reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe Mamy 2016

jagoda1331 zauważyłam, że jesteś z Bielsko-Białej i mam pytanko czy może słyszałaś jakieś opinie o klinice Eskulap? Oczywiście chodzi mi o oddział położniczo-ginekologiczny. Wiem, że to jeszcze bardzo wcześnie :-D ale jestem zainteresowana porodem w tej klinice i może któraś z Was coś o niej słyszała lub nawet korzystała z ich usług? Z góry dziękuję za odpowiedź :-)
Pozdrawiam, miłego wieczoru :wink:
 
reklama
dziewczyny wielkie gratulacje ! jestem na czerwcowych mamach 2015Ale córka urodziła się 27maja. cudowny czas was czeka aż zazdroszczę i wspominam swoje emocje kiedy też robiłam test na początku września i było pozytywnie! czas tak leci moja córka ma już 3,5miesiąca. dużo dużo zdrowia :D
 
Co do smarowania brzucha itd. - smarowałam, dbałam i w 9 miesiącu w ciągu jednej nocy mój brzuch został zasypany rozstępami :( także teraz się nie łudzę już. Całe szczęście nie są one obecnie jakoś mocno widoczne, ale są i na pewno pojawią się nowe. Moim zdaniem w dużej mierze to kwestia genów chyba?

.

Geny chyba najbardziej, chociaż moja siostra od rozstępów brzuch aż siny a ja nic, tylko trochę na udach, plecach (to jeszcze z okresu nastoletniego chyba) i trochę na piersiach, ale ledwo widoczne są.

J
Zastanawiam się nad farbowaniem wlosow bo odrost mi się robi i sama nie wiem?mozna czy nie można?w tamtej ciąży zeszłam na naturalny kolor

Ja farbuję, w pierwszej ciąży też farbowałam, może nie tak często bo mi się nie chce, ale farbuję.

MamciaLena ja łykam femibidion 1, bo miałam w domu. Staram się odżywiać zdrowo, ale nie zawsze wychodzi, więc suplementacja nie zaszkodzi.

Tirli super, że po wizycie ok, gratuluję

Olciaa ja też mam napady złości a do tego jeszcze wrażliwa jestem na zapachy.


biooil juz teraz można kupić w każdej drogerii i aptekach- tylko szukać promocji :)

Odkryłam co mi pomaga na mdłości: mirinda małymi łyczkami :-)
 
Hej Dziewczyny!

Nie odzywam się zbyt często, ale jestem na bieżąco z czytaniem :-)
Gratuluję wszystkim szczęśliwych wizyt, serduszek i dobrych wieści.

U mnie mdłości nieco zelżały, co w sumie zaczęło mnie martwić. Czuję się całkiem ok, już nawet nie jestem taka wiecznie znużona. Mam nadzieję, że mój organizm po prostu powoli przyzwyczaja się do zmian i nie jest to objaw kłopotów z fasolką. Niestety najbliższa wizyta 24 września, więc jeszcze trochę się podenerwuję :crazy:


Byłam dzisiaj u dentysty i okazało się, że jeden z zębów jest bliski leczenia kanałowego, którego w ciąży robić nie wolno. Dentystka założyła mi tlenek cynku, który podobno cofa próchnicę i pobudza zębinę do odbudowy i teraz mam czekać. Mam nadzieję, że nie przyjdzie mi dodatkowo mierzyć się w tej ciąży z chorym zębem :no:

Gdzieś wyżej padło pytanie o witaminy - ja przyjmuję Falvit mama i dodatkowo kwas foliowy - łącznie kwasu foliowego biorę dziennie 800 mikrogramów.
 
Cześć dziewczyny :-) czytam was juz dluzszy czas ja tez będę majowa mama ciąża potwierdzona u lekarza obecnie 6 tydzień. Wiem, że są wśród was mamy które już rodziły i mam do nich pytanie czy zdarzyło się wam mieć wysypke w ciąży? Podejrzewam kwas foliowy ale nie chcialabym go przestać brac :-(
 
Hej:tak:
Mialam wczoraj jakiś problem z forum po południu a potem tak się zle czułam, ze ledwo zylam:szok:macica caly dzień mnie bolala:sorry:zaczyna się tez cofanie od zapachow i już mleka nie moge:no:to samo co z Agaciolkiem:wściekła/y:w nocy lalo a teraz pieknie:tak:
Kasik ja tez kolo 10 badan już zrobiłam ale ciut więcej zaplacilam, teraz mam 4 do zrobienia:tak:
Dr Asia zgadzam się z Toba w kwestii L4 - moja pr jest ciezka, codziennie przewalam mnóstwo towaru w tym chemii czy jedzenia zwierzęcego, zgrzewek papieru albo napoi, wywoze na sklep ciężkie wozki i przyjmuje ok 2 tonowe dostawy - tego może klienci nie zauwazaja ale lekkie to nie jest:no:na szkoleniu bhp facet pow, ze tego nie wolno robic kobiecie w ciąży a ja bym musiala bo dopiero teraz na wizycie dostałam zaświadczenie i L4 było dla mnie jedyna ochrona...
Palmers i inne fajnie kremy sa w Rossmannie - zalozcie sobie karte rossne to bd mieć fajne zniżki na te produkty a przy zakupach dostaniecie fajne gratisy ( smoczki, chusteczki, mini krem z tolpy na rozstępy i inne), pampersy sa tez ze stala znizka:tak:
Jagoda trzymam kciuki za wizyte;-)mocno:tak:
 
Jagoda1331 kciuk za wizytę

Ala_25 witaj. Ja nie miałam raczej wysypka.

Wczoraj w pracy miałam totalna niemoc. Dzisiaj tez się zapowiada taki dzień. Sprawdziłam swoje godziny kwartalne i mam sporo nadgodzin. Nie zostało mi wiele do przepracowania do końca miesiąca wiec nie będę się przemęczać :) ja wizytę pierwsza dopiero mam za tydzień. Jakoś musze to znieść. Wczoraj mnie macica wieczorem bolała, ja to od razu schize mam, no ale też tam musi się rozciągać. Dodatkowo jeszcze w pirsiach takie mrowienie jakby mi się tam mleko zbieralo.
 
reklama
Po okazaniu zaświadczenia informacyjnego o ciąży kodeks pracy chroni kobiety. W poprzedniej ciąży pracodawca nie mógł mi kazać pracować w nocy , nie mogłam mieć nadgodzin , nosić, pracować więcej niż 8 godzin oraz pracować tylko 4 godziny przed komputerem. Należała mi się dluzsza przerwa itd. Jeżeli pracodawca nie mógł mi pracy która nie była fizyczna mógł zwolnić mnie ze świadczenia pracy z zachowaniem wynagrodzenia. Gdy pracodawca jest nie w porządku to wystarczy zadzwonić do inspekcji pracy. Więc L4 nie jest jedyną ochroną.

Teraz normalnie pracuje, jeszcze nie mam zaświadczenie o ciąży ale od razu po wizycie je okaże i przypomnę swoje prawa. O ile zdrowie mi pozwoli będę pracowała - zawsze jakaś premia wpadnie a nie stać mnie na przepuszczenie takiej możliwość.

Żadnej z Was nie krytykuje za L4 , wierzę że macie do tego podstawy.
 
Do góry