reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2017

Przy szykowaniu wyprawki,prywatnych wizytach itp 500 zl na zabieg to ładna sumka.
Dziewczyny oglądacie w necie jakieś filmiki z porodu ? Ja od jakiegoś czasu znowu oglądam ciaze z zaskoczenia na tlc oraz porodowke na Discovery life. Fajnie jakby nasze położne i lekarze byli tacy wyluzowani i pomocni podczas porodu.
Nie oglądam żadnych filmików z porodu i nie mam zamiaru oglądać :) wolę się nie denerwować, wiem, że nie będzie łatwo i bezboleśnie :) ale nastawiam się, że muszę to przeżyć, jak każda inna matka :) po prostu muszę i tyle :)
 
reklama
Przy szykowaniu wyprawki,prywatnych wizytach itp 500 zl na zabieg to ładna sumka.
Dziewczyny oglądacie w necie jakieś filmiki z porodu ? Ja od jakiegoś czasu znowu oglądam ciaze z zaskoczenia na tlc oraz porodowke na Discovery life. Fajnie jakby nasze położne i lekarze byli tacy wyluzowani i pomocni podczas porodu.
Nie oglądam żadnych filmików z porodu i nie mam zamiaru oglądać :) wolę się nie denerwować, wiem, że nie będzie łatwo i bezboleśnie :) ale nastawiam się, że muszę to przeżyć, jak każda inna matka :) po prostu muszę i tyle :)

Na anemię też żelazo biorę, a tak to jeść buraki i zielone warzywa.
Waraai nie da sie nie przytyć w ciąży - coś za cos wiadomo. Myślę, że nie możesz się tak przejmować bo kg to dopiero przybędą. Ja odpuścilam sobie co do mocnego kontrolowania wagi (chociaż w ciaży mam luz:)) a po porodzie będę się tym martwić :) Teraz najważniejsza dla mnie jest dzidzia a nie moje ciało, które zmienia się z dnia na dzień...
 
Wiecie co, lepiej ze przybieramy na wadze, gorzej jakby były jakieś problemy i waga stoi w miejscu. Dzieciak może być niedozywiony co za tym idzie inne komplikacje. Ja do 30 tygodnia przytyłam 6,8 kg, a to nie jest sporo. Ja przez stres zawsze tracę na wadze, na to też trzeba uważać.

Napisane na E2105 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ojej ile tu do poczytania, a nie zaglądałam tylko od rana.
@waraai pięknie wyglądałaś, ale tak jak dziewczyny pisały - teraz ciało ma inną rolę, a do stanu sprzed ciąży wrócisz. Ja już czasem sobie myślę o ćwiczeniach, które będę robiła jak dojdę do siebie po porodzie i ogarnę radzenie sobie z Małą. Ja zawsze uprawiałam sport i tylko zmieniałam dyscypliny po tym, jak sobie kontuzjowałam coś, więc po porodzie chciałabym wrócić do sprawności i może znów spróbować biegania..

@Martussa82 ależ Ty zarażasz entuzjazmem! Uwielbiam czytać Twoje posty :) Co do smogu - wkurza mnie on okrutnie! Jest pięknie, ciepło, słonecznie, a na spacer nie można iść, bo jakoś powietrza do dupy.. Tak więc dziś był dzień w samochodzie i załatwiania miliona spraw z wizytą w pracy włącznie i oczywiście nie odmówiłam sobie "zasiąścia" przy kompie i trochę popracowania ;)

Co do wyprawki - ja też poza ciuszkami nie mam nic. Rozglądam się po internetach i jakieś tam plany na zakupy robię i konsultuję je z mężem. Pewnie niebawem w końcu coś kupimy ;)

Co do przybierania na wadze - na pewno lepiej przybierać. Ja się sporo nastresowałam jak w 16 tygodniu nie tyłam tylko nadal chudłam. Teraz jest znacznie lepiej, bo waga idzie w górę, brzuch z dnia na dzień jest coraz większy. Za tydzień się pewnie już w kurtce zimowej nie zapnę <3

Co do filmików z porodu - chyba nie mam na tyle odwagi, żeby je oglądać. Nie wiem, co miałoby mi to dać poza tym, że będę przerażona ;)
 
Ja przy anemii bralam chela ferr med,piłam sok z buraka,starałam się jeść wątróbkę i codziennie piłam koktajle ze szpinaku,jarmuzu,banana i trochę soku pomaranczowego-do dziś go lubię i często pije ;) najważniejsze żeby nie pić dużo kawy ,mocnej herbaty i ograniczyć słodycze ;)

Myślę,ze jakby któraś z nas za duzo przybierala na wadze to lekarz by zwrócił na to uwagę. W ciąży z córką przytylam 17 kg z czego mala wazyla 2300,wód plodowych za duzo nie miałam,piersią nie karmilam a kg jakos zlecialy ;)
 
A i mam wyniki badania poziomu kwasu foliowego. Wynik prawie że identyczny jak poprzednio - wcześniej brałam standardowy folik, teraz metylowaną formę kw. foliowego firmy solgar. Wniosek - u mnie oba się wchłaniają tak samo. Ciekawa sprawa :)
 
Jeden poród mam już za sobą więc mniej więcej wiem co i jak jednak oglądam te programy z ciekawości jak inne kobiety sobie z tym radzą,jakie mogą być ewentualne powikłania. Jakoś nie stresuje się porodem przez to , czuję się w jakiś sposób madrzejsza i staram się znać wszystkie możliwe scenariusze ;)
 
reklama
Jeden poród mam już za sobą więc mniej więcej wiem co i jak jednak oglądam te programy z ciekawości jak inne kobiety sobie z tym radzą,jakie mogą być ewentualne powikłania. Jakoś nie stresuje się porodem przez to , czuję się w jakiś sposób madrzejsza i staram się znać wszystkie możliwe scenariusze ;)
Mi bardziej chodzi o filmy z perspektywy położnej z kroczem w roli głównej, czyli takie jakie na szkole rodzenia oglądała @Klaudia_i_nikodem. Takie puszczane w tv myślę, że by mnie nie przeraziły ;)
 
Do góry