reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Luty 2012

witajcie,
nie wiem ale chyba u nas wszystko wraca do stanu poprzedniego, bo Adaś wczoraj częściej wołał cyca, mniej spał, już zaczął się normalnie bawić i popiskiwać, a dziś w nocy to wstał mi o 2 i o 4 a teraz o 7 i śpi ;) w tygodniu, który teraz minął robił 2 razy kupkę, w czwartek i niedzielę, ale chyba mu się dupinka chce odparzyć:/ może znowu od chusteczek nawilżanych, na razie posmarowałam mu dupkę innym, silniejszym kremem, zobaczymy czy się odparzy czy nie :)

co do odpieluchowania, to moja znajoma ta ekomama używa cały czas pieluch wielorazowych, i tylko raz się młodemu tyłek odparzył, jak miała zapalenie piersi i musiała brać antybiotyk, i uczy właśnie młodego załatwiania się bez pieluch, ona z obserwacji po prostu, jak widzi jakiś sygnał, że zaraz będzie siku to wyciąga młodego z wózka gacie w dół i wysadza w krzakach ;) młody w czerwcu skończy rok, a jak miał 6 mies to do kubełka kupkę robił ... są jakieś kubełki w tych ekosklepach.. zakłada mu jeszcze pieluchy, ale mniej więcej wie kiedy będzie siku czy kupa i wysadza malucha ;)

ja wiem tylko kiedy kupka idzie, z racji, że Adaś nie robi jej już po parę razy na dzień, dłużej się wtedy skupia ;p

Geniusia, Twój Kacperek to cały tatuś ;p

wczoraj na spacerze opuściłam Adasiowi budkę i tak się wpatrywał w liście na drzewach, szok, wcześniej ciągle spał w wózku, dopiero od paru dni chętniej sobie leży z otwartymi oczami:)

wczoraj odwiedzili nas też znajomi i Adaś na ich widok się bardzo rozpłakał:( pierwszy raz tak się wystraszył, a więc rozwija się rozwija ;p

Mitra gratulacje, Tito zdolniak!

Isia niezłe przygody, a Karen jaka przykładna córeczka ;p no Martino na 9-12 za mały? nieźle rośnie klunio:)
 
reklama
Witam Poniedziałkowo. Pogoda znowu przepiękna się zapowiada, choć zauważyłam że jak jest tak gorąco to córka jakaś nerwowa mi się robi, aż boję sie co będzie w prawdziwe upały

Temat chustowy? my mamy chustę elastyczną, wiąże się bardzo wygodnie i szybko ale Karola jakoś nie bardzo chce w niej być. Chwilę posiedzi ale za moment już płacze i się pręży

Poczytałam o tym wczesnym wysadzaniu, pooglądałam filmiki ale jakoś nie przekonuje mnie to. Jasne, nie chce żeby do 3 lat moje dziecko z pieluchą biegało. Myślę że jak tylko zacznie siedzieć będziemy ją na nocniczek sadzać. A w przyszłym roku już będziemy mieć dom i ogród więc bez gaci puszczę. Tak 1,5 roku myślę że dobry czas na odzwyczajenie dziecka od pieluchy
Mitra woow już? ale Tito to zdolniaczek:-D
Munie ooo tak, to jest świństwo:crazy: pamiętam jak znajoma mojej babci była z wnuczkiem na placu zabaw i najpierw wycyckała i wymamlała jego smoczek a potem wsadziła mu do buzi bleee. Jeszcze jakby to zrobiła mama to może bym jakoś zniosła ten widok ale babcia z zębami palaczki i zaawansowaną próchnicą:no: wczoraj nam spadł smoczek Karoli na ziemię, ale wozimy ze sobą termos z wodą i wszystko elegancko się umyło:tak:
geniusia ale Kacperek słodziak. ślicznie już trzyma główkę
 
Mitra dzięki :) będę mu migała tak jak radzisz. A chusta kółkowa :wściekła/y: koleżanka mi akurat taką pożyczyła. A ona mi ni w ząb nie pasuje. Nie widać właśnie dziecka. Raz miałam na sobie jak koleżanka mnie tym obwiązała. Nie czuję tej chusty, kółka mi przeszkadzają.

Paluszek ale i Kacperek robi taką "foczkę", nie powiem dokładnie kiedy, niedokładnie na niego patrzyłam, ale chyba jak się zmęczy. I w ogóle zaczyna lubić leżenie na brzuszku :) świat mu wygląda inaczej. Lubi, choć nie ma jeszcze za dużo siły. Denerwuje się jak się zmęczy. Doczytałam radę Munie, więc i my tego popróbujemy :))) Dzięki!

Suzi no wszyscy mówią, że Kacperek do taty podobny, ze mnie nic nie ma :-D znaczy ja nie widzę podobieństwa w tej chwili.

Vanilia trenujemy główkę :) od jakiś 3 tygodni coraz dłużej wytrzymuje. Ostatnio to było już całe 20 minut jednym ciągiem :) Ja też muszę zacząć wozić ze sobą choć butelkę z wodą, bo inaczej się nie da. Na sugestię pewnej osoby do oblizania smoczka zareagowałam zaskoczeniem i od razu pretensją, że jak tak można, to dla mnie obrzydliwie, bo te zarazki... Byliśmy w przychodni, synuś wypluł 2 smoczki i musiał potem wytrzymać bez smoka, znaczy darł się w niebogłosy. Ale nie było żadnego dystrybutora z wrzątkiem, a uważałam że woda z kranu to za mało, bo w przychodni za czysto nie jest i te zarazki.


U nas nocki standardowe. Niestety ta przerwa od 20,30 do 3 trafiła się raz. Teraz synek jest kładzony wcześniej, tj o 20,30 już śpi a wstaje o 1-1,30, a potem to już różnie, jak wypadnie, nie ma regularności. Teraz maluch padł :) ja wypiję czarny płyn. Nie mogę napisać wprost :-p bo jak piszę lub wypowiadam to słowo, to Kacper się budzi :-p


Aaaaa i co ważne, w piątek wprowadziłam do diety nowy produkt, chyba jest dobrze, nie zauważyłam wysypki na ciele, gorszych pierdków. :cool2: zjadłam dawkę uderzeniową na raz, bo przecież jak testować to testować :zawstydzona/y: żeby nie było wątpliwości...... gorzka czekolada.... :zawstydzona/y: 8 malutkich kosteczek, bo po zjedzeniu 4 stwierdziłam, że odczynu może nie być. Wstydzę się:zawstydzona/y::-p ale nie mogłam się opanować niczym narkoman :-p
 
Vanilia ale śliczna ta twoja kruszynka:) i jakie bujne włosy - już jej kiteczka mozesz robić:)
A mi głupty krążą po głowie, bo ciągle czekam na pierwszy okres...no i przeszło mi przez mysl ze może w ciązy jestem:szok:...Nie pozwalamy sobie na brak zabezpieczenia, ale tabsów jeszcze nie biore, a z gumkami to róznie bywa...jeja sama nie wierze w to co pisze, ale moze dla sietego spokoju powinnam kupic test:/
 
oooo :szok: Paluszek :szok: kup test :szok:


...obudził się :dry: zanim zrobiłam kawę... tak synu... mama chce się napić K A W Y! ... zasnął z pieluszką na główce... może zdążę tym razem...
 
Ostatnia edycja:
Paluszek - kolezanka na pazdziochach 2 lata starala sie o dziecko. Urodzila w koncu synka i zaraz zaliczyla wpadke. Miedzy chl opakami jest dokladnie rok. Nigdy wiec nie wiadomo...
 
Paluszek, a masz jakies objawy ciazy? Okres moze nawet po roku sie pojawic pierwszy raz po ciazy..
 
hmm to może ja się przyznam...
ja już 1 test mam za sobą ;p haha taki dreszczyk emocji jak przed ciążą z Adasiem ;p
po prostu od paru dni było mi na wieczór niedobrze i brzuch mnie bolał... heh ale Adaś siostrzyczki na razie nie będzie miał ;(

Geniusia ja ostatnio spróbowałam z pomidorówką ;p bo tylko tego jeszcze nie jadłam ;p i Adasiowi nic nie było ;p czyli ja już mogę wszystko jeść;p z tego co jadałam przed ciążą oczywiście;p

ja zaczynam pokazywać Adasiowi "jeść" ale on się tylko śmieje jak tak pokazuję ;p a pokazuję mu ten znak z tej stronki bobmigi.pl
 
W sumie żadnych objawów nie mam :-)- tzn wiecie jak to jest - wkrecić sobie można wszystko i wtedy i objawy same sie znajdują, głównie to przez wizyte u gina jak byłam to mówił ze akurat jestem w połowie cyklu i w ciągu mniej więcej dwóch tyg powinnam dostać @ a tu cisza i cisza...i jakoś tak od kilku dni nie moge przestać o tym myśleć - nie ma co gdybać, lepiej zrobić test...choć podchodząc do tematu racjonalnie w ciąży być nie powinnam...no i nie ukrywam mrozi mnie nie samą myśl o ciąży - to zdecydowanie za szybko...i Trina Ty mi tu takich historii teraz nie opowiadaj:-)
 
reklama
Paluszek, nie wiem, czy Cie pocieszac, ale ja zaszlam w druga ciaze po 6 miesiacach.. Bylo i JEST ok :)

Suzi, ta stronka, ktora podalas, nie chce mi sie otworzyc.. to na pewno jest taki adres, tak?
 
Do góry