reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Luty 2012

Dziewczyny mam jeszcze jedno pytanie odnośnie pracy. Jakbym od 1.07 została zatrudniona na czas nie określony, a firma by miała się zamykać w grudniu. Czyli na 5 miesięcy - to czy dostanę wtedy wychowawczy i macieżyński? ile do zusu pracodawca będzie musiał za mnie odprowadzać? jeśli pensję miałabym np. najniższą krajową? pomożecie?

Witam nowe mamusie
 
reklama
Widze , ze niektore dziewczyny skarża sie na ból głowy. Mnie od wczoraj pobolewa głowa :-( nie jest to bół uciazliwy ale przewlekły. Dzisiaj juz chcialam wziasc apap ale powstrzymalam sie i wypilam taka słabiutka kawe z pol lyzeczki na mleku i troche mi przeszlo ale teraz znow zaczyna. :-( Moze to niskie cisnienie a moze zmiana klimatu bo jestesmy teraz u meza rodziny...Jak jutro tez mnie bedzie bolala zadzwonie do swojej ginki! A z witamin biore codziennie Folik 0,4 i femibion ale jak sie skonczy folik mam brac tylko femibion. zycze milego wieczorku :tak:
 
mama ja niestety nie pomogę bo nie znam się na przepisach ale zadzwoniłabym do zusu i trochę się podpytała. Np że pracujesz od dwóch miesięcy, jesteś w ciąży a firma z końcem roku zostanie rozwiązany i czy przysługuje ci wtedy ulop macierzyński czy wychowawczy...
 
Hej dziewuszki mam dwie wiadomości. Dobrą i złą.

Zacznę od dobrej. A więc po półtoradniowym lenistwie (śr, czw) nie plamiłam :-) wczoraj poszłam do pracy i ... już w ogóle nie plamię :-) jestem przeszczęśliwa :-) zostaje tylko czekać do poniedziałku.

A teraz zła :-( wszystko było pięknie ładnie, ale oczywiście TERAZ!! zaczęła mi się wyżynać ósemka :/ jestem załamana. Szczęka mnie boli i czuję, że zaraz wybuchnę z bólu :/ wrrrrr :-(
 
Witam.Ja znowu na chwile bo zaraz szwagierka przywozi swoich synków do pilnowania a sama jedzie na zakupy,bedzie wesoło;-)
Witam nowe mamusie coraz nas więcej fajnie.
DEE super że wszystko oki:tak: tylko z tą ósemką pech,ja mam jeszcze jeden ząb do wyleczenia niestety będzie musiał poczekać:-(
MAMA 2006 moim zdaniem dostaniesz macieżyński ale wychowawczego już nie.
Ja też będę miec mały problem bo niby mam umowę ale mam na niej najniższą krajową a drugie tyle dostaję na rękę i w razie chorobowego i macieżyńskiego dostanę bardzo mało:crazy:
Co do bólów głowy ja miałam straszne w ostatniej ciąży nawet z tego powodu leżałam na patologii masakra mi zawsze pomagał mocny lek przeciwbólowy a tu porazka paracetamol nie działał trzeba było cierpieć,w tej ciązy odpukać raz mnie głowa bolała w terminie @ a ja w niewiedzy wziełam nurofen forte mam nadzieję że nic się nie stanie
 
Witam wszystkie nowe mamusie :))

mama a ty juz wiesz o tym że ma sie zamknąc firma?? kurcze ciężki orzech do zgryzienia
mam znajoma księgowa podpytam jak ja tylko spotkam na BB :))

Dee dobrze że plamienia ustały oby tak dalej i wypoczywaj ja tez obijam się jak mogę ale jutro do pracy bede szła na bank ale zrobio wsio by sie lekko poobijać
 
Witam.

Ja tylko na chwilkę, dzisiaj rano byliśmy na zakupkach. A teraz szykuje się na wesele.

Dzisiaj nad ranem brzuch mnie bolał, chyba sobie nospę kupię na wszelki wypadek.

Miłego weekendu, ja zmykam do jutra
 
Witam.

Ja tylko na chwilkę, dzisiaj rano byliśmy na zakupkach. A teraz szykuje się na wesele. ...

Baw sie dobrze! :-)

DEE, super wiadomosc... bardzo sie ciesze.
Gorzej z ta osemka... Choc bol zeba przy tej dobrej wiadomosci to "pikuś" :-) Zartuje, wierze, ze boli... ;-) Oby jak najszybciej przestalo.

Sluchajcie Dziewczyny, nie umiem w jednej wiadomosci cytowac kilku Waszych postow naraz. Ciemna jestem, oswieccie mnie :-D
 
Ostatnia edycja:
agulla z tymi postami to ja też nie wiem

a mnie dzisiaj śniło się poronienie, dużo świeżej czerwonej krwi która tryskała wręcz wszędzie.. Już moja podświadomość daje mi czadu.
I dzisiaj przyjeżdżają moi rodzice posiedzą do poniedziałku. Więc wieczór zajęty

mama baw sie dobrze na weselu
 
reklama
Sluchajcie Dziewczyny, nie umiem w jednej wiadomosci cytowac kilku Waszych postow naraz. Ciemna jestem, oswieccie mnie :-D

agulla z tymi postami to ja też nie wiem

No więc... :-) pod każdym postem jest przycisk "Cytuj .... a obok z prawej jest samo "+ co oznacza Multi-cytat czyli jak chcesz odpowiedzieć na ten post to klikasz... idziesz dalej, znajdujesz kolejny i też klikasz... później normalnie w odpowiedź... i macie wklejone już kilka cytatów... ;-)
 
Do góry