reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe Mamy 2016

Olciaa ja jutro ide robic te badania. Miałam dzisiaj ale jak sie rano obudzilam to zapomniałam sie i do wc siusiu zrobilam a później dopiero uświadomilam sobie, ze mialam na badanie pobrać :D więc stwierdziłam, ze nie będę dwa razy latać a jutro do pracy na 10 ide więc na spokojnie rano zrobie.

Hormony buzuja i to za to te nerwy. A co do piersi to mnie głównie pobolewaja wieczorami i mam wrażenie ze juz nie są tak nabrzmiale jak wcześniej.
 
reklama
waiting4beans podziwiam i chylę czoła, ja jestem w domu i dzisiaj już nie daję rady utrzymać głowy prosto, ciągle kleją się oczy i kompletnie nie mam energii, nic mi się nie chce, zero jakiegoś zapału do prac domowych z ledwością chyba zrobię obiad, jestem jak w jakimś letargu z którego nie mogę się obudzić

kasik90 ja też D i zawsze mam dobrze dopasowane biustonosze, a w tym momencie wszystkie zrobiły się jakby ciasne i biust z nich wypada :szok: co to będzie później?


olciaaa a bio oil i palmers kupię w jakiejś drogerii czy tylko w aptece? mnie wszystkie badania robione prywatnie wyszły gdzieś tak około 230 zł a robiłam toxo IgG i IgM, grupe, przeciwciała, morfologie, mocz, bete x 2, TSH, cholesterol i glukoze.

Takie pytanie dziewczyny jakie bierzecie witaminy ciążowe? Ja już jakiś miesiąc przed zajściem zaczęłam brać femibion i od razu doradzono mi brać ten Natal 2 plus, a ginek na wizycie zalecił również brać aktiv Mama z doppel herz, ale naprzemiennie z femibionem skoro już go biorę
 
Dawno nie pisałam, dopiero teraz dochodzę do siebie po weselu brata. Świetna impreza ale wesela dwu dniowe to nie dla mnie. Przeczytałam wszystkie posty ale nie dam rady odpisać każdej.

Gratuluję serduszek , zazdroszczę spokoju tym co już po wizytach.

Witam nowe dziewczyny fajnie , że chcecie z nami przeżywać ten okres, który mimo lęków jest bardzo szczęśliwy.

Happymamusia gdyby nie zakład pracy to też bym chodziła na NFZ. Liczę, że kolejna wizyta będzie spokojniesza .

Farfalla88 ładne zdjęcie, piękny pierścień ;)

Anno zgadzam się z Tobą co do bezpodstawnych l4 w ciąży. W poprzedniej pracowałam do 7 miesiąca i pracodawcą mnie później prosił abym poszła na zwolnienie.

13x13 fajny pomysł że zdjęciami brzucha , MI brakuje systematyczności.
 
Urwało mi posta.

Co do rozstępów to mimo smarowania oliwka i kremem chyba z prefekta to i tak kilka się pojawiło. Teraz będę coś nowego próbowała ale zacznę od 4 miesiąca.

Wizytę mam 17.09 zobaczymy czego się dowiem.
 
Kasik tez miałam tak jak ty ze najbardziej wieczorami i z rana a w ciagu dnia mniej a teraz w ogole nie bola ani nic ehh nie wiem juz ... Ja moczu nie badalam wiec nie musiałam pamietac o tym

Mamcia Lena bio pil to nawet w Rossmanie kupisz a palmers w aptece ... Chociaż ja to i to w aptece kupywalam zobaczę jak będzie z tymi rozstępami ... Witaminy od ost @ bralam mumomega a teraz omegamed mama czy jakos tak a badania toco gr krwi i przeciwciała no i beta 165zl

Ja tez jestem za l4 w pierwszej ciąży ktoś miałam zagrozona pracowałam do konca a szefowa jeszcze z tekstem ze dla niej to ja bym mogla w salonie urodzić takze ekstra ...
 
Cześć dziewczyny - u mnie objawy nasilają się każdego dnia, dziś już chyba zzieleniałam na twarzy :-Dtak mnie w pewnym momencie zmuliło. I moje piersi też mają swoje życie - raz bolą mega a raz nie.

Witam nowe mamusie i gratuluję udanych wizyt - oby tak dalej :)

Co do smarowania brzucha itd. - smarowałam, dbałam i w 9 miesiącu w ciągu jednej nocy mój brzuch został zasypany rozstępami :( także teraz się nie łudzę już. Całe szczęście nie są one obecnie jakoś mocno widoczne, ale są i na pewno pojawią się nowe. Moim zdaniem w dużej mierze to kwestia genów chyba?

Witamin jeszcze nie biorę (oprócz wit c i d, ale to w standardzie biorę) - czekam na opinię/decyzję lekarza co do konkretnych. Pewnie zaleci brać - jak poprzednio - około 5 miesiąca dopiero, a na razie dbać szczególnie o dietę.

Jajeczko i jeszcze któraś mamusia (nie pamiętam która :-)) mam inne zdanie co do L4 - uważam, ze nie ma czegoś takiego jak bezpodstawne L4 w ciąży. Owszem to nie choroba, ale normalny, zwykły stan fizjologiczny również nie prawda? :-) Dla mnie to jedyny czas, kiedy na spokojnie mogę pomyśleć o sobie i o dzidzi w brzuchu. Nie mam uciążliwej pracy (patrząc pod kątem fizyczna/ niefizyczna - pracuję przy kompie), ale zdarzają się momenty stresowe. Poza tym zwyczajnie chcę mieć możliwość np. położenia się wtedy i o tej godzinie kiedy ja tego potrzebuję. Dla mnie praca to nie wszystko. Ja widzę to tak :-)

Uciekam na zebranie do przedszkola.
 
Ja przed ciążą lykalam tylko kwas foliowy. A ginekolog na wizycie zalecil mi DHA mama Premium i od tamtego tyg.dwa razy dziennie to lykam.

Ja za wszystkie badania, a mam ich 13 zapłacę 150zl, tez z tego co pamiętam to mam toxo, gr krwi, hiv, rub, morfologia, mocz, glukoza i pare innych.
 
reklama
Do góry