reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Majowe Mamy 2016

Hej dziewczęta! Dzień zaczęłam wyśmienicie. Mam obebnione zakupy na święta. Kolejki wszędzie aż miło. W domu powalczyłam z rozpakowaniem całego żarełka i dostałam takiego bólu brzucha, że sie popłakałam. Mój A mnie za bety i na IP. Właśnie wróciłam. Ból przeszedł nawet przeciwbólowki nie dostałam. Najpierw przez godzinę leżałam pod czymś co monitorowało ruchy i chyba serce(choc nie było go słychać), pozniej następna godzinę leżałam, piłam i wydałam a pozniej konsultacja z lekarzem i usg z każdej strony. Wszystko z bobo ok, serduszko pracuje pięknie. Dostałam zalecenia: zjedz, odpoczywaj, nie forsuj sie. I z tej okazji właśnie pałaszuje pizzę:) pierwsza panika zaliczona, myśle ze nie ostatnia... To dopiero połowa.
Co do wizyt, moja następna już we wtorek, pozniej 29 połówkowe. I czekamy na to potwierdzenie płci.
Co do ubranek, mam dwa duże worki, A zniósł je ze strychu, ale nie potrafię sie zmusić do otwarcia. Myśle ze jeszcze przyjdzie na to pora.
 
reklama
Izunia30 w pon mam usg dodatkowe, bo ostatnio nie chciał się obrócić I nie można było czegoś tam sprawdzić. Wizyty u lekarza nie mam, bo siedzę w UK, a tutaj ciążę prowadzą położne. Wizyta u położnej dopiero w połowie stycznia. Lekarz jest dopiero jak się coś dzieje.
Niesia_88 mam nadzieje, ze mój się ruszy najpóźniej jutro, bo chyba zwariuje. Jakoś mi lepiej na duszy gdy czuje kopniaki

To w pon na usg zobaczysz czy wszystko jest w porządku. Maluszek pewnie odpoczywa i zbiera siły :)

Ja mimo bolących jelit ciesze się że malutki fika po brzuszku.
 
U mnie zadziałało:D tylko moja położna twierdzi ze taki sam efekt można uzyskać szklanka zimnej wody.... Ale przecież woda nie da wam tyle satysfakcji co żelki czy czekolada[emoji23]
 
O jaaaa ale produkcja, jakbym tu wpadła po weekendzie to bym się załamała
Słuchajcie płakać mi się chce, jest mi tak słabo, czuję się jak kukła taka rzucona na łóżko... jakbym miała zaraz odpłynąć...

Wioleta93 moje dane gdzieś po drodze zginęły ale co tam, jeszcze jest czas, żeby je dodać a lista jest przejrzysta. Walka o dziecko to trudny sprawdzian... rajstopki moja córka zaczęła nosić w wieku 3 lat
Evelina89 smacznego, ja niestety powinnam jeść pieczone owoce bo surowe to kwasy ble ble ble. Też mam nadzieję, że brak kontaktu z ich strony to dobry znak...to lekarz i leczenie żebyś się nie męczyła
Waiting4beans nie tylko nie ma śniegu a jeszcze jest tak ciepło, że ja przy otwartym oknie śpię w nocy. Po co opony na zimowe zmieniałam... nikt nie zrozumie innych lepiej niż ktoś, kto przeszedł przez podobne zdarzenia
Basi89 ja jak ogarnęłam pokój córki to już wygląda jak po huraganie, a kuchnia po wariacjach M... szkoda gadać więc posprzątam 23-24 rano
Lilli20 podziwiam serio, ja nie wiem jak z 2 dam radę bo ja w sumie mam problem z zabawą z dziećmi... mogę malować, coś upiec, poukładać puzzle ale bawić się lalkami to już ponad moje siły...nie pomogę z piosenką
siasia s moje sprzątanie na raty nic nie daje, ja muszę zebrać się w 1 dzień, ogarnąć cały temat i wtedy na dłużej jest porządek...
Maui no nie wiem z tymi cyckami, ja znowu muszę stanik zmieniać a ten nabyłam 2 tyg temu... też jestem zdania, że dla swojego i dziecka bezpieczeństwa warto zgłosić
madzia0903 nie chodzi nawet tyle o samolot jeszcze co o przechodzenie przez bramki, prześwietlenia itp. Ja radze mieć zaświadczenie od lekarza i pokazywać na lotnisku no i zapytać konkretnego przewoźnika bo każdy ma inne regulacje -masz tu nawet na stronie. Lekarz pewnie -pozwala bez informowania a co tam. Debil -przecież tu o Ciebie i dziecko chodzi. Nikt Ci nei zabroni lecieć ale lepiej zeby obsługa wiedziała jak w razie czego reagować
https://www.ryanair.com/pl/pl/Przydatne-informacje/centrum-pomocy/Czesto-zadawane-pytania#21
Małka ja tylko magnez zaczynam brać. Wyniki krwi mam ok więc póki co nie biorę witamin ale magnez już tak
kaylla dobrze, ze remont skończony przed świętami
Ewa90 ja bym proponowała coś do kreatywnego zrobienia. Ja jak Alicja ma dostać jeszcze jedną zabawkę to mdleję -nie wiem już gdzie to upchać, tyle pudel z różnymi zabawkami ale lubię jak dostaje gry edukacyjne, koraliki, albo coś do samodzielnego zrobienia. a wiesz że 56 to wystarczy na jakieś 3-4 tygodnie :-D:-D:-D u mnie kaftaniki były idealne na noc razem z półpajacai na ramiączkach bo jak mi się mała przesikiwała czasem to nei znosiła rozbierania w nocy do naga i darła się w niebogłosy. Jak ssikała całego pajaca to musiałam ją całą na czystego przebierać a jak przesikała półpajaca to -chyc półpajac zdjęty, zostawała w kaftaniku i zakładałam nowego -bez krzyku. A przesikiwała się przy zmianach rozmiarów pamperów -jedne już za małe drugie jeszcze za duże. Więc to kwestia dziecka i współpracy z nim. Jak były upały w 2010 to córa w samym pampersie przykryta tetrą leżała
kasik90 powinni jeszcze wysyłać karty BB na punkty heheh. Ponoć zmiana była właśnie po to, żeby na telefonach i tabletach było lepiej... szybko załapiesz ubieranie spoko, chociaż ja wolę te całe rozpinane ubranka
Gosia Lew ja nawet nic nie kupuję dla małej bo koleżanka ma córkę i wiadomo... po wielkim przekazaniu zobaczę co dokupić, jakś tak tym razem mam luźniejsze podejście
niiikola też śliczne:) pamiętam ten szał przy 1 dziecku:-D
Tirli no ja mam 6 lat przerwy i jak widzę małe dzieci to myślę, że moja nigdy przenigdy aż taka mała nie była
Izunia30 ja pamiętam, że jesteś. Jeśli dostanę skierowanie od genetyka to nie będę płaciła, jeśli nie to zaboli trochę...
edziorka już był właśnie ten temat parę stron wcześniej że takie akcje przyprawiają niektóre z nas o ból głowy:-) :) zdarza się, a jesz dobrze? bo jak się je mało to dziecko czasem jest ospałe
Niesia_88 mój się rusza z tego co widzę

Laski moje drogie, chciałabym zauważyć że już nie jesteśmy szczupłe i pojedyncze.
Nasze ciało nosi dodatkowe obciążenie i trzeba z głową wykonywać ruchy -najlepiej niezbyt gwałtowne i liczyć się z tym, ze więzadła dadzą o sobie znać. Schylanie, gwałtowne ruchy, szybkie przemieszczanie -to teraz nam nie służy.
Ja już teraz wiem że nie będzie coraz lepiej i nie ma się co forsować,
A stres nam nie jest potrzebny,
Zobaczycie co będzie przy Wielkanocy i wtedy te przygotowania, wszystko opuchnięte, obolałe, ciągnące -to dopiero będzie szał na IP. Także wszystko z głową i słuchać swojego ciała
 
Próbuje ze słodkim i dzisiaj nie działa. Ugniatam i tez nie pomaga. Na szczęście jest postęp po wyglupach z córa i mężem i 3 mocniejsze kopniaki poczułam oby się rozkrecal dopiero. Pocieszam się, że tatuś tez bywa czasami leniwy
 
Ja od 4 dni czuję małą non stop, mam wrażenie że ona w ogóle nie śpi. A wcześniej bywało różnie.
Mnie też dzisiaj coś żołądek boli, a chciałam z M. wyskoczyć do restauracji :-(
13x13 musiałaś się zgubić w akcji, nie ty jedna niestety. Wyślij mi dane to wpiszę na liście.
 
U mnie we wtorek początek 20 tygodnia a tu ruchów ani widu, ani słychu.. co prawda łożysko na przedniej ścianie pewnie w jakis sposób amortyzuje ruchy, no i na dodatek do najszczuplejszych nie należę co pewnie też sie przyczynia do dodatkowej amortyzacji.. no nic, pozostaje cierpliwie czekać.. wymyśliłam sobie, że w wigilie poczuje pierwsze muśniecia, zobaczymy czy sie sprawdzi :-D

U mnie tez dzis dzionek na pełnych obrotach i padam z nóg.. juz dawno nie czułam az takiego zmęczenia, aż mi łzy do oczu napływają..

13x13 słuszna rada co do tego poruszania, lepiej mniej gwałtownie a bezpieczniej. I racja, na Wielkanoc to będzie dopiero jazda..

Ja sobie obiecałam, ze do polowy nie kupuje nic dla dzidzi, ale coś czuje ze po świętach to juz sie wybiore w wolnej chwili na jakies mini zakupy :-D

Basia to najważniejsze, ze z maluszkiem nic groźnego sie nie dzieje, a Ty wypoczywaj!
 
reklama
13x13 nie powiem bym jadła regularnie i różnie z tym bywa, że raz więcej, a raz tak na styk. Chyba musze troszeczkę nad sobą popracować
Ja jeszcze 3 dni i ruszam z rodzinka do Polski z tej okazji czeka mnie przeprawa przez ciuszki Młodej, z których trzeba wybrać te uniwersalne nadające się dla płci przeciwnej :) juz się nie mogę doczekac prania tego wszystkiego i przygotowań do powitania Szymka :) niby nic takiego a jednak coś!
 
Do góry