reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maj 2011

reklama
Cześć dziewczyny na ten wychowawczy to ma być taki sam dochód jak do rodzinnego czyli 504zł na osobę, powiedzą wam jak zgłosicie dziecko to rodzinnego czy przysługuje wam czy nie! tylko tam może być różna sytacja bo teraz możecie sie nie łapać na rodzinne ale potem na wychowawcze jak odliczą wam dochód utracony to możecie dostać także trzeba policzyć! A tego wychowawczego jest ok 400zł śmieszne nie? pozdrawiam
 
No i jak tu za 400 złotych wychpwywać dziecko? To ma zachęcić kobiety do zostania w domu z dzieckiem czy wręcz przeciwnie? Wogóle mnie śmieszy ten dodatek co to państwo płaci na dzicko. Jest tego 42 złote miesięcznie, więc na jedną paczke pampersów. Masakra jakaś. I jak tu mają dziewczyny młode rodzić dzieci skoro nie mają jeszcze stabilnej pracy i sytuacji finansowej?
 
Wogole jakas masakra 504 zl na osobe, jeszcze jak ktos ma duza rodzine to jeszczee ale tak jak my ... Ja sie napewno nie zalape w takim razie. Zreszta tez mi sie panstwo rzucilo 400 zl na miesiac szkoda gadac...
 
No my też się nie załapiemy na żadne dodatki. CIekawe jak to będzie z tym becikowym bo podobno mają wycofać się z tego, że każdej kobiecie dają i też chcą wprowadzić jakiś próg od którego będzie przysługiwać.
 
Nie dziewczyny becikowego nie wycofają nie ma szans!!! Teraz jest że tysiąc dostaje każdy bezwzględu na dochody ale jeśli jest ktoś komu nie przekaracza te 504 to pisze podanie o następnego tysiaka!! Same w domu możecie sobie policzyć ten dochód narazie na rodzinne- weźcie dochody za 2009 rok (dochód netto) i podzielcie przez liczbę osób w rodzinnie ( w tym też dzidzię) i wyjdzie jeżeli ty lub twój mąż już m,a inną prcę niż w tamtym czasie tzn zmienił sie stały dochód to odlicza się to jako dochód utracony. Pomieszane to trochę ale da rady to zrobić natomiast już do wychowawczego bedziemy juz dawać dochody za rok 2010 !!!!!
 
Melia - nie wiem, czy już tego nie wprowadzili:baffled: , nie moge nigdzie znaleźć aktualnych inf. na ten temat,
ale jakiś kumpel z pracy M ma w rodzinie taką sytuację (podobno), że ktoś nie dostał becikowego bo przekroczył jakiś próg dochodu:baffled:. Jak mi M to powiedział, to sie nieźle wkurzyłam:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:
 
Agaf jesteś pewna, że do becikowego i do tego dodatkowego tysiaka to będą liczone dochody za 2009 rok? No bo jak tak, to ja się załapię, bo ja nie pracowałam wtedy, a M na pół etatu tylko więc by grało. Ale jeśli za 2010 to lipa bo ja już miałam dochodyi nijak nam nie wyjdzie mniej niż 504 zeta na osobę.
 
Weźcie mnie nie załamujcie to są jakieś śmieszne kwoty. A macierzyński też ma jakąś określoną kwotę czy jest płacony w takiej wysokości jak pensja???
Lepi ja mam bardzo podobną sytuację do Twojej. Też tu nie mam żadnej rodziny, rodzice M to są starsi ludzie i schorowani,żłobki tu są ale też ciężko się dostać. Muszę się chyba zainteresować tą naszą biurokracją...Z M nie mamy ślubu więc muszę się paru rzeczy podowiadywać co do meldunku dzidzi i takie tam...
 
reklama
Do góry