reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Luty 2012

blair - mój mały już od jakiś dwóch tych śmeje się na głos i codziennie coraz częściej bo a samym początku to sporadycznie.
 
reklama
M właśnie odebrał pesel Martusi jest super prawie same dwójki:-)
Arli ja nie mam takich odczuć jak karmię to czytam Ani, albo rysujemy, albo oglądamy bajeczki.M zawsze ją kąpał więc to się nie zmieniło, po kąpieli starszej ja kapię Martę a Ania w tym czasie ubiera piżamkę potem daję pierś małej a Ania się przytula i słuchamy bajeczki na dobranoc:tak:
 
Ostatnia edycja:
Antila - u nas też niby w trakcie karmienia rozmawiamy, rysuje czy coś czytam albo w coś gramy wtedy razem we troje ale czuje się taka ograniczona bo wiele rzeczy które robiłyśmy odkąd wstała rano to mi ucieka bo nie chcę też młodszej wyciagać z łożka i gonić z nią po całym domu w trakcie karmienia bo muszę dalej z Nadią śniadanie itd. Poświęcam jej cały czas jak wraca z przedszkola ale jest inaczej bo karmię i nie mogę z nia tańczyć, szaleć itd.....tego mi brakuje i już jej nie kąpiemy wspolnie, nie usypiamy na zmianę....chyba zmienimy kolejność i może tez spróbujemy że w dni kiedy się nie kąpie Nadia tylko porządnie myje w wannie (czyli bez głowy tzw.) będziemy kąpać Lenę później wtedy jak ta będzie się przebierać w piżamę i myc zęby i będę karmić u niej w pokoju bo czytanie to dla niej schemat że musi być u niej. Próbowałam że posłucha u nas w sypialni bajeczki jak karmię to jej poczytam ale Ona chce u siebie....

nie wiem może to ta pogoda mnie tak przygnębia i bardziej odczuwam coś co nie jest złe, co jest normalne itd. Mój mąż twierdzi, że za krótko jesteśmy w czwórke i jeszcze jest czas na ułożenie tego, że za szybko chcę żeby było idealnie i bez problemu....tylko, że ja to wiem, On to wie a Nadia może czuć się z tym inaczej....nic popróbujemy żebym chociaż co 2-3 dzień mogła z nią wieczorem czytac i śpiewać, wtedy zwykle włącza się jej gadane i faza na takie powazne rozmowy tuż przed zaśnięcieciem więc szkoda mi tego....:tak:



a i też odebraliśmy pesel, wczoraj mąż był w domu bo mieliśmy pomiar stolarzy pod garderobę więc pojechał odberać i też taki z dużą ilością powtarzającyhc się cyfr:)
 
Ostatnia edycja:
Arlij to nasze w nocy podobnie spia.
Magdabb moj m tez karmi mala, choc ja mleko przygotowuje wiec tez wstaje,ale leze i powoli zasypiam a on sie wszystkim zajmuje(ja czuwam i obserwuje czy wszystko robi dobrze :-pchoc wiem ze wsio robi ok)
Antila ja odebralam pesel w zeszlym tyg, ale nie ma takiego fajnego, oczywiscie oprocz poczatku,choc m panikowal ze chyba jakis blad w nim jest,bo do miesiaca dodaja teraz 20, wiec ma 012212 poczatek.
Co do zabaw moja obserwuje caly swiat jak jest na rekach w pionie.Jak widzi moja twarz to kazda moja mine komentuje zdzwiniem na twarzy,a dzisiaj pieknie sie usmiechnela na moja glupawke.Paluszki moje tez obserwuje,ale rowniez ladnie wodzi wzrokiem za zabawkami i nie musza grzchotac.Jak ja ubieram po kapieli to wlaczam jej karuzelke i pieknie patrzy.Mamy taka Fisher price karuzela Ocean Wonders (2185875395) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. ona sie buja na boki,wiec wodzi za nia wzrokiem(najbardziej za rybka).Za to na naszym lozku najbrdziej ja interesuje nasza posciel, kremowa w brazowe grochy :tak:
Ale nie ma co porownywac,kazda dzidzia w innym tempie wszystko moze zaczac robic.Mam przyklad z moja chrzesnica i synem kumpeli, Niunka jest starsza o 22 dni.Juz ladnie mowi i rozumie co mowi(dzisiaj uslyszalam jak wola do mamy "pomóż"bo sie nozka zaklinowala)a od kolezanki mowi mama,tata,tak,baba,choc i dziadzio powie.
Wiec dziewczyny spokojnie.\

co do bolu gardla, mam dokladne tak samo flegma okropna,czasem suchy kaszel,albo drapie.Ale nie boli.W aptece polecili mi tantum verde i dziala,bo jednak cos tam z cyca mala je.
A musze cos brac bo przy karmieniu jak kaszlne to mala sie boi i wypluwa smoczek zaczyna plakac.W nocy przynajmniej sie nie budzi.
 
Ostatnia edycja:
Antila no to faktycznie fajny pesel:-Du mnie niestety corka nie dostala takie fajnego jak mamusia.Mi powtarza sie dzien urodzin i koncowke tez mam prosta.Na klawiaturze numerycznej cyfry np 636 :)
Geniusia ja niestety spac popoludniu nie umiem ostatnio.A moja od ponad dwoch godzin spi na brzusiu slodko.
Co do herbatek to dziewczyny polecaly tez z Hippa,kosztuje ok 14 zł 200gr ale szybk o idzie bo daje sie 4 lyzki granulatu.
 
Acha i jeszcze chciałam się spytać jaką herbatkę na laktację polecacie i gdzie można ją kupić?? Kiedyś był ten temat, ale jakoś nie za bardzo się interesowałam.Ale ostatnio mój m kupił mi w Aptece z Herbapolu...i powiem szczerze żadna rewelacja.I dosyć droga bo za pare torebek ok10zł

Ja stosuje herbatkę HIPP na laktację parzoną i w granulkach (parzona lepsza w smaku), w sumie mleko początkowe do dokarmiania też mam z HIPPa... polecam sklep DODOMKU internetowy sklep spożywczy. Zakupy przez internet, z dostawą do domu i biura. Delikatesy online. Hurtownia: Hipp, Gerber, Bobovita, NAN, Nestle, Bobo Frut, Bebiko, Bebilon, Pampers, Huggies . Mają taniej niż w sklepach u mnie w okolicy... a teraz sklep dodomku.pl ma nawet promocję pampersów jeżelibyście były zainteresowane to sprawdzcie... DODOMKU internetowy sklep spożywczy. świat niemowląt: pieluchy i majteczki Ja używam wielorazowych kieszonek więc nie wiem czy te promocje to faktycznie promocje cenowe czy ściema :)

Dla mnie ten sklep ma jeszcze jedną zaletę :) na terenie 3miasta dostawa za free :)
 
No i byłam u gin. a tam co nic pani doktor nie przyjechała wogóle bo coś jej pilnego wypadło w szpitalu przeklęte pielęgniarki w naszej przychodni nawet nikt nas nie powiadomił siedzieliśmy jak idiotki z jakieś 30minut zanim załapała któraś ze gin nie bedzie dziś,poszłam do lekarza rodzinnego ale nic mi groźnego nie dolega tak bynajmniej doktor powiedział,przesilenie kręgosłupa poług mi się jeszcze nie skończył a organizm się powoli regeneruje po ciąży i dlatego mam takie dolegliwości na wszelki wypadek kazał się umówić do tej gin ale na szczęście nie przepuklina mi dokucza tylko wszystko wraca do normy w brzuszku i temu tez tak mnie boli nie wszystkie kobiety tak mają jak ja,on to tak stwierdził,no i zakaz noszenia ciężkich rzeczy,M zły ma mnie bo mówił że pomoże mi to teraz mam że chodzę obolała.
 
reklama
Dziś miałam ostatnią wizytę położnej i ważony był mój niuniuś - w ciągu tygodnia przybrał 340 gram, jeszcze więcej niż tydzień wcześniej. Mimo opóźnionego startu jesteśmy już w ciągu dwóch tygodni 630 gram na plusie. Jejcioo tak się cieszę, że nie musiałam przechodzić na mm i mu moje mleczko wystarcza.

Zbieram się po ten pesel do gminy i zebrać się nie mogę. Ale jutro się zepnę i to załatwię, od razu załatwię becikowe.
 
Do góry