dzieciaczkiem po porodzie ? Kiedy można się samej już zająć dzieciątkiem ?
Osiem lat temu było tak u nas:
14;25 poród
potem leżałam płasko do 6-7 rano a Mała była u pielęgniarek, przynosiły na kilka chwil, dostawiały do piersi :) A jak mnie spionizowały drugiego dnia to Hania była już ze mną, brana tylko na kąpiel :) A jak jest teraz - dowiem się, jak podjadę do szpitala może przed porodem :)
 
reklama
Nie pokazuje mi Twojego suwaczka w aplikacji :)
A to przepraszam :)

Aha...
Wczoraj wizytowaliśmy - nasza kruszynka ma już 1500g, wszystko rozwija się prawidłowo, mam dużo wód, nie sprawdzał szyjki tym razem, wyniki jak to określił "jak koń", kazał odstawić żelazo, stwierdził też że mam lekki obrzęk nóg - dziwne bo ja tego zbytnio nie widzę... no i to chyba na tyle [emoji4]

Cieszę się że wszystko jest w porządku. TP teraz 07.05. - ciekawe czy się sprawdzi [emoji16]

Nie mogę spać w nocy... budzę się co chwila... więc w końcu wstałam i zaczęłam sprzątać w kuchni, zrobiłam jogurty naturalne a teraz [emoji140]... Pewnie w ciągu dnia będę musiała się zdrzemnąć.

Napisane na HUAWEI VNS-L21 w aplikacji Forum BabyBoom

Łoł to kawał dzieciaczka :) A myślałam, że nasza jest duża ;) Lekarz stwierdził, że z USG termin wychodzi 5 dni wcześniej, ale kazał się jednak sugerować terminem z OM. U mnie też szyjki tym razem nie sprawdzał. Pewnie sprawdzi gin na badaniu standardowym. Młoda dziś sobie taką dyskotekę po moim przebudzeniu urządziła, że hej. Breakdance (bo na głowie w końcu tańcuje), że hej ;)

Lakarz do mnie zadzwonił (bo napisałam mu sms z moimi wynikami z krzywej) uznał, że wyniki są prawidłowe, dla kobiet w ciąży normy się trochę różnią także kamień z serca :)
No to super i już się nie martwisz :)
 
Blondie - ja chyba miałam jakiś bepanthen na sutki czy jakoś tak - jest maść i krem i to ma być maść
Olo - fajnie że po wizycie jest wszystko dobrze. Lovela ma po prostu dobry marketing i zapach :-)
myszkax- faktycznie olej kokosowy ma swoje 5 minut, ale posiadam w wersjach kosmetycznych ( z pompka np.- tylko jak jest zima to tężeje) i kuchennych - (w słoikach) więc doo użycia gotowe. Pamiętaj o zasadzie że m usi być NIERAFINOWANY - czyli taki który pachnie no i najlepiej ze źródła eko.
Ja do pupy córki używałam też oleju jadalnego, nierafinowanego. Teraz litrami zajadam się lnianym z olejowego raju więc i do pupy może być :-)
martusiamiska- brawo konskie zrowie to podstawa ;-) ja też mam kłopoty ze spaniem w nocy, a w dzień się boję spać zeby znów w nocy nie miec kłopotów ....
milkaklaudia - no i super wizyta. Fajnie poznać swoj szpital. Ja teraz tez niechcący miałam ta możliwość. Też niestety mam tylko dwie sale rodzinne ( tez dziecka nie zabieraja nigdzie do badań) i stres mam okrutny że będą zajęte - pocieszają że górale nie chca rodzić z żonami ;-) W boksie nie urodzę i koniec. Poprzednio mi dwa razy mąż baaardzo pomógł.
gumisiowa86- cześć, masz zaplanowaną cesarkę? a pierwsze dziecko SN?


Sprawdziłam, że poprzednio wózek zamówiłam 3 miesiące przed porodem - bo była promocja. Szybko.
Z pierwszym dzieckiem łóżeczko mąż skręcił w piątek a w niedzielę rodziłam :-) No ale to było niespodziewanie 21 dni przed terminem.

Te suwaczki są ... kiepskie - licz ruchy płodów - powinno być 10 na godzinę.... się ktoś wrażliwy może zdołować jak mu przez 2 godziny wyjdzie 3 np.

dziś fajny dzień, jakieś jedno twardnienie, pogoda fajna. taksówka po dziecko zamówiona - chyba zaczynam się skłaniać żeby jej dać jakiś telefon komórkowy bo mam stres jak teraz tyle musi się poruszać i przemieszczać sama a nie ma jeszcze 8 lat :-(
 
Blondie - ja chyba miałam jakiś bepanthen na sutki czy jakoś tak - jest maść i krem i to ma być maść
Olo - fajnie że po wizycie jest wszystko dobrze. Lovela ma po prostu dobry marketing i zapach :-)
myszkax- faktycznie olej kokosowy ma swoje 5 minut, ale posiadam w wersjach kosmetycznych ( z pompka np.- tylko jak jest zima to tężeje) i kuchennych - (w słoikach) więc doo użycia gotowe. Pamiętaj o zasadzie że m usi być NIERAFINOWANY - czyli taki który pachnie no i najlepiej ze źródła eko.
Ja do pupy córki używałam też oleju jadalnego, nierafinowanego. Teraz litrami zajadam się lnianym z olejowego raju więc i do pupy może być :-)
martusiamiska- brawo konskie zrowie to podstawa ;-) ja też mam kłopoty ze spaniem w nocy, a w dzień się boję spać zeby znów w nocy nie miec kłopotów ....
milkaklaudia - no i super wizyta. Fajnie poznać swoj szpital. Ja teraz tez niechcący miałam ta możliwość. Też niestety mam tylko dwie sale rodzinne ( tez dziecka nie zabieraja nigdzie do badań) i stres mam okrutny że będą zajęte - pocieszają że górale nie chca rodzić z żonami ;-) W boksie nie urodzę i koniec. Poprzednio mi dwa razy mąż baaardzo pomógł.
gumisiowa86- cześć, masz zaplanowaną cesarkę? a pierwsze dziecko SN?


Sprawdziłam, że poprzednio wózek zamówiłam 3 miesiące przed porodem - bo była promocja. Szybko.
Z pierwszym dzieckiem łóżeczko mąż skręcił w piątek a w niedzielę rodziłam :-) No ale to było niespodziewanie 21 dni przed terminem.

Te suwaczki są ... kiepskie - licz ruchy płodów - powinno być 10 na godzinę.... się ktoś wrażliwy może zdołować jak mu przez 2 godziny wyjdzie 3 np.

dziś fajny dzień, jakieś jedno twardnienie, pogoda fajna. taksówka po dziecko zamówiona - chyba zaczynam się skłaniać żeby jej dać jakiś telefon komórkowy bo mam stres jak teraz tyle musi się poruszać i przemieszczać sama a nie ma jeszcze 8 lat :-(
Odnośnie kremów, to koleżanka polecała mi Lansinoh. Chyba tak to się nazywało.
Ech ten marketing ;) Muszę w końcu poczytać te posty SROKI, bo mam zakładkę otwartą, a jakoś się nie zabrałam za to jeszcze. Dziś dzień wylegiwania się, to może ogarnę ;)

A suwaczki w sensie informacje pod nimi - są kiepskie i nie wiem, skąd oni je czerpią. Ale liczbę tygodni pokazuje dobrą przynajmniej :p
 
Łoł to kawał dzieciaczka :) A myślałam, że nasza jest duża ;) Lekarz stwierdził, że z USG termin wychodzi 5 dni wcześniej, ale kazał się jednak sugerować terminem z OM. U mnie też szyjki tym razem nie sprawdzał. Pewnie sprawdzi gin na badaniu standardowym. Młoda dziś sobie taką dyskotekę po moim przebudzeniu urządziła, że hej. Breakdance (bo na głowie w końcu tańcuje), że hej ;)

Wczoraj wlasnie położna mi tłumaczyla, że termin porodu którego się trzymamy to ten pierwszy, który nam wyszedł na pierwszej wizycie. Nie sugerujemy się wagą dziecka bo jeżeli maluch dużo przybiera to termin zawsze nam się przesunie na krótszy :) A moja ważyła ostatnio (5 dni temu) 930 g a Olo jesteśmy prawie identycznie w ciąży. Ale lekarz mówił, że Klaudia mieści się prawidłowo w normach. A brzuch już mam jakby 4 kg ważyła mam wrażenie :) tak się rozpycha do przodu...
 
U nas dziś deszczowo niestety więc zostaje siedzenie w domu,zresztą od rana bardzo bolą mnie plecy więc wszystko robię na raty.trochę sobie posprzatalam,zaraz zabieram się za robienie kopytek a potem zamiatanie i mycie podłóg;) oj jak ja bym chciała już temperaturę 15'C i słoneczko ;)
 
Jestem już po 4 porodach SN.
W tej ciąży wyszło teraz że mam problem z spojeniem. I lekarz zaleca cesarke.
Boje się cesarki bo niewiem co i jak.
Wiadomo naturalnego porodu też się boję bo wiem co mnie czeka ale też wiem jak się zachować. A nie rodziłam dłużej niż 2 godziny, to da się przeżyć mimo bòlu.
 
reklama
Do góry