reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Luty 2013

my dziś byliśmy na wizycie patronażowej u lekarza i wszystko w jak najlepszym porządku, Robercik waży 5300g i jak to pediatra określił jest zdrowym, dorodnym noworodkiem :-)

Co do szczepionek to nas lekarz namawiał na skojarzone i położna też polecała i chyba się na nie zdecydujemy bo i kłucia mniej a i podobno ryzyko powikłań dużo mniejsze itp...

Robercik też się uśmiecha ale wydaje mi się, że to jeszcze nie jest taki 100% świadomy uśmiech ale mimo wszystko cudowny, a miny też czasem przekomiczne robi :-)
Dziś przy przewijaniu Robercik próbował mamę zaatakować kupsztalem z wystrzału :-D ale na szczęście uniknęłam ataku :-D

Co do kupek to u nas od wczoraj też pojawiło się trochę śluzowatej kupki ale taka dziwna bo pomieszana z normalną, takie pół na pół, że typowa biegunka to nie jest, ale Roberta nic nie boli, po każdym posiłku kupkę robi, zaparć nie ma, kolek też (tfu tfu odpukać) więc nie wiem co to może być. Lekarz stwierdził, że jak to sporadycznie się zdarza to się nie przejmować chyba, że dojdą to tego jakieś inne objawy to się zgłosić...

Cortina
nasz Robercik też ubóstwia, tapetę, szafę w naszej sypialni i kanapę w salonie, wpatrzony w nie jak w obrazek i uśmiecha się do nich lepiej niż do rodziców. Tapetę jestem w stanie zrozumieć bo ma wyraźne wzory czarno- biało - czerwone ale szafa? Kanapa? takie szaro bure sionokoperkowe :-D

a wczoraj na Robercikowe potówki i trądzik zafundowaliśmy mu kapiel w krochamalu, taki fajny obślizgły glutek był później bo wyjęciu z wanienki :-) trochę trądzik zszedł na czole, ale pojawił się pod okiem ;-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Matki odciagaczki !

odciagnelam mleko, wlalam do flaszki, wstawilam do lodowki - dobrze zrobilam ? moze tak to mleko postac w lodowce do jutra do godziny ok 13 ?
w necie pisza ze w lodowce moze stac 4 dni :eek: ale boje sie im wierzyc, wole wierzyc wam :-D


KWASIA
hahaha twoj Robciu widze tez woli przedmioty martwe od rodzicow jak Cortin ;-) aaaa Cortin jeszcze do kota zaciesza jak ten podchodzi i go wacha ;-)

DRIMUŚ usmialam sie znow do lez :laugh2: kochane te zulki :rofl2: a czemu te kolo ucieklo ? moze masz wozek 3 kolowy i nic ci nie ucieklo tylko ci sie zdawalo :-D:rofl2::eek:?
Widzisz jaki dzielny Jaszczurek ! wcale nie musi cycac co 40 min, jak chce to potrafi ! tez mu sie pewnie chcialo szopingu ;-)
a sasiada bym rozniosla w drobny pyl :sorry:
 
Kwasia- no ja właśnie tez wczoraj wykąpałam Felka w kisielku. Moze umówimy chlopaków na zapasy? Chociaż mój taki chudzina, pewnie zaraz łomot by dostał;-)

A gdzie Bella?

Felek wpatruje się w sufik, biały. Czasmi patrzę co on tam widzi? Ducha?

Ale daje mi dzis popalic.

Kurcze, a jak wyglada zdrowa kupka? Bo Felkowe zawsze są lekko ciągnące ale lekarz powiedizał że ok. I że powinnismy mieć 8-raczki, to bym tyle pytań nie zadawała.
 
No i chciałam do Was napisać, a tu widzę, że moje dziecię się przebudziło i już ma oczy jak 5 zł... no cóż może puki grzecznie leży to zdążę coś naskrobać:-D
Nasza wysypka przeniosła się na policzki... Na czole po woli schodzi. Nie wiem czy iść to konsultować z lekarzem czy nie. Ale z tego co widzę to mała się nie drapie więc chyba nie jest dla niej uciążliwa.
Moje dziecię też już nieźle główkę trzyma:laugh2: Jak jej się nudzi to ma w nosie ćwiczenie, kładzie główkę i ssie piąstkę:szok::szok:

Haha Cortina widocznie półka i tapeta bardziej mu do gustu przypadły:-D

Wszystkie Wasze dzieciaczki momentalnie zasypiają na spacerku?? Moje dziecko chyba nie lubi wózka. Wsadzam ją do niego i ryk. Wyjeżdżamy na asfalt i dalej ryk. I muszę szybko jechać na bruk, bo wtedy dopiero się uspokaja. No i rzadko kiedy usypia na spacerkach. Dziś byliśmy bardzo krótko, bo strasznie wiało, aż mi brodę przymroziło:szok:

Kwasia też mam dziś zamiar wykąpać Malwinkę w krochmalu, może pomoże na tą wysypkę.;-)

Dreamuś uprzejmych żuli macie w swojej miejscowości:-D U nas też są bardzo uprzejmi, ale wtedy jak coś chcą:-D Zazwyczaj są pod tesco i jak podjeżdżamy na zakupy to jeden z grupy podchodzi i pyta czy nie kupilibyśmy im coś do jedzenia. Za pierwszym razem to byłam w szoku, bo zawsze pytali o kasę...

Moje dziecko mnie zaszokowało.:szok: Dała mi napisać całego posta. Grzecznie sobie leży i chyba znowu sama z siebie usnęła:szok: Nie musiałam jej bujać, lulać, dawać cyca:eek: U mnie to nowość:-D
 
Mój Myszek zasnął więc piszę :-p:-)

Pani doktor dokładnie go przebadała- okazało się,że syneczek ma lekko czerwone gardełko:-( Ale płuca, uszka czyste, więc póki więcej nie kaszle, ładnie je mam mu psikać do noska wodę morską, odciągać glutki aspiratorem i podawać witaminkę C w kropelkach a jakby (tfu tfu!) pojawiła się temperatura zbić ją Paracetamolem w czopku. No i nie całować i za bardzo nie przytulać -ograniczyć kontakt (to jest najokropniejsze:-p:-(;-)) Szczepienie jest odsunięte w czasie ze względu na moją chorobę i jego gardełko. Mam nadzieję, że szybko nam minie te paskudztwo...:crazy:
Dziś nam przyszedł termometr bezdotykowy z allegro:-) Fajny:-DMój mąż jak się dorwał do mierzenia, to nawet nasza kocica miała mierzoną temperaturę:-p:-D:baffled:
Aha- a co dziewczyny polecacie do suchej skóry na twarzy? Myszek ma strasznie suchą skórę, przez te zabiegi trądzikowe, ale że mu już to ładnie znika musze mu czymś smarować. Smarowałam Oilan'em, ale jakoś nie jestem zadowolona....:sorry:
 
Cortina ja wkładam do lodówki odciągniete mleko i zazwyczaj mała wypija w ciągu 24 godzin, w sumie chyba nigdy dłużej nie przetrzymywalam bo zazwyczaj odciagałam na góra jedno karmienie do przodu (chociaż ostatnio moja mleczarnia produkuje jak szalona wiec wszystkie możliwe flaszki są zapełnione :p)
A tak w ogóle to chyba spróbuję znów karmić cyckiem trzymajcie kciuki żebym wytrwała.

Zanetka ja wkładam małą do wózka i w trzy sekundy zasypia, w sumie na razie były dwa spacerki , ale mam nadzieje, że jej się nie odmieni :-)

Dreamuś niezła przygoda :-) a sąsiada olej, burak jeden :p
 
Dziewczyny jak Was tak czytam to zazdroszcze uśmiechów i zabaw z dzieckiem, moja Madzia większość dnia przesypia i uśmiech jej widze tylko kiedy sobie słodko śpi. Ostatnio nie wiem czy sie chwaliłam przespała całą nockę, zasneła o 21 a wstała o 7 rano :szok: Wczoraj byłam u gina, stwierdził że nawet nie widać że rodziłam :-) Jutro idziemy na szczepienia ale wydaje mi sie że jednak do niego nie dojdzie bo jestem troszke przeziębiona a wiem że nasza pani doktor przekłada szczepienia dziecka w takim wypadku, ale jutro zobaczymy.

No i mam nowine, zdecydowaliśmy z mężem że zaczynamy starania o rodzeństwo dla naszej kruszyny :-) mam nadzieje że nie będzie takich problemów jak przy naszej Madzi i pójdzie szybko

Właśnie miałam dziewczyny Wam napisać że mama moja mnie kąpała w krochmalu jak byłam mała, podobno działało na mnie jak i na moją skazę białkową. Poza tym jakbym mogła jakoś pomóc to służe radą. Odrazu napisze że jeśli Waszym dzieciom lekarz przepisze maść na uczulenie, to czytajcie dokładnie ulotkę i dopytujcie lekarzy ile można stosować daną maść/krem. Mnie przepisywano maść na uczulenie tą samą przez 10 lat i nikt nigdy nie wspomniał że może powodować wybielenie skóry :wściekła/y: w efekcie jestem plamiasta, w miejscach gdzie najczęsciej występowało uczulenie mam białe plamki.

Cortina ja słyszałam że odciągnięte mleko można trzymać w lodówce przez 24h ale jutro się dopytam w przychodni więc dam znać co sie dowiem
 
Ostatnia edycja:
reklama
Gosia B, starania zaczniemy dokładnie od maja. Z lekarzem rozmawiałam bardziej pod kątem jakie mam szanse na zajście w ciąże !!! Nie wiadomo znowu czy nie będe musiała brać leków, leżeć w szpitalu i przechodzić kolejne laparoskopie. Dlatego chcemy rozpocząć starania szybciej. Gdybym nie miała takich problemów poczekalibyśmy do grudnia a tak to zaczynamy wkrótce

Dziewczyny a czy Waszym dzieciom też sie zdarza płakać przez sen ?? hmm
 
Ostatnia edycja:
Do góry