reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe Mamy 2016

Hej

Ja kiepski dzień mam wiec nie rozpisze sie nawet...

Gratuluje udanych wizyt aż wam zazdrosze ze juz widzialyscie serduszka Wasze i ogarnia mnie strach ze jednak cos nie tak jest ale nie będę smucić i trzymam kciuki za kolejne wizyty &&&%%
 
reklama
GosiaLew sprawdzałam na znany lekarz opinie były dobre...
Dr Asia ile placisz za wizytę zwolnienie wypisane na 2tyg czy 30dni?

Może opinie też tam były z prywatnych wizyt. Nie wiem czemu lekarze na nfz to takie niemiłe gbury a pojdziesz prywatnie to inna śpiewka, choć to też nie reguła, ale tu kasa idzie do jego kieszeni.

Anno masz i racji ale niektórzy naprawdę mogliby być milsi.
 
Dziś jest ten dzień, kiedy upewniłam się, że moje wątpliwości i obawy co do prawidłowości ciąży są bezpodstawne...
Mdli mnie okrutnie a do pawia było już mega blisko, cyce to nawet nie wiem jak umyć, a staniki zmieniłam na sportowe, brzuch rozciąga się jak diabli, a zgaga mnie zaraz zamorduje.Chociaż spałam do 8.30 już ledwo zipię :eek:
Znalazłam sposób na mdłości -woda z sokiem malinowym ale takim swoim nie ze sklepu, po łyczku piję i jest dobrze na chwilę.

anno gratuluje bety! miałam tak samo ze strachem w ciąży, byleby do ruchów ale raz mi zasnęła na 3 dni myślałam że ocipieję:szok: dała mi wtedy popalić -wredna po ojcu:-D co do zwolnień to nawet pracodawcy je wolą -bo lepsze to i zatrudnić kogoś na zastępstwo za minimalną i mieć pracownika na 2 lata niż się zastanawiać co, gdzie, kiedy itp. Zresztą ja jestem zdania, ze to żadna łaska i kobieta powinna mieć wybór:tak:
Etka1 oby więcej takich miłych spotkań na majówkach jak moje i Gosi:-D ja 2 pierwsze ciąże też jakoś bez spiny a teraz? a teraz to już sama nie wiem co o tym myśleć więc nic nie myślę tylko się cieszę:tak:
GosiaLew tak 12 tydzień to dobra granica. A na 1 prenatalnym to znowu stan przedzawałowy będę miała:-(ja mam teraz takie irracjonalne strachy -nawet boję się krwawienia a przecież nigdy mi się nie przytrafiło, mimo wszystko -paranoja. ja teraz jetem w lux i się zastanawiam jak ta babeczka podejdzie do tematu, chociaż skierowań na żadne badania mi nie dała -może dlatego, że świeżo przed wizytą robiłam
DrAsia ja rodziłam w kwietniu -super czas:tak:oj nauka to moje hobby -powinnam to tak w cv wpisać;-) ja śpiączkę ciążową mam okropną, 21 to max moich możliwości, gdyby nie to że postanowiłam przeczytać co u Was już bym uderzyła w pierze:-D
jagoda1331 ja np nie czuję głodu wcale, ale jest mi niedobrze. Jak zjem to mi jest lepiej, spróbuj jeść cokolwiek żeby kwasy się trawiły i żołądek mógł funkcjonować bez trawienia siebie -wiem że to trudne ale chociaż suchary
Kachaa87 GRATKI:-D:-D:-D:-D
Kasik90 no to podyplomówka teraz!!! to idealny czas teraz!!! zapisujesz się jeszcze teraz od października i przed porodem kończysz pfff -idealnie:-);-)wszystko jest tak -ciesz się, ze nie masz objawów, jeszcze mogą przyjść -ja najgorsze miałam od 9/10tc jak dziś przeglądałam papiery to tak mi sie przypomniało, że najgorsze może być jeszcze przede mną:baffled:
happymamusia o jaaaa. Trzeba było mu krwi napsuć -po pierwsze żeby wpisał w kartę że poinformowałaś go o zagrożeniach w twojej pracy i on nie widzi zagrożenia dla dziecka a dwa pamiętajcie, że przy każdej wizycie macie prawo do konsultacji 2 lekarza;-) ja już jestem do 2 lekarza umówiona gdyby ten nowy świrował ale nie sądzę... chociaż kto to wie
farfalla88 gratuluję i witaj:-)
Pola_91 suuuper, och jak ja czekam na takie dobre wieści:tak:
olciaaa -wszystko będzie dobrze nie smutaj się i nie martw


ja dziś miałam podróż do wspomnień i obejrzałam zdjęcia brzucha z ciąży z Alicją -ubaw po pachy, co tydzień robiłam zdjęcia fajna sprawa teraz. Od deski po hipcia w brzuchu:-D jestem ciekawa jak to będzie teraz.


A właśnie miałam Wam o czymś powiedzieć, w poprzedniej ciąży koło 7 miesiąca obudziłam się, że może warto jakiś krem na brzuch stosować. Kupiłam w aptece taki mega wypas, smarowałam rano i wieczorem i... nie spałam 3 dni bo tak Ala dawała czadu w brzuchu. Nie wiedziałam co jest nie tak póki nie doczytałam, że w kremie jest masa kofeiny (a ja kawy nawet nie piłam). Zalecenia? stosować od 3 miesiąca ciąży -chyba po to, żeby dziecko się przyzwyczaiło do kofeiny póki jeszcze mama nie czuje że fika całe dnie. Skończyłam na kremie na receptę za 5 zł -gliceryna +vit a i c (każdy lekarz to przepisze jest super). Czytacie dobrze co jest w tych kremach "z atestem".
Dobranoc!!!!!
 
Witam wszystkie przyszłe i obecne mamusie :)
Jestem po raz pierwszy na tym forum, pewnie dlatego, że po raz pierwszy w ciąży :D i dziś całkiem niespodziewanie zrodził się w mojej głowie pomysł by dołączyć do innych pełnych obaw i nadziei, mniej lub bardziej doświadczonych kobiet :) zatem jestem.
Minęły właśnie dwa tygodnie od wykonania 12 różnego rodzaju testów ciążowych (od razu wyjaśnię dlaczego tak dużo, po prostu po pierwszych dwóch testach nadal nie mogłam uwierzyć, że widzę dwie kreski, od roku widywałam co miesiąc tylko jedną)
Również minęły dwa tygodnie od odstawienia wstrętnych papierosów, duży sukces, udało się to bezboleśnie :) męża też gonię do całkowitego rzucenia, na razie w ogóle nie pali przy mnie i zmniejszył ich ilość o dobrą połowę :)
Mam już za sobą wizytę u ginekologa, byłam tydzień temu widać było pęcherzyk ciążowy i niestety krwiak obok niego, pan doktor zapisał duphaston 2 razy dziennie i dał zwolnienie z pracy i kolejna wizyta za tydzień oby krwiaka nie było i może udałoby się już usłyszeć serduszko :D byłoby cudownie.
Tak w ogóle jeśli chodzi o dolegliwości ciążowe to jak na razie przechodzę je bardzo łagodnie, fakt mam strasznie obolałe i obrzmiałe piersi, chodzę po ścianach ze zmęczenia, z minuty na minutę potrafi mi się zmienić nastrój i nieraz mam dość mocne bóle podbrzusza to zero mdłości, zgagi czy innych mało przyjemnych objawów. Również nie zarejestrowałam żadnego krwawienia czy plamienia.
Wszystkie potrzebne badania już zrobiłam, beta nawet dwa razy- pięknie rośnie, reszta wyników w normie jedynie neutrofile nieco podwyższone i cały czas zastanawiam się czy wszystko na pewno jest ok?
Strasznie już późno i już dawno powinnam spać ale za dużo myśli, które nie pozwalają zasnąć ;-)
Pewnie zbyt dużo chciałabym powiedzieć, a o jeszcze więcej zapytać ale mam taki mętlik w głowie, że nawet nie potrafię moich myśli ubrać w słowa :-) Może za jakiś czas się uda :)
Wszystkie kobietki pozdrawiam i ślę moc buziaków :* :* :*
 
Skasowałam sobie posta...
13x13 ja pamiętam nawet co to był za krem. Ja z Kubą używałam oliwki w żelu. Teraz mam suchy olejek a potem zamierzam stosować biooil. Ja rozstępów nie miałam ale też dużo nie przytyłam wtedy bo 7 kg. Ale też dużo zależy od uwarunkowań genetycznych i czy ktoś jest wysportowany, skóra elastyczna, chociaż i tak czasem i to nie pomaga.

Mdłości mam masakryczne, do pawia blisko.

Witam nowe mamuśki :)
 
13x13 - ja również dziś miałam chyba najgorszy poranek - najpierw nie mogłam się obudzić i wstać, a gdy już się udało to dopadły mnie takie mdłości i zawroty głowy, że musiałam leżeć i czekać aż przejdą :( + ból piersi oczywiście, chociaż one się rządzą swoimi prawami, raz bolą tak, że ciężko wytrzymać - a raz prawie w ogóle ;D

Cieszę się, że wszystkie miałyście udane wizyty, ja mam w środe ( jutro) o 18
Bardzo się ,+boję.. Tak jak wiele z was mam złe przeczucia i obawy, że coś będzie nie tak, że będzie pęcherzyk pusty, albo inne okropne rzeczy :( :(

Jak sobie radzicie z sennością w pracy? W ogóle powiedziałyście już wszystkie pracodawcom, że jesteście w ciąży?
 
reklama
Hej:tak:
Witam mamciaLena;-)
Ja mam roznie z samopoczuciem, gina znalazłam wlasnie przez znanego lekarza:tak:L4 to kwestia indwidualna - większość kobiet pracuje fizycznie i nikt nie zmieni im warunków pr bo nie ma takiej możliwości...
 
Do góry