reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maj 2011

Hej dziewczyny!?Ja niestety rowniez mam zakaz ze wzgledu na zagrozona ciaze i rowniez slyszalam(m.in tez ogladalam "miedzy kuchnia...ale juz wczesniej czytalam),ze trzeba z zabezpieczeniem bo nasienie zawiera wlasnie ta prel...ktora wywoluje skurcze macicy.Ginekolodzy maja podzielone zdanie na ten temat bo jedni mowia tak inni nie(pytalam kilku) ale powiem Wam tak,zanim pierwszy raz trafilam do szpitala w tej ciazy ze skurczami to wlasnie po kochaniu sie, oczywiscie bez zabezpieczenia,cala poprzednia ciaze tez ladowalam co chwile w szpitalu ze skurczami i tez bylo bez zabezpieczenia(wtedy nie bylo o tym slychac,ze trzeba z przerwatywa) ale mlodego urodzilam w terminie(tzn tydzien po)...Teraz nie kocham sie od dwoch miesiecy w ogole a i tak ladowalam 3 razy w szpitalu ze skurczami i krwawieniem na dodatek....Moja przyjaciolka w zadnej ciazy nie uzywala zabezpieczen i obie przeszla wzorowo...Tak sobie mysle,ze jezeli sperma zawiera ten skladnik ktory rzeczywiscie prowokuje skurcze macicy to jednak nie na kazda kobiete to dziala....Powiem Wam tez,ze chyba jak juz "zniosa mi zakaz" to i tak nie chcialabym uzywac bo po prostu nienawidze prezerwatyw a skoro bez kochania skurcze tez mam to chyba jednak nie nasienie je wywoluje...
 
reklama
jesli chodzi o sex to my tez bez...:-p
i u mnie w 1 ciąży sex nie wywołał wcześniejszego porodu...
a właśnie o tym słysząłam i z nadzieją ze 3 tygodnie kochaliśmy się dzień w dzień ... i myślałam ze urodzę wcześniej bo wkońcu dali mi termin z usg na 3 a nie urodziłam tego trzeciego..
za to po 3 tygodniach 24 oczywiście że urodziłam...
ale jako że byłam już przeterminowana :-D dostałam skoerowanie do szpitala... pojechałam i było tylko 3 cm rozwarcia...
więc chyba cm na tydzień szedł:-D:-D:-D:-D:-D
 
My też się nie zabezpieczamy, nie stosuję gumek także poza ciążą więc teraz sobie tego nie wyobrażam. Nie po to zaszłyśmy w ciąże, żeby się zabezpieczać :-D

Ciąży zagrożonej grozi wszystko, seks, orgazm, dźwiganie, nawet pionowa postawa więc oczywistym jest, że nie należy.

Ale przy zdrowej, prawidłowej, jak świat światem ludzie kochają się całą ciążę i krzywdy nie ma. Natura nie byłaby aż tak głupia, żeby narażać młode na poronienia a jednocześnie nie odebrała nam ochoty na seks...

Sperma zawiera prostaglandyny. A macica kurczy się i rozkurcza całą ciążę, ćwiczy przed porodem bez względu na seks ;-)
 
Pamiętajmy również, że przy odrobinie zagrożenia dla ciąży skurcze macicy może wywołać drażnienie brodawek (nawet przez ubranie jakieś gryzące) - wytwarza się oksytocyna.

Przy twardniejącej macicy i na początku ciąży i pod koniec zabrania się dotykania brzucha, nawet wcieranie kremów jest szkodliwe, a co dopiero gładzenie malucha. Jak leżałam w szpitalu to położne nam przypominały: nie dotykamy brzuchów.

Tak ja Hope pisze - jak coś jest nie tak z ciążą to WSZYSTKO może zaszkodzić. A jak ciąża zdrowa to NIC porodu nie przyśpieszy na tyle, żeby miał nastąpić zbyt szybko.
 
Coś tam straszyli ale narazie nie słyszałam, żeby zabrali. Spotkałam się z pomysłem, żeby było to tylko dla tych co mają prawo do rodzinnego, ale chyba tak nie zrobią, skoro już raz trybunał orzekł, że to niekonstytucyjne. A swoją drogą trzeba policzyć ile szanowny małżonek musiałby zarabiać, żebyśmy się załapały na dodatek do wychowawczego...
 
Najlepiej to wszystko by zabrali a politykom pensje podwyzszyc eh. Ale faktycznie ucichlo teraz. Tak samo smieszne jest to rodzinne okolo 60zl na dziecko w czym to pomoze? heh
 
dziewczyny mam dobre wieści... w poniedziałek prawdopodobnie będę miała już naprawionego laptopa:-)
i będe mogła dopisać wszystkie zaległe majówki do listy:tak:
zrobię to jak najszybciej... :tak: bo sama już nie moge się doczekać;-)

 
reklama
Do góry