reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Majowe kreseczki wysikują wszystkie laseczki 🌺🌹🌻

Smutne jest też to, że znów to 800 plus uderzy w normalnych ludzi najmocniej. Znów to popchnie inflacje do wzrostu, znów będą to próbowali ratować stopami procentowymi więc kredyty znów skoczą. Dziś np pojechaliśmy na cotygodniowe zakupy troszkę wędliny, jakiś ser, pieczywo, kawałek kurczaka, paczka chipsów, jakas colą, kabanosy dla psa, trochę warzyw i nabiału. I co zapłaciłam 600 zł. Ja się pytam za co kurva. I choćbym chciała zrobić in vitro to przy kredycie i takich cenach nie ma szans żeby na nie odłożyć w najbliższym czasie.
 
reklama
Chyba aż tak źle nie jest, żeby na SOR zasuwać.
Ale cała dłoń czerwona. Zgadnijcie kto próbował odcedzić makaron?
Fenistil jest na lekkie poparzenia, ale jak nie masz i wybierałabyś się do apteki, to jest pianka na poparzenia, ale nie pamiętam nazwy. Na pewno farmaceuta będzie wiedział. Ja kiedyś jak byłam w podstawówce zagapiłam się na ciotkę, jak smażyłam frytki i zamiast do miski z ziemniakami pokrojonymi wsadziłam do rozgrzanego oleju. Całą noc miałam rękę zwieszoną do miski z wodą - nie mogłam wyjąć nawet na chwilę.

Edit. O doczytałam, że dziewczyny już napisały panthenol
 
W staraniach nie tylko ważne są suple i dieta, ale też zdrowie psychiczne. Tutaj ja czy dziewczyny mogą próbować podnieść Cię na duchu. Ale jeśli to nie pomaga i nie potrafisz sobie poradzić z emocjami to warto skorzystać z pomocy specjalisty. Moze to tez byc po prostu pms i za kilka dni minie. Przeżywamy te huśtawki nastroju co cykl. Ale każda z nas trochę sama musi znaleźć metodę na siebie co jej pomaga. 😉
Co prawda to prawda, tylko szkoda że to nie jest takie proste 🤔 już jak tylko okres dostanę to trzeba będzie walnąć jakiegoś drina bo mnie normalnie nosi z tego wszystkiego 😂
 
Dziewczyny! Aktualizacja 😊
Będę żyła, obyło się bez SORu, ból delikatny. Mój chłop przywiózł całą torbę różności z apteki. Nawet załatwił coś na receptę od weterynarza 😱 (od dziś jestem kotem 🤣 ). Niewiele z tego wszystkiego pomagało. Pianki, żele, nawet to coś na receptę... Nic. Za to plastry hydrożelowe to jest mistrzostwo świata 😊 Dzięki za polecajki i szybką pomoc 😊
 
A nawiązując do tematu patoki gdzie alko leje się strumieniami to u nas ostatnio też spotkałam taką dziewczynę. Pije, pali i znowu w ciąży.... Chyba już 6 dziecko 😡
tak niestety jest, tam gdzie patologia to najwiecej dzieciaczków się rodzi, mi tak szkoda zawsze tych dzieci bo jakie one dzieciństwo mają, nic nie widza tylko zapijaczone mordy :( mieszkam w małym miasteczku i znam co niektórych takich, tez ostatnio spotkałam taką dziewczynę może nie pijaczkę ale jej facet to patus taki, menel i ćpun. Za rękę prowadziła chłopczyka max 4 latka, w spacerówce taki roczniak i jeszcze ona w ciąży 😳 No aż mnie zmroziło jak ten brzuch zobaczyłam …
 
@Kejcik oto przepis na w miarę prostą, klasyczną słoikówkę. W razie pytań pisz śmiało. Chciałam napisać na priv, ale coś mi nie trybi ;)

Składniki:
1,3 kg szynki wieprzowej
0,7 kg chudego boczku
0,5 kg podgardla
50 gram soli (może być 50/50 z peklosolą)
1 czubata łyżeczka ziela angielskiego mielonego
1 czubata łyżeczka pieprzu czarnego mielonego
3 ząbki czosnku

Tłuste mielimy na drobnych oczkach (max. 4,5 mm) chude na oczkach 8mm. Czosnek mielimy z mięsem. Po zmieleniu mieszamy z przyprawami i pozostawiamy na około 8 godzin w lodówce. Słoiki napełniamy w 80 % i lekko zakręcamy.
Pasteryzacja 3 etapowa co 24 godziny.
80 st C i 60 minut Po zakończeniu słoiki ostrożnie dokręcamy
80 st C i 40 minut
80 st C i 30 minut
Można przechowywać w chłodnym i ciemnym pomieszczeniu.
 
powiedzcie mi, dlaczego np przy zakrokach/bułgarach czuję jeden poślad bardziej a drugi mniej? I mam na jednym pośladzie większy zakwas niż na drugim? No technika jest ta sama, czy to możliwe, ze mam jeden poślad silniejszy niż drugi? xD
 
reklama
@Kejcik oto przepis na w miarę prostą, klasyczną słoikówkę. W razie pytań pisz śmiało. Chciałam napisać na priv, ale coś mi nie trybi ;)

Składniki:
1,3 kg szynki wieprzowej
0,7 kg chudego boczku
0,5 kg podgardla
50 gram soli (może być 50/50 z peklosolą)
1 czubata łyżeczka ziela angielskiego mielonego
1 czubata łyżeczka pieprzu czarnego mielonego
3 ząbki czosnku

Tłuste mielimy na drobnych oczkach (max. 4,5 mm) chude na oczkach 8mm. Czosnek mielimy z mięsem. Po zmieleniu mieszamy z przyprawami i pozostawiamy na około 8 godzin w lodówce. Słoiki napełniamy w 80 % i lekko zakręcamy.
Pasteryzacja 3 etapowa co 24 godziny.
80 st C i 60 minut Po zakończeniu słoiki ostrożnie dokręcamy
80 st C i 40 minut
80 st C i 30 minut
Można przechowywać w chłodnym i ciemnym pomieszczeniu.
Chciałam dać relacje przyda mi się, ale nie mam maszynki do miesa 🤣
 
Do góry