reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Luty 2012

Geniusia, dziekuje za mile slowa! Sa bardzo kochane, to fakt :) to jest zdjecie z Keukenhof, pieknego ogrodu z mnostwem kwiatow, w Holandii. Japonczycy co rusz chcieli sobie z nimi zdjecia robic :D
 
reklama
Vanilia my tez mamy termosik z woda w razie w... i wszytsko myte na bierzaco:)u nas natomiast pogoda do d... a mialo byc tak cieplo od dzis ehhhhhh ta angielska pogoda no coz wytrzymamy z Leonkiemdo 6 czerwca i wtedy Polska i nasze piekne lato mam nadzieje:)))))))))
Gieniusia ale fajno z ta czekolada ja musze sprobowac teraz truskaweczek ale czekam do Polski bo tu w agli sa tak mocno pedzone ze wole nieryzykowac a w Polsce bede miala od Babulenki z ogrodeczka:)))
No wlasnie dziewuszki niestraszcie :-D:-D:szok::szok: bo ja tez juz po pierwszym @ a zabezpieczac sie niezabezpieczamy,choc niepowiem jak by byla to by byla ciaza choc juz wszystko mam:)))))hehehehhe
Cyska kochana moja ja tak mialam z miesiac temu ze doly lapalam i sie nieakceptowalam ale wkoncu zaczelam robic cwiczonka i lepiej mi i wogule nawet maz z naszym przyjaceielem mi powiedzieli ze widac ze mniejsza sie robie a niepowiem bylam jak klusek trzymam za Ciebie kciukaski
Gieniusia ja tez chce swoj maly rozmiar miseczki a nie duze zwissy jakie mam blee choc tyle mnie ciesza ze to dla mojego szkrabka
Sencilla ale masz piekne corcieeeee i jakie usmiechnieteee ojjj chyba chce drugiego szkrabkaaa nie ma co
Suzi86 ja glod w czasie dnia zaspokajam hektolitrami wody i skutkuje bo i pokarm mam i ja nie jem tyle lol:p
ojjjjjj u nas tak marnie na dworze ze szok bleeeeeeeeee ale nie mam serca dziecka kisic w domku i tak idziemy nie ma co niech sie przyzwyczaja ze w Polsce u babc bedzie nontoper na ogrodach :))))))))tylko teraz trzeba poprawidz wyglad jakas szminka i maskara no i ubrac sie a to juz gorzej wychodzi heheheheh no nic mykam mamusie dozobaczonka pozniej milego dzionka;-):tak:;-):-)
 
Hejka.
SENCILLA córeczki śliczne wyglądają jak bliżniaczki:-D
ja na chwilę bo czasu brak ale napiszę na temat wczesnego wysadzania na nocnik jak dla mnie to jest bulwersujące ja jestem za odpiluszkowywaniem jak dziecko już samo zgłasza swoje potrzeby wtedy kilka dni wystarczy i problem mamy z głowy.
 
ja to nawet nie dopuszczam do siebie myśli o drugiej ciąży teraz... brrr

ehh ja kilkanaście razy dziennie wpadam w mini depresję z powodu swojego wyglądu.... zostało mi 15kg!!! no i w sumie jakieś kilka miesięcy przed ciążą też przytyłam 5 kg więc łącznie ja liczę 20kg bo tyle muszę się pozbyć... ciekawe tylko jak?????
to jest dopiero masakra a dopiero tydzień temu mój gin mi pozwolił troszkę ćwiczyć...
ehh idę zrobić masaż synkowi zanim się popłaczę nad marnym losem mojego ciała... :(
 
Paluszek- ja zaszłam w ciążę jak Daniel miał 7miesięcy, i powiem Ci że początkowo sobie tego nie wyobrażałam jak ja to ogarnę ale teraz nie wyobrażam sobie mieć jedno, no z nudy to bym chyba umarła:) Między moimi jest 1rok i 4miesiące różnicy, rocznikowo 2lata. Fajnie, będą się razem bawili, będą mieli swoje tajemnice, w domu nigdy nudy nie zaznają:)

Biłam się z myślami (i z ceną) ale kupiłam, i mam nadzieję że dotrze do weekendu a wtedy ruszamy w trasę:

Przyczepka Croozer Kid for 2

a dla Blanci dokupiłam hamak

Hamak dla niemowląt do Croozer'a Kid for 1 albo Kid for 2
 
Cześc :)

Paluszek ja tez miałam stresa bo spozniał mi sie @ ale juz wszystko dobrze. Po prostu nieregularny jeszcze mam. Ale na sama mysl o kolejnej ciaży tak szybko słabo mi sie robi. Poczekamy jeszcze jakies 4 lata :)

Wczoraj bylismy na komunii, Mała grzeczna, wszyscy zachwyceni Anielka ;-)
Potam basen zaliczylismy i był fotograf:-) Bedziemy miec piekne zdjecia jak Anielka nurkuje juz sie doczekac nie mogę:-D

Dzis chyba ładna pogoda nam sie szykuje wiec na jakis dłuższy spacer trzeba isc :)

Hmm.. Mamusie z Warszawy moze potworzymy spotkanie w większym gronie tym razem? :)

Blair a gdzie chodzicie na basen?
bo my planujemy na muszelkę albo polonez bo te baseny mamy najbliżej.
Super opcja z fotografem, fotki na bank będa cudne!
 
Anek - wychowanie bezpieluchowe jest w ramach rodzicielstwa bliskosci, wiec nie ma tu miejsca na gwalt na emocjach dziecka. Wedlug tej metody, do 4-5 mies dzieci daja znac o swoich potrzebach fizjologicznych, tak jak o tym ze sa glodne czy zmeczone. Te sygnaly sa przez nas ignorowane, nie zauwazane. Dzieci przechodza "trening pieluszkowy" uczac sie, ze sygnaly z brzuszka mowiace o potrzebach fizjologicznych nie sa wazne, maja robic do pieluch. Wiec zaprzestaja sygnalizowania. No i tak nauczone przechodza stres w okresie pozniejszym, kiedy okazuje sie, ze to czego sie nauczyly jest zle. Generalnie z angielskiego nazywa sie to "komunikacja czystosci" i chodzi o obserwacje dziecka i adekwatna odpowiedz na wysylane przez nie komunikaty. Tak jak jest karmienie na zadanie, tak i nocnik na zadanie. W spolecznosciach krajow rozwijajacych sie nie ma pieluszek ;-) Dlugie noszenie pieluszki jest wynalazkiem swiata zachodniego i ostatnich 30 lat. Moze tak jest, bo koncernom produkujacym pieluchy to sie oplaca :-)
Nie wiem czy tak jest czy nie. Mnie na psychologii uczono, ze zdecydowana wiekszosc teorii mowi, iz dziecko jest gotowe do treningu czystosci ok. 2 roku zycia, wtedy dopiero kontroluje zwieracze. No ale cos jest w tym, ze w spolecznosciach prymitywnych dzieci pieluch nie maja. Czy sa z tego powodu bardziej nieszczesliwe i maja problemy emocjonalne jako dorosli? Nie wiem.
 
dzień dobry
a my po szczepieniach, Rota mamy zaliczone, pneumo 2x i 5 w 1 2x, Adam płakał ale ciut, wazy 5360 mój skarbuś
spi sobie na tarasie a mama dzwoni i dzwoni
od października miałam iść na studia podyplomowe, ale dostłam informacje ze od października kończy się certyfikacja ksiegowych,,, ale super. w końcu zweryfikuje nas wiedza a nie papier :)

cyska kładź na brzuszek i czekaj az zacznie zmieniac kolorek od płączu, jak tylko tak się dzieje przewracaj go na plecki, nie bedzie sie zniechecał ... u nas jest tak samo :) ale coraz lepiej

a ja chciałam mieć dzieci rok po roku, ale niestety póki co nie mam odwagi, bo kardiolog która diagnozowała mnie w ciaży, powiedziała ze kolejna ciąża przebiegnie tak samo, a ja nie chciałabym ryzykować życia następnego dziecka
 
reklama
Mitra -gratulacje dla Tito!!!! super! i dla Ciebie też:-)

odpieluszanie - temat jak rzeka ale zgadzam się z Antilą, Nadia nauczyła się w żłobku, poszła w wieku 1,5 roku i od razu była wysadzana, skutecznie a całkowicie pieluch pozbyła się na wakacjach, miała wtedy ok.21m
podejrzewam że gdyby poszła wcześniej to by załapała koło 1,5 r. a to jest bardzo dobra granica wiekowa, wcześniej wydaje mi się, że jednak trudno o skuteczne odpieluszenie.

Zresztą znam przypadki kiedy mówiły koleżanki że dzieci ich już w wieku 8 miesięcy na nocnik umieją....tylko nie dodawały, że na tym nocniku siedziały i siedziały i siedziały aż trafiły z potrzebą...ja swojemu nie będę serwować takich musowych maratonów....skończy rok i zaczniemy akcję. Zresztą gienusia to wysadzanie w wieku 2 miesiecy to jakaś masakra.....

pytanie mam do dziewczyn, które wracaja ze spacerów z dzieckiem na rekach bo płacze...jak Wy to robicie??niesiecie malucha i pchacie wózek??? to malo wygodne i chyba nawet wrecz mało mozliwe, że właściwie niesiecie maluszka...na takie przypadki polecam chusty bo to rewelacja.

Wczoraj byliśmy na zamku w Rabsztynie, były tam też zawody Family Cup, Lena w chuście, najpierw spoglądała dookoła ale szybko kimnęła i spała cały czas aż do obiadu w knajpie, wtedy przeniosłam ją do fotelika na stelażu.
Dzięki chuście możemy spokojnie wybierać się w mało dostępne miejsca dla wózka, mam wolne ręce i mogę z drugim dzieckiem się bawić. Młoda śpi sobie blisko mamusi a jeszcze ułożenie w chuście na żabkę nóżki to tylko jej pomaga.

Sencila - super, wyglądają jak bliźniaczki:)
a tak w ogóle to moja siostra jest teraz w Holandii:) na wymianie studenckiej w Nijmegen:) i była ostatnio w tym ogrodzie , boski!!!!! tyle tulipanów, że głowa boli!!:)
Paluszek - moja też foczke robi i się śmiejemy, że jak na plaży sobie leży i fika:) z tym, że trzyma równowagę i wysoko główkę

a i moja koleżanka też zaszła zaraz po pierwszym...nie dostała okresu wcześniej:) sprawdź i będzie jasność:)

Isia
- Ty to normalnie jesteś niezła agenciara:), fajnie, że zakupy się udały:).

a i zajadałam truskawki w piątek, młodej nic nie jest, wrócił też system spania i pierwsza pobudka między 4 a 5...dzisiaj to ewidentnie na bliskość tylko bo jadła dopiero po 7 ale tak tylko trochę i spała dalej. Wstała o 10:).
 
Do góry