reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Luty 2012

Dziewczyny przyplątała mi się grypa żołądkowa, ja i starszy synek spędzamy dzisiejszą noc i dzionek w łazience- masakra. Powiedzcie mi czy przy karmieniu piersią można brać nospę bo już nie mogę od tych skurczy brzucha. Nawet nie mam sił podnieść młodego do odbicia :-(
 
reklama
tynka ta pręga to do pół roku może być ... też się już o to dowiadywałam
dagrab łączę się z Tobą w bólu, dopiero zęby umyłam (a dodam, że na spacerze nawet byłyśmy na brudasa). Mała spała pięknie 1h a jak weszłyśmy do domu to ryk od nowa, na zmianę z jedzeniem i drzemkami 5 minutowymi- jakby mi dali takiego demonka zanim zaszłam w ciążę na 3 dni to nie wiem czy byłabym dzisiaj mamą :)
w domu syf, włosów nie mam jak umyć i siebie całej też nie, bułkę suchą wpierdzielam bo się boję zjeść cokolwiek innego, M w robocie, kupskami wali jak w latrynie!
 
hej

wróciłam....Adaś urodził sie w czwartek 1 marca o 21.20 z waga 4150 57 dł:szok:

popękałam masakrcznie...miał być malutki według trzech lekarzy...dwóch aparatów.....

syn cudny...boli go brzuszek...ale nie krzyczy pożókł troche...ale nas puścili boje sie by sie nie rozwinęło dziś miał 13.08

poczytam was jak dojde do siebie
 
betibeti- a to taki klocuszek jak mój:tak:Wiktorek 49 cm i 4160 no i też nieźle popękałam ,lekarz miał potem co zszywać.

Kochane te co już załatwiały becikowe to zapewne wiedzą-powiedzcie mi prosze co jest potrzebne do załatwienia becikowego?bo nie pamiętam czy mały musi miec psl załatwiony żeby dostać to becikowe?

Rany ale mi już nudnow tym domku:no:jutro na moment wyjde bo z Nicol do lekarki ,mama ze mną skoczy i zostanie z małym w aucie cobym go nie musiała zabierać między chore dzieći.Nicol ma się już lepiej ale wole się upewnić ajk tam gardełko wygląda itd,bo niechciałąbym chorej puszczać do przedszkola bo poco ma się bardiej rołożyć,Już się nie moge doczekać aż będe mogła małym wyjść na spacerek narazie się jeszcze troszke boje.

Śpiąca jestem to nocne wstawanie i karmienie jest męczonce zwłasca jak mały często che,choć dziś noc znośna i nie budził się tak często tyle że jak wstanie to dosśc chwilke pije mleczko potem chwile trwa zanim odbije no i przewinięcie czasem nawet 1.5 godzinki schodzi także sporo no ale co zrobić.

Cho -no ja to mam 79 kg wagi takze to i tak masakra także w L napewno bym się nie wbiła ,najlepiej musiałabym w sklepie przymierzyć tyle że u mnie nie ma sklepu gatty ale moe kiedyś jak się do Opola wybiore z emem to może tam w sklepie dostane.
 
mama niki - to ja ważę teraz 65 i ten L ciutkę za luźny, ja gacie gatty kupiłam na bazarku w zwykłym sklepie z bielizną
Do becikowego potrzebujesz zaświadczenie od lekarza prowadzącego ciążę, kserokopię dowodu osobistego,aktu urodzenia z wpisanym już PESELM dziecka (oryginały do wglądu), wypełniasz wniosek na miejscu podając nr konta i już :)

Wracając do odstawienia nabiału, znalazłam listę produktów zabronionych:

Produkty i potrawy niedozwolone:
Napoje: czekolada w proszku (zawiera w składzie mleko)
Mleka i sery: mleko, sery, śmietany krowie, i wszystkie które po sprawdzeniu alergizują, produkty zawierające w swoim składzie mleko, lub białka mleka, mleko sojowe w niektórych przypadkach, sery kozie (mogą zawierać mleko w ilości do 1/3 całkowitego składu mleka), budynie
Mięso i ryby – produkty potencjalnie wzbogacone w izobaty białek mleka np.: parówki, mielonki itp.
Tłuszcze – majonez, masło, masła roślinne z dodatkiem masła, kremy, sosy sałatkowe
Owoce – jak wszystkie niewskazane w diecie mamy karmiącej
Warzywa i rośliny strączkowe - gotowe sałatki z majonezem, warzywa z puszki, konserwowe, proszę czytać etykiety składu, puree ziemniaczane z proszku zawiera mleko), kiszona kapusta i ogórki (często są ubijane z serwatką)
Słodycze: kremy zawierające mleko, słodycze z dodatkiem mleka, lody, masła orzechowe zawierające mleko
Pieczywo i inne zbożowe – Bułki pszenne (zawierają mleko), chałki, bułki słodkie, pieczywo półcukiernicze, płatki śniadaniowe np.: kukurydziane (nieraz dodatek mleka), pieczywo chrupkie, krakersy, paluszki, makarony (często zawierają mleko)
Inne – proszki do pieczenia (produkowane są często na bazie mleka), buliony, musztardy, ketchup, zupy w proszku wszystko co może zawierać knedle (kluski) – z dodatkiem mleka, niektóre leki np.: witaminy.

Wszystko z tej stronki- polecam: http://www.przepisy-dla-dzieci.pl/Cooking/Article/bfd3fbff-d131-497b-9072-deb812c2a8b7
 
reklama
beti beti -gratuluje!!!!!!powazny chlop, widze ze imie juz wybrane:tak:u mnie tez miala byc mniejsza.Wiec mialam szok jak mi podali wage.Zeby zmienic sygnature musisz wejsc na twoj profil , potem klikasz na panel kontrolny i po lewej masz edytuj sygnature.
Cho moja zasnela troszke po 14 i obudzila sie o 16:30 ,mamusia z dzidziemm pospala po 15 mi sie zasnelo a placz dzidzi mnie obudzil.
Tatus przyniosl obiad akurat jak mala nakarmilam:-)a teraz tatusiek sie zajmuje mala a ja leze jak dama:tak:
 
Do góry