reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Luty 2012

Dee.. akurat teraz:( może się jakoś to odkręci..

Daissy mówiła nam pediatra, że mamy oznaki kolki:/ kazała kupić delicol albo colinox, ale my kupiliśmy bobotic, to może jednak wykupię ten delicol? ja myślałam że kolki są po jedzeniu w godzinach wieczornych, a nie w czasie podnoszenia do odbicia:/ a ten dlicol to daje się przed czy po jedzeniu?
 
reklama
Dobry :)
ja nie daję kropelek, a młoda też zaczęła ulewać, więc może problem nie tkwi w lekach czy diecie, tylko w ich łapczywym jedzeniu i układzie pokarmowym ??!! Sama nie wiem, gdybam po prostu !
Dee trzymam kciuki, żeby mężowi udało się szybko znaleźć nową pracę!!

Co do pasów, to słyszałam ostatnio, że z zakładaniem tego typu ściągającej odzieży powinno czekać się do wizyty u gina, jeśli on stwierdzi, że ładnie macica się obkurczyła, bo jak założy się ten pas za wcześnie, to można zrobić sobie jakiegoś krwiaka, czy jakoś tak. natomiast inni twierdzą, zeby od razu zakładać jak najszybciej, więc bądź tu człowieku mądry:baffled:
dzisiaj w nocy miałam kryzys i mleczny i psychiczny, normalnie nawet w nocy musiałam moją małą głodżillę dokarmić mm, a do tej pory z 2 cycków jej wystarczało, no i smoczek poszedł w ruch, a już myślałam, że Milena będzie miała jak starszy brat, że nie tknie smoczka:crazy:
 
kitek-no włąśnei bądź tu cłowieku mądry,moja położa powiedziała ażeby pasem poczekać aż przestane krwawić,miałam po Nicol stary pas ale ni cholery nie moge go znaleźć.

Cho-te majtki wyglądają fajnie i co jesteś zadowolona?wyszczuplają a i czy się tak nie roluja nie zjeżdzają?a działanie to chyba podobne do pasa co?no i za ta cene to nie powinny być kiepskie,może się skusze rozmiarowo są Ci dobre?
 
Dee trzymam kciuki żeby znalazł szybko pracę.


Dziewczyny a ja z innej beczki a mianowicie wczoraj wróciłam od rodziców odpoczełam sobie taaaam psychicznie teraz już nie bede dawała się teściowej pod noge a jak bedzie trzeba to odpyskuję bo dość mi krwi napsuła.

Dowiedziałam się wczoraj od dziewczyny z którą pracowałam że ona dostała wypowiedzenie z pracy a na mnie bedzie czekało w lipcy jak wróce bo szefowa likwiduje sklep ponoć chciałam zapytać może któraś z dziewczyn wie czy mogłabym uciec zaraz po macierzyńskim na urlop wychowawczy?? żeby uniknąć zwolnienia ??? nie wiem czy to prawda ale słyszałam że musze wybrać albo urlop po macierzyńskim albo przepracować jeden dzień kurcze nie wiem kogo zapytać bo szefowa mi napewno nic nie powie na ten temat bo to zołza straszna jest.jeśli któraś bo coś wiedziała jak to wygląda to nich napisze odczytam jak znajde dziś czas jak mała mi zaśnie,Wiem wiem ze dużo czasu ale to szybko mi zleci i wolałabym już wiedzieć wcześniej co mam robić bo inaczej zostane na lodzie.
 
Dee bardzo współczuję, nie załamujcie się tylko idzcie za ciosem i od razu szukajcie czegoś....trzymaj się!

Antila - ja właśnie też planuję fryzjera niedługo ale tylko na odświeżenie koloru i podcięcie, na razie nie będę nic zmieniać
a tego powera to znam, z Nadią miałam tak, teraz troszkę mniejszy miałam ale i tak dobrze chyba było na to jak bolała mnie ostatnia faza....

Isia - super że już lepiej:-) co to za lek?:-)

własnie moi rodzice wyjechali po weekendzie u nas, rano byłam tez z Leną na kontroli bilirubiny...zobaczymy popołudniu co tam wyszło a teraz zmykamy na słoneczko:)
 
Witam Was dziewczyny!

Ja to mam tak mało czasu na siedzenie na necie, a wy tak produkujecie :-)
Dee- Mój nie ma pracy od lutego. Łączę się w bólu... dobrze, że Ty masz pracę zaklepaną bo u nas tylko mąż zarabiał.
Czy używacie już pampersów 3? Ja się zastanawiam czy nie kupić takich, mój mały miał ponad 4kg jak się urodził i teraz jest klocek a rośnie jak na drożdżach.

Pomyślałam, że może któraś z Was skorzysta:
Po urodzeniu dziecka staraliśmy się o pieniądze/ mąż był ubezpieczony jeszcze akurat jak syn się urodził(jakieś dodatkowe ubezpieczenie) i dostał 1000zł z tytułu ur dziecka/
/becikowe/
/zasiłek rodzinny- jednorazowo 1000zł i co mc 68zl/

Warto się popytać w gminie czy ośrodku pomocy społecznej, zawsze to parę groszy wpadnie.

Jak wyglądają te badanie bioderek? Bo ja pamiętam to jako traumę dla rodziców jak mój bart to miał- może coś się zmieniło w sposobie badania?

W przychodzni dostałam ulotke odnośnie szczepień dziecka- dla mnie ceny są ogromne. Ale jakoś mimo wszytsko chcemy na te pneumokoki i rotawirusy zaszczepić- orientujecie się w ich cenach?


Mój syn od początku ulewa po każdym cycaniu - to przez to, że powietrza się nałyka. Trzymanie go w pozycji do odbijania nie daje za wiele. Mój okropnie pierdzi, napina, robi się czerwony..boli go brzuszek. Dziś dałam mu pierwszy raz kropelki te co piszecie i teraz sobie śpi.
 
Ostatnia edycja:
Hejka, widzę niektóre z was dzielnie radzą sobie w nowej roli i bez problemu godzą opiekę nad malym człowiekiem z trajkotaniem na forum ;-) Ja niestety tylko z doskoku bo mało zorganizowana jestem.
Dee mam nadzieję że Twój mąż szybko znajdzie coś lepszego, dotąd musiał pracować u jakiegoś skończonego &uja skoro gościu zwolnił go akurat w momencie kiedy został ojcem. Ludzie nie mają wstydu...
siwa nie wiem jak działa to "prawo" w przypadku jeśli twoje miejsce pracy zostanie zamknięte ale ogólnie żeby uchronić się przed zwolnieniem trzeba napisac podanie o redukcję etatu np. na 7/8 wtedy przez rok jesteś chroniona. Ucieczka na wychowawczy chyba nie ma sensu, bo i tak kasa wtedy nie spływa, a co się odwlecze... szefowa i tak zaraz po wychowawczym by Cię wykopała :/

U większości kolki na tapecie, u mnie też :wściekła/y:Już brakuje mi sił i cierpliwości, klnę na małego w nocy aż uszy więdną, a dzień mam moralniaka bo dziecko z szatana zmienia się z powrotem w ślicznego cichego aniołka. trzymacie się ściśle instrukcji podawania tych różniastych kropelek? Ja zaopatrzyłam się w sabsimplex ale jakoś nie widzi mi się podawanie 15 kropli na łyżeczce przed każdym karmieniem :-(Wydawało mi się że takie środki stosuje się doraźnie a nie faszeruje się całymi dniami dziecka tą chemią....
 
reklama
siwa na wychowawczy możesz iść od razu po wychowawczym, możesz tez wcześniej wykorzystać zaległy urlop
mama niki co do pasa to założyłam go dzisiaj pierwszy raz na spacer, pan w sklepie kazał mi wziąć rozmiar L, to wzięłam...i chyba mogłyby być ciut mniejszy :( mój rozmiar sprzed ciąży to 38 (165cm i 60kg), jakbym kupiła M to pewnie byłoby lepiej.
I tak ładnie spłaszcza- chociaż nie jestem jak deska, jak chodzisz to nic się nie roluje, jedynie jak usiadłam to troszkę się zrolowało na górze ale ja tam akurat mam fałdkę więc to pewnie dlatego_Oddycham bez problemu, nawet spodnie mi zjeżdżały dzisiaj z dupska.

Aha w Lidlu są pasy wyszczuplające po21 zł, majtki z pasami po 25zł, staniczki i całe body - taka oferta od dziś. Kupiłam sam pas w rozmiarze S (36/38)- jestem ciekawa czy się wcisnę :)
 
Do góry